دیدار البرهان و السیسی در قاهره

06/08/1399 11:55:00 ب.ظ

رئیس شورای انتقالی سودان با رئیس جمهور مصر در قاهره دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس شورای انتقالی سودان با رئیس جمهور مصر در قاهره دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی 27.10.

2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی دفتر ریاست جمهوری مصر طی بیانیه‌ای اعلام کرد: عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور و عبدالفتاح البرهان رئیس شورای انتقالی سودان در کاخ الاتحادیه قاهره دیدار و گفتگو کردند.

طرفین در این دیدار روابط دو جانبه و راه های گسترش آن در زمینه های مختلف را مورد بحث و گفتگو قرار دادند. همچنین السیسی و البرهان در باره تحولات اخیر سدالنهضه اتیوپی و از سرگیری مذاکرات سه‌جانبه٬ میان قاهره ، خارطوم و آدیس آبابا ، تحت نظارت اتحادیه آفریقا درخصوص این سد تبادل نظر کردند.

اتيوپي اصرار دارد که ذخیره آب درسد النهضه بدون مذاکرات با مصر و سودان انجام یابد و آن را بزرگ‌ترين سد بنا شده در قاره آفريقا براي توليد برق معرفي می‌كند. اما مصر بيم آن را دارد كه سد بر سهم ساليانه خود از آب هاي نيل كه (55.5 ميليارد متر مكعب) تاثير منفي داشته باشد، درحالی كه اتيوپی اعلام كرده است كه ساخت سد برای اين كشور سود خواهد داشت و هيچ گونه آسيبی به مصر و سودان نمی رسد. headtopics.com

Pakistan

اخراج ترکیه از لیبی امضا شد بای رجب

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیران خارجه و دفاع آمریکا با همتایان خود در هند دیدار کردندوزیران خارجه و دفاع آمریکا با همتایان خود در هند دیدار کردند وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه پنجم آبان در پیامی در توئیتر گفت: «از بازگشت به دهلی‌نو برای شرکت در ملاقات‌های سازنده، از جمله دیدارهای ۲ به علاوه ۲ [وزیران خارجه و دفاع آمریکا و هند]، خرسندم.» به همدیگه کادو هم دادن؟

تظاهرات سراسری در لهستان در اعتراض به ممنوعیت سقط جنینهزاران نفر از معترضان لهستانی در اعتراض به رای دادگاه قانون اساسی این کشور مبنی بر ممنوعیت کامل سقط جنین، در شهرهای مختلف به خیابان‌ها آمده و با وسایل نقلیه خود یا به صورت پیاده، خیابان‌ها را بند آوردند.

انفجار بمب در مدرسه دینی در پیشاور پاکستان هفت کشته برجای گذاشتروز سه‌شنبه ۲۷ اکتبر (۶ آبان) انفجار یک بمب در مدرسه‌ای مذهبی در شهر پیشاور پاکستان دستکم ۷ تن را کشت و ده‌ها تن دیگر را زخمی کرد. چیزی که عوض داره گله نداره ولی این انفجار هم کار یک تند روی دیگه از یک مکتب و مذهب رقیبه. ولی خوبیش اینه تند رویهای این مسلمونها سالهاست دامن خودشونو گرفته ولی خودشون متوجه نیستن

بیش از ۱۰۰ کشته و زخمی در پی حملۀ هوایی به اردوگاه شورشیان در شمال‌غرب سوریهاین حمله که روز دوشنبه انجام شد، مرگبارترین حمله به سرزمین‌های تحت کنترل شورشیان طی هشت ماه اخیر یعنی از زمان برقراری آتش‌بس محسوب می‌شود.

شکاف جنسیتی در ایران؛ سهم ناچیز زنان در پست‌های مدیریتیbeehnam اون ۵ کشور باقی‌مونده ته جدول رو‌ هم با دولت بعدی ولایت مدار و با رهنمودهای بی بدیل مقام عظمای ولایت پیش‌رو‌ می‌زاریم beehnam يكم ديگه همت كنين مردم تا رتبه آخر چيزى نمونده

ویدئو؛ جشن و آتش‌بازی در بزرگترین فواره جهان در دبیبزرگترین فواره جهان در «نخل جمیرا» (پالم جمیرا)، مجمع الجزایری مصنوعی در دبی واقع شده است.