دیدار مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل درباره ایران

21/11/1400 08:22:00 ب.ظ

دیدار مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل درباره ایران جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت در دیدار با ایال هولاتا مشاور امنیت ملی اسرائیل بر ضمانت واشنگتن به تل‌آویو درباره ایران تاکید کرده است.

مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی 10.02.

2022 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت در دیدار با ایال هولاتا مشاور امنیت ملی اسرائیل بر ضمانت واشنگتن به تل‌آویو درباره ایران تاکید کرده است. بر اساس بیانیه کاخ سفید، جیک سالیوان و ایال هولاتا روز گذشته در کاخ سفید دیدار کرده و مسایل دوجانبه و منطقه‌ای را به صورت جامع مورد بحث قرار داده‌اند.

مشاوران دو کشور علاوه بر مسایل امنیتی مربوط به خاورمیانه از جمله تهدید‌های منطقه‌ای ناشی از ایران و شاخه‌های آن در منطقه، روند مربوط به مذاکرات با ایران را نیز بررسی کرده‌اند. طبق بیانیه فوق جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا به همتای اسرائیلی خود وابستگی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به امنیت اسرائیل و ضمانت برای اینکه ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت را ابلاغ کرد.

طرفین همچنین تنش میان روسیه و اوکراین را نیز بررسی کرده‌اند. از سوی دیگر، ایال هولاتا با وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا نیز دیدار کرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ارتش ملی یمن جبهه نبرد علیه حوثی‌ها را به استان «الجوف» گسترش می‌دهدمنابع «العربیه»، چهارشنبه 9 فوریه، از نبردهای شدید میان نیروهای ارتش ملی و مقاومت یمن با شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در شمال غرب مأرب خبر دادند.طبق یعنی واقعا این همه کشور عربی جمع شدند نمیتونن یمن و بگیرن؟! 🤣 عربستان و امارات و مصر و بقیه با این همه تجهیزات یه سری حوثی بوگندو به فرض اینکه ایرانم ازشون حمایت کنه زورشون نمیرسه؟! اگر بخوان ایران و بگیرن چی؟! 🤣🤣🤣

ارتش ملی یمن مناطق جنوبی و غربی «حرض» را به کنترل خود درآوردمنابع نظامی یمنی، پنج‌شنبه 10 فوریه اعلام کردند که نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی با آزادسازی رشته کوه‌های استراتژیک واقع در شرق شهر «حرض» و کنترل مناطقی

ضعف ما، حل و فصل منازعات در سطح بین‌المللی و داخلی است/ از همبستگی ملی به واگرایی ملی رسیده ایم/ پیشرفت‌ها در کشور متوازن نیستیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ما باید به فکر چالش‌هایی باشیم که امروز آن‌ها را می‌بینیم. اما متأسفانه با روندی که امروز شاهد آن هستیم اراده‌ای برای حل این چالش‌ها دیده نمی‌شود و خیلی از آنها بصورت استخوان لای زخم باقی می‌مانند. mah_sadeghi دیگ قحط الانسان شده میرید با این مصاحبه میکنید؟

افشای گربه‌آزاری فوتبالیست ملی پوش فرانسه؛ وستهام از تحقیقات در مورد بازیکنش حمایت کردبازیکن ۲۷ ساله فرانسوی که در حال حاضر برای باشگاه وستهام یونایتد انگلیس بازی می‌کند، در ویدئویی که روزنامه سان منتشر کرده است، در حال لگد و سیلی زدن به یک گربه دیده می‌شود.

نهایی شدن راه‌اندازی اینترنت ملی و محدود شدن پهنای باند اینستاگرام

مصوبه کمیسیون تلفیق برای ساخت 2 میلیون خانه/400 هزار میلیارد به صندوق ملی مسکن اختصاص یافت- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimمصوبه کمیسیون تلفیق برای ساخت ۲ میلیون خانه خانی عضو کمیسیون تلفیق: در جلسه اخیر کمیسیون مقرر شد مبلغ ۴۰۰ هزار میلیارد ریال برای تامین منابع صندوق ملی مسکن جهت ساخت ۲ میلیون واحد مسکونی در شهر و روستا اختصاص داده شود نهضت_ملی_مسکن مثلا چی میشه ساختمان های خوشگل مثل عربستان بسازن و خونه های خوشگل بدن به مردم ۲میلیون تا میسازن خوشگل بسازن مثلا بیان با پول نفت خانه مردم خراب کنن بعد عوض اون بیان یه خونه حداقل ۴طبقه خوشگل بسازن بدن به جوان ها یارانه هارو بگییرن پول از کل مردم بگیرند ولی کشور خوشگل کنن