دیدار نمایندگان حوثی‌ها با معاون وزیر خارجه روسیه

29/08/2019 06:52:00 ب.ظ

دیدار نمایندگان حوثی‌ها با معاون وزیر خارجه #روسیه

روسیه, حوثی‌ها

دیدار نمایندگان حوثی‌ها با معاون وزیر خارجه روسیه

هیئتی از حوثی‌ها با معاون وزیر امور خارجه سوریه در مسقط پایتخت عمان درباره مسائل یمن و آخرین تحولات منطقه دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

Said İbicioğlu,Fatemeh Zengeneh   |Yemenمسقط/ خبرگزاری آناتولیحوثی‌های یمن اعلام کردند: هیئت به ریاست محمد عبدالسلام، سخنگوی این گروه با میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در مسقط، پایتخت عمان دیدار و گفت‌وگو کرد.طرفین در این دیدار به بررسی مسئله حمایت سازمان ملل از روند راه حل سیاسی و آخرین تحولات منطقه پرداختند.

گفتنی است شبه نظامیان حوثی از سپتامبر 2014 کنترل صنعا پایتخت و برخی مناطق یمن را به دست گرفتند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

ظریف با نخست وزیر ژاپن دیدار کردپکن- ایرنا- «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به دعوت همتای ژاپنی خود به این کشور سفر کرده است امروز چهارشنبه با «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن دیدار و گفت و گو کرد.

جان بولتون: پیشنهاد دیدار با روحانی به معنای تغییر رویکرد آمریکا نیست | DW | 28.08.2019جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرده است که تغییری در سیاست اعمال فشار حداکثری به ایران ایجاد نشده است. بولتون گفته است که دونالد ترامپ آماده گفت‌وگو با هر کسی است. اما تحریم‌ها ادامه می‌‌یابند.

چاووش‌اوغلو با رئیس‌جمهور بلاروس دیدار کرد

دیدار آکار با وزیر کشور لیبیوزیر دفاع ملی ترکیه با وزیر کشور لیبی دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

دیدار رئیس اجرایی افغانستان با سفیر ایران در کابلرئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان با سفیر ایران در کابل دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

ظریف با وزیر خارجه مالزی دیدار کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimوزیر امور خارجه ایران که در مالزی حضور دارد، با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

هیئتی از حوثی‌ها با معاون وزیر امور خارجه سوریه در مسقط پایتخت عمان درباره مسائل یمن و آخرین تحولات منطقه دیدار و گفتگو کردند.به گزارش ایرنا دو طرف در این دیدار در خصوص روابط دو جانبه، آخرین تحولات و تحرکات دیپلماتیک درخصوص اجرای برجام، مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی از جمله شرایط در خلیج فارس و خاورمیانه و سایر موضوعات مورد علاقه گفت وگو و تبادل نظر کردند.جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود که پس از پایان نشست کشورهای عضو گروه هفت در بیاریتز فرانسه برگزار شده بود، از احتمال دیدار با حسن روحانی ظرف هفته‌های آینده سخن گفته بود.وزیر امور خارجه ترکیه با الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس در مینسک دیدار کرد.

Said İbicioğlu,Fatemeh Zengeneh   | Yemen مسقط/ خبرگزاری آناتولی حوثی‌های یمن اعلام کردند: هیئت به ریاست محمد عبدالسلام، سخنگوی این گروه با میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در مسقط، پایتخت عمان دیدار و گفت‌وگو کرد. طرفین در این دیدار به بررسی مسئله حمایت سازمان ملل از روند راه حل سیاسی و آخرین تحولات منطقه پرداختند. گزارش می افزاید با توجه به اینکه این دیدار پس از سفر روز یکشنبه ظریف به «بیارتز» محل برگزاری اجلاس گروه هفت در فرانسه برگزار شده است دیدار مهمی است. گفتنی است شبه نظامیان حوثی از سپتامبر 2014 کنترل صنعا پایتخت و برخی مناطق یمن را به دست گرفتند. بولتون گفته است که پیشنهاد ترامپ برای دیدار با روحانی و رهبران ایران به معنای چرخشی در سیاست آمریکا علیه آن کشور نیست. ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی نیز در 26 مارس 2015 برای مقابله با پیشروی حوثی ها و نیروهای طرفدار علی عبدالله صالح، عملیاتی را با عنوان «طوفان قاطع» آغاز و در 21 آوریل این عملیات مختومه اعلام و در همان روزعملیاتی دیگر به نام «بازگشت امید» آغاز شد. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از سفر به ژاپن به چین رفت و با «وانگ یی» وزیر امور خارجه آن کشور دیدار و گفت وگو کرد. . با کشور دوست بلاروس روابط بسیار خوبی داریم.