دیدار وزیر امور خارجه آمریکا با رئیس‌جمهور افغانستان

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزرای امور خارجه و دفاع آمریکا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با رئیس‌جمهور افغانستان دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

وزرای امور خارجه و دفاع آمریکا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با رئیس‌جمهور افغانستان دیدار و گفتگو کردند.مایک پمپئو و مارک اسپر؛ وزرای امور خارجه و دفاع آمریکا و زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه ایالات متحده در امور صلح افغانستان امروز در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با محمداشرف غنی رئیس‌جمهور این کشور درباره توافق واشنگتن-طالبان دیدار و گفتگو کردند.

این دیدار درحالی‌ انجام شده که به گزارش رسانه‌های آمریکا، یکی مسئولین بلندپایه وزارت امور خارجه این کشور گفته است: «آمریکا و طالبان برای برقراری آتش‌بس 7 روزه در افغانستان به توافق رسیده‌اند. مذاکرات جامع صلح نیز بلافاصله پس از برقراری آتش‌بس آغاز خواهد شد». مذاکرات آمریکا و طالبان که در پی حمله 5 سپتامبر 2019 طالبان که منجر به مرگ 12 نفر از جمله یک سرباز آمریکایی شد، مذاکره با این گروه را متوقف کرد، پس از سه 3 ماه توقف و در پی آزادی 2 آمریکایی از دست طالبان مجددا آغاز شد.

از سوی دیگر ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز گذشته در نشست مونیخ اظهار داشت: این سازمان از پیشرفت آشکار در مذاکرات آمریکا-طالبان در افغانستان استقبال کرده و هشدار داده که این گروه باید حملات خود در افغانستل را کاهش دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدار وزیر امور خارجه ایران با نخست‌وزیر کانادا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش وزارت امور خارجه ترکیه به تصمیم پارلمان رژیم اسد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رایزنی ظریف با وزیران امور خارجه فنلاند و واتیکان در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخظریف در ادامه دیدارهای خود با برخی از مقامات شرکت کننده در اجلاس امنیتی مونیخ با وزیران امورخارجه فنلاند و واتیکان نیز در مورد مسائل دوجانبه منطقه‌ای و بین المللی دیدار و رایزنی کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دیدار ظریف با نخست‌وزیر و وزیر خارجه کانادا در مونیخوزیر امور خارجه کشورمان با نخست وزیر و وزیر امور خارجه کانادا دیدار کرد. دیدار گرونی خواهد بود الان داره براش چرتکه میزنه دیه جانباختگانُ چجوری پس بده یه سوالم ازش میپرسه که هنگ کنه: موشک_دومُ_چرا_زدی؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دیدار وزرای دفاع آمریکا و افغانستان در بروکسلوزرای دفاع آمریکا و افغانستان در حاشیه نشست ناتو در بروکسل با هم دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار دوجانبه اردوغان و عمران‌خان در اسلام‌آباد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »