دیدار رحمانی فضلی با نخست‌وزیر قرقیزستان

22/06/1398 07:59 ب.ظ

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، آمریکا را غیرقابل اعتماد دانست و گفت: صلح و امنیت منطقه به روابط خوب کشورها بستگی دارد، چون نقش آمریکا در منطقه اختلاف‌افکنی است و این کشور و رژیم صهیونیستی به دنبال منافع خود می‌گردند

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، آمریکا را غیرقابل اعتماد دانست و گفت: صلح و امنیت منطقه به روابط خوب کشورها بستگی دارد، چون نقش آمریکا در منطقه اختلاف‌افکنی است و این کشور و رژیم صهیونیستی به دنبال منافع خود می‌گردند. ابوالقاضی اف در این ملاقات با قدردانی از همکاری های ایران با این کشور، به سابقه روابط دوکشور اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های اقتصادی فراوان موجود، روابط دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی باید ارتقا یابد.

رحمانی فضلی با اشاره به ملاقاتش با وزیر کشور قرقیزستان و امضای موافقتنامه با این کشور درباره مسائل امنیتی و پلیسی، خواستار همکاری بیشتر در این زمینه و دیگر موضوعات مورد علاقه دو طرف شد. نخست‌وزیر قرقیزستان نیز با اشاره به قطع پروازهای مستقیم بین دو کشور، تاکید کرد برای رفت وآمد آسان‌تر تجار و بازرگانان از اتباع دو کشور، نیاز است پرواز مستقیم بین ایران و قرقیزستان انجام شود.

وی با توجه به تحریم‌ها علیه ایران، اعلام کرد: مخالف تحریم‌ها هستیم و معتقدیم این تحریم‌ها نه‌تنها به ضرر جمهوری اسلامی ایران است بلکه مشکلاتی را برای کشورهای دوست ایران فراهم می‌آورد. رحمانی فضلی در این دیدار با تشکر از همکاری خوب دو کشور، روابط دو کشور بویژه در زمینه اقتصادی و فرهنگی را بسیار مهم ارزیابی کرد و خواستار افزایش این سطح روابط در سال‌های آینده شد. headtopics.com

وزیر کشور با اشاره به امضای موافقتنامه امنیتی و انتظامی بین دو کشور، برای ارتقای روابط اقتصادی، فرهنگی، تبادل اطلاعات و همچنین همکاری‌های پلیسی بین دو کشور اعلام آمادگی کرد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

بسته محرک مالی منطقه یورو تصویب شد؛ سرکوفت ترامپ به بانک مرکزی آمریکابانک مرکزی اروپا در جریان نشست روز پنج‌شنبه اعضاء هیات مدیره این بانک در فرانکفورت آلمان، بسته محرک مالی را با هدف ممانعت از حاکم شدن رکود اقتصادی در منطقه یورو تصویب کرد.

منوچین: آمریکا همچنان به دنبال فشار حداکثری به ایران استوزیر خزانه داری ایالات متحده که با شبکه «سی ان بی سی» گفتگو می کرد اعلام کرد که برنامه ای برای دیدار بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و حسن روحانی همتای ایرانی او وجود ندارد.

رئیس‌جمهور کوبا نسبت به بحران شدید سوخت به ‌دلیل تحریم‌های آمریکا هشدار دادمیگل دیاز-کانل، رئیس‌جمهور کوبا، هشدار داده است که این کشور در هفته‌های بعد با مشکل تامین سوخت رویاروی خواهد شد. او گفت توزیع سوخت به‌ویژه گازوئیل شدیدا تحت‌تاثیر تحریم‌های آمریکا بر ونزوئلا است. ونزوئلا تامین‌کننده اصلی سوخت کوباست.

