دیدارهای وزیر خارجه چین با مقامات ایرانی در تهران

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وانگ یی وزیر امورخارجه چین با سفر به تهران با همتای ایرانی خود و رئیس جمهور این کشور دیدار و رایزنی کرد. - خبرگزاری آناتولی

وانگ یی وزیر امورخارجه چین با سفر به تهران با همتای ایرانی خود و رئیس جمهور این کشور دیدار و رایزنی کرد.وانگ یی، وزیر امورخارجه چین در سفر به تهران با محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران دیدار و مذاکره کرد.

وزیر امورخارجه چین پیش از دیدار با ظریف، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و علی لاریجانی، مشاور آیت الله خامنه‌ای و مسئول پیگیری سند جامع همکاری‌های 25 سال دو کشور دیدار و رایزنی کرد. همچنین نمایشگاه اسناد روابط ایران و چین به مناسبت پنجاهمین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور، در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه ایران با حضور وزرای امورخارجه دو کشور افتتاح شد.

گفتنی است، وزیر امور خارجه چین عصر دیروز برای سفری دو روزه و گفتگو با مقامات ایران و توسعه مناسبات دوجانبه و بین‌المللی واردِ تهران شد. تاکید بر گسترش همکاری های دو کشور در حوزه های مختلف ،برجام و بررسی آخرین تحولات منطقه و عرصه بین الملل از مهم ترین محورهای رایزنی مقامات ایران و چین در جریان این سفر است .

به گفته سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران قرار است در سفرِ وانگ یی، سند برنامه همکاریِ جامع ایران و جمهوری خلق چین به امضای وزرای خارجه دو کشور برسد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این قرار داد خیانت اگر رژیم هم عوض شود چون امضا شده باید در دولت های بعدی ادامه پیدا کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کردوزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کرد آقای بلینکن همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه،‌ بر تداوم پشتیبانی آمریکا از اوکراین «در برابر تجاوزهای مستمر روسیه در دونباس و کریمه» تأکید کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر امور خارجه چین وارد تهران شدوزیر امور خارجه چین به دعوت رسمی همتای ایرانی خود برای دیدار با مقامات این کشور عصر امروز وارد تهران شد. - خبرگزاری آناتولی ویروس جدید آورده کار خاصی نداره
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه وزیر خارجه چین درباره نتایج سفرش به شش کشور خاورمیانه از جمله ایرانوزیر امور خارجه چین در بیانیه‌ای با مطرح کردن این که سفر موفقیت آمیزی به شش کشور منطقه خاورمیانه از جمله ایران داشته است، بر نقش چین در حفظ توافق هسته‌ای تاکید کرد. دیگر لازم نیست جزئیات توافق_۲۵_ساله را منتشر کنید! همینکه اقرار کردید برای انتشارش باید از دولت چین اجازه بگیرید کفایت میکند. ترکمانچین یعنی هیچ حرفی از این سند کذایی نزده؟ یعنی حتی ارزش یک جمله کوتاه هم نداشته؟ امضا کنید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه فیلیپین به چین: گورت را گم کناختلافات فزاینده‌ بین مانیل و پکن در اوایل ماه مارس، پس از آن آغاز شد که مقامات مانیل از مشاهده بیش از ۲۰۰ شناور چینی مشکوک در نزدیکی آب‌سنگ «ریف ویتسون» خبر دادند. GET THE FUCK OUT استفاده از اين تعبير زشت و نابجا و اینهم از زبان وزیر خارجیه نشان دهنده ی تأثیر آمریکا بر ایشان است بقول معروف لُقمه باید بقد دهان خود گرفت اما مثل اینکه هنوز ایشان خوب متوجه نیست که داره با چه کشوری صحبت میکنه ؟ !
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود🔺گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود ▪️ آنتونی بلینکن در گفت‌وگو با معین عبدالملک سعید بر تعهد ایالات متحده به پیشبرد یک روند صلح در یمن که همه گروه‌ها را شامل شود تاکید کرد بعد ۷ سال وقتی یمن داره پیروزی بدست میاره صلح صلح میکنید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »