دیدار سفیر آمریکا در طرابلس با رئیس شورای عالی دولت لیبی

09/10/1399 04:08:00 ب.ظ

29.12.

2020 طرابلس/ خبرگزاری آناتولی ریچارد نورلند، سفیر ایالات متحده در طرابلس پس از دیدار مجازی با خالد المشری، رئیس شورای عالی دولت لیبی اظهار داشت: واشنگتن برای دستیابی به موفقیت در گفتگوهای سیاسی در لیبی و همچنین تداوم آتش بس اعلام شده از سوی کمیته مشترک نظامی 5 + 5 مصمم است.

در بیانیه‌ای که در وب‌سایت شورای عالی ایالتی لیبی منتشر شده، آمده است: طرفین در این نشست درباره تحولات و روند مذاکرات سیاسی و موضوعات مهم مشترک بحث و تبادل نظر کردند. سفیر ایالات متحده همچنین تاکید کرد که در مورد بسیاری از موضوعات مورد بحث در این نشست دیدگاه‌ها و نظرات نزدیک به هم بود.

در این بیانیه همچنین عنوان شد كه هر دو طرف مایل به دستیابی به ثبات دائمی در لیبی در نتیجه روند مذاکرات، پایان دادن به اختلافات و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در این كشور هستند. از سوی دیگر ماموریت پشتیبانی سازمان ملل متحد در امور لیبی شب گذشته طی بیانیه‌ای خواستار برگزاری نشست جدیدی در مورد تحولات سیاسی در این کشور شد. این نشست مجازی چهارشنبه 30 دسامبر ساعت 16:00 به وقت محلی برگزار می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

سفیر آمریکا در اسرائیل: انتصابات بایدن در پرونده هسته‌ای ایران نگران‌کننده استسفیر آمریکا در اسرائیل انتصابات آتی جو بایدن در سیاست خارجی را به‌ویژه در پرونده هسته‌ای ایران نگران‌کننده خواند. - خبرگزاری آناتولی

رئیسی در دیدار برهم صالح: آمریکا جز جابجایی داعش در منطقه کار دیگری نمی‌کندرئیس قوه قضائیه در ادامه برنامه‌های سفر به عراق، بعدازظهر چهارشنبه (۲۲ بهمن) با «برهم صالح» رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد. مرگ بر خامنه ای سک چین و روسیه

نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌امنماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌ام دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت به اون نماینده بیسواد بگید ایران در برجام هست ترامپ احمق خارج شد. از این حرفش میشه فهمید،طرف فقط عقده دست دادن و گفتگو و مذاکره با نمایندگان یک حکومت داعشی ،تروریست رو داره و به خاطر قتل و عام مردم ایران ،میخواد این حکومت رو تشویق کنه. بازگشت به برجام یعنی پذیرش الزامات آن و لغو تحریم های غیر قانونی این نیازی به مذاکره ندارد موضوع گفتگوی غیر رسمی فقط می تواند 'چگونگی بازگشت طرفین به تعهدات برجامی'باشد و هیچ موضوع دیگری ربطی به برجام ندارد

نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار کرد🔺نماینده آمریکا در امور ایران در وین با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی_اتمی دیدار کرد مذاکرات در مورد توافق هسته‌ای ایران روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین در وین انجام شد. این گفت‌وگوها قرار است روز جمعه این هفته ادامه پیدا کند دموکرات ها حامیان ج ا. مدافع آدمکشان این مذاکرات بپایان نخواهد رسید این رابرت مالی همه جوره واسه جمهوری اسلامی دم تکون میده. حیف که به بمب های هسته ای آمریکا دسترسی نداره وگرنه چند تاشو کادو میکرد، واسه خودشیرینی تحویل نمایندگان خامنه‌ای می‌داد.

اتهام براندازی به واشنگتن؛ اوگاندا مانع دیدار سفیر آمریکا با چهره مخالف دولت شدبابی وین، ستاره سابق موسیقی پاپ اوگاندا که با کسب ۳۵ درصد آرا در قبال ۵۹ درصد از رئیس جمهوری حاکم شکست خورد نتیجه انتخابات را پس از اعلام پیروزی مجدد یووری موسونی به چالش کشید و از تقلب گسترده سخن گفت.