واکنش ایران به بیانیه کمیته عربی علیه این کشورسخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه نشست کمیته عربی تصریح کرد که کشورش دارای حاکمیت ابدى بر جزایر سه گانه در خلیج است. - خبرگزاری آناتولی

اعتراض شدید ایران به کانادا جهت اقدام این کشور در فروش املاک ایراناعتراض شدید ایران به کانادا بابت فروش املاک ایران سخنگوی وزارت خارجه: * فروش ساختمان‌های فرهنگی ایران در کاناداغیر قانونی و در تقابل آشکار با حقوق بین الملل است * دولت جمهوری اسلامی ایران در حفظ حقوق مردم خود با هیچ دولتی مماشات نمی‌کند

واکنش ایران به فروش اموال مصادره شده این کشور توسط کانادا

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در ادامه سفر خود به قرقیزستان با «محمد ابوالقاضی اف» نخست‌وزیر این کشور ملاقات کرد.

ابوالقاضی اف در این ملاقات با قدردانی از همکاری های ایران با این کشور، به سابقه روابط دوکشور اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های اقتصادی فراوان موجود، روابط دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی باید ارتقا یابد.

رحمانی فضلی با اشاره به ملاقاتش با وزیر کشور قرقیزستان و امضای موافقتنامه با این کشور درباره مسائل امنیتی و پلیسی، خواستار همکاری بیشتر در این زمینه و دیگر موضوعات مورد علاقه دو طرف شد.

نخست‌وزیر قرقیزستان نیز با اشاره به قطع پروازهای مستقیم بین دو کشور، تاکید کرد برای رفت وآمد آسان‌تر تجار و بازرگانان از اتباع دو کشور، نیاز است پرواز مستقیم بین ایران و قرقیزستان انجام شود.

وی با توجه به تحریم‌ها علیه ایران، اعلام کرد: مخالف تحریم‌ها هستیم و معتقدیم این تحریم‌ها نه‌تنها به ضرر جمهوری اسلامی ایران است بلکه مشکلاتی را برای کشورهای دوست ایران فراهم می‌آورد.

رحمانی فضلی در این دیدار با تشکر از همکاری خوب دو کشور، روابط دو کشور بویژه در زمینه اقتصادی و فرهنگی را بسیار مهم ارزیابی کرد و خواستار افزایش این سطح روابط در سال‌های آینده شد.

وزیر کشور با اشاره به امضای موافقتنامه امنیتی و انتظامی بین دو کشور، برای ارتقای روابط اقتصادی، فرهنگی، تبادل اطلاعات و همچنین همکاری‌های پلیسی بین دو کشور اعلام آمادگی کرد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه"افراطی‌گری، تروریسم و خشونت در منطقه از سوی آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورها حمایت می‌شود"، گفت: این کشورها پول، سلاح و اطلاعات در اختیار آنان قرار می‌دهند. آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال منافع خود هستند و برای منطقه کاری نمی‌کنند.

وزیر کشور با تاکید براینکه صلح و امنیت منطقه به روابط خوب کشورهای منطقه بستگی دارد و صیانت از امنیت باید توسط کشورهای منطقه انجام شود، اظهارداشت: همکاری‌های منطقه‌ای در میان کشورهای منطقه باعث می‌شود صلح و امنت پایدار در منطقه شکل بگیرد.

ر حمانی فضلی خاطرنشان کرد: ۴۰ سال است آمریکا، جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده است و با وجود توافقات صورت گرفته در برجام، این کشور به تعهدات خود پایبند نبوده است.

وی آمریکا را غیرقابل اعتماد خواند و ادامه داد: آمریکا به دنبال ایجاد اختلاف در دنیای اسلام است. درحالی که ما سعی می کنیم صلح وحدت و امنیت در منطقه به صورت پایدار وجود داشته باشد. و نقشی که آمریکا در منطقه دارد اختلاف افکنی است.

رحمانی فضلی با تاکید بر ضر ورت برگزاری کمیسیون مشترک بین دوکشور، همکاری های بین استان ها را بسیار موثر دانست و تصریح کرد: انتقال تجربیات، آموزش و تعاملات فرهنگی با توجه به اشتراکات فرهنگی دو کشور در اولویت قرار دارد.

رحمانی فضلی ضمن ابلاغ سلام رئیس‌جمهور و معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران به نخست‌وزیر قرقیزستان، از طرف اسحاق جهانگیری برای سفر ابوالقاضی اف به ایران دعوت کرد که نخست‌وزیر قرقیزستان هم با قدردانی، دعوت را پذیرفت و ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک به تهران سفر کند.