دیدار وزیران خارجه اردن و اسرائیل برای سومین بار | DW | 02.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیران خارجه اردن و اسرائيل برای سومین بار دیدار کردند. اردن می‌گوید هدف از دیدارها ضرورت از سرگیری گفت‌وگوهای صلح میان اسرائيل و فلسطینی‌هاست. اردن تشکیل دو کشور مستقل همجوار را یگانه راه‌حل بحران خاورمیانه می‌داند.

ایمن صفدی، وزیر خارجه اردن، و گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل روز سه شنبه دوم مارس در دیداری رویارو با هم گفت‌وگو کردند.

بنا به بیانیه وزارت خارجه اردن، صفدی به وزیر خارجه اسرائيل گفته است که گفت‌و‌گوهای"جدی و مؤثر" اسرائيل با فلسطینی‌ها باید با هدف تشکیل دو دولت همجوار از سر گرفته شود. به گفته او، این تنها راه برقراری صلح و ثبات در خاورمیانه است. آخرین بار در آوریل ۲۰۱۴ بود که جان کری، وزیر خارجه وقت آمریکا، کوشید گفت‌وگوهای صلح را جانی تازه ببخشد اما تلاش او به جایی نرسید.بنا به بیانیه وزارت خارجه اردن، صفدی به وزیر خارجه اسرائيل گفته است که شهرک‌سازی این کشور در کرانه باختری باید متوقف شود. زیرا این امر"تمام فرصت‌ها را برای رسیدن به صلحی عادلانه نابود می‌کند".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

البته گور پدر هر دو. ولی اگر اردن به واکسینه شدن فلسطینیها توسط اسراییل نگاه دقیق تری بیاندازد ، حتما دوزاریش خواهد افتاد. دو زاری نباشیم. و سخت است دو زاری نبودن، البته!!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیران خارجه ایران و چین شنبه در تهران دیدار می‌کنندوزیران امورخارجه ایران و چین صبح روز شنبه (هفتم فروردین ماه ۱۴۰۰) با یکدیگر در تهران دیدار و رایزنی می کنند. ۲ تا ابلیس دشمن ملت ایران در کنار هم ظريف نه_به_برجام chinagetoutofiran شديم نوكر چين و روسيه ، ثروت كشور هم باج بديم به سوريه و لبنان و فلسطين و يمن و ونزويلا و عراق و افغانستان . خاك بر سر ملا و سگان عرزشى
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کردوزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کرد آقای بلینکن همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه،‌ بر تداوم پشتیبانی آمریکا از اوکراین «در برابر تجاوزهای مستمر روسیه در دونباس و کریمه» تأکید کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیدار وزیران دارایی ترکیه و لیبی در آنکارالطفی الوان و خالد عبدالله وزیران دارایی ترکیه و لیبی در آنکارا دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار پادشاه اردن و دبیرکل ناتو در بروکسلپادشاه اردن و دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در مقر این سازمان در بروکسل دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه سعودى: ثبات اردن از پایه‌‌های رونق منطقه استشاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر امور خارجه سعودی، صبح روز یکشنبه، تأیید کرد که پادشاهی سعودی بخاطر رفع شبهه از خودشان در اولین لحظه از ملک عبدالله حمایت کردند هر جا رو سعودی بهم میریزه همین حرف رو میزنه مشخص شد که دست سعودی تو کار کودتا بوده .موضع گیری برعکس عمل، عادت ال سعود هست.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »