دیدار وزیرخارجه مجارستان با همتای ایرانی؛ دو کشور گواهی واکسیناسیون کرونای همدیگر را تایید می‌کنند

26/09/1400 01:57 ق.ظ

وزیر امور خارجه مجارستان که برای ملاقات با مقام‌های ایرانی به تهران سفر کرده، با حسین امیرعبداللهیان و ابراهیم رئيسی دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه مجارستان که برای ملاقات با مقام‌های ایرانی به تهران سفر کرده، با حسین امیرعبداللهیان و ابراهیم رئيسی دیدار و گفتگو کرد. به گزارش رسانه‌های ایران طرفین در این دیدار بر لزوم گسترش روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف از جمله همکاری‌های اقتصادی و تجاری تاکید کردند.

امیرعبداللهیان در گفتگو با خبرنگاران گفت که در این دیدار وزیر خارجه مجارستان پذیرفته که شهروندان دو کشور با ارائه گواهی متقابل واکسیناسیون کووید-۱۹ می‌توانند به کشورهای یکدیگر سفر کنند.

رسانه‌های مجارستان هم این موضوع را تایید کرده‌ و گزارش داده‌اند که طبق توافقی که میان دو کشور حاصل شده شهروندان ایران و مجارستان می‌توانند با ارائه گواهی واکسیناسیون بدون محدودیت به کشورهای یکدیگر سفر کنند.

به گزارش ایسنا، امیر عبداللهیان در این دیدار «حضور بیش از ٢۵٠٠ دانشجو و استاد ایرانی در مجارستان» را فرصتی برای همکاری‌های دو کشور خوانده و بر سر آخرین تحولات افغانستان، دیدگاه‌‌های مختلف در اتحادیه اروپا، همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مذاکرات جاری در وین تبادل نظر شده است. headtopics.com

دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید!

موضوع همکاری طرفین در خصوص مهاجرین افغان یکی از اصلی‌ترین موضوع در دیدار دو طرف بوده و مورد بررسی قرار گرفته است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دیدار وزرای امور خارجه ایران و مجارستانوزرای امور خارجه ایران و مجارستان در تهران دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی برخی‌ها تو راه رفتن هم به فکر زبان بدن هستند.

دیدار پادشاه عمان با ملکه انگلیسهیثم بن طارق، پادشاه عمان و الیزابت دوم، ملکه انگلیس در کاخ ویندزور دیدار کردند. - خبرگزاری آناتولی

دیدار راب مالی با نماینده روسیه در وین؛ گروسی درباره ایران کنفرانس خبری برگزاری می‌کند🔺دیدار راب مالی با نماینده روسیه در وین ▪ اولیانوف با انتشار تصویری از این دیدار در حساب توییتری خود گفت که با آقای مالی درباره شرایط جاری گفت‌وگوها بر سر احیای برجام و راه‌های احتمالی برای پیشرفت در این مسیر، صحبت کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

دیدار وزیر خارجه ترکیه با چهار همتای آفریقایی خود در استانبولدیدار وزیر خارجه ترکیه با چهار همتای آفریقایی خود در استانبول وزیر امور خارجه ترکیه با همتایان خود از کشورهای موریتانی، جمهوری آفریقای مرکزی، سیرالئون و سومالی در استانبول دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار وزیر خارجه ترکیه و نخست‌وزیر امارات در دوبیوزیر امور خارجه ترکیه و نخست وزیر امارات متحده عربی در دوبی دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

دیدار وزرای خارجه ترکیه و امارات در ابوظبیدیدار وزرای خارجه ترکیه و امارات در ابوظبی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که به منظور انجام چند دیدار رسمی در ابوظبی به سر می‌برد، با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، همتای اماراتی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه ۲۵ آذر در تهران میزبان پیتر سیارتو، همتای مجاری خود بود.

به گزارش رسانه‌های ایران طرفین در این دیدار بر لزوم گسترش روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف از جمله همکاری‌های اقتصادی و تجاری تاکید کردند. امیرعبداللهیان در گفتگو با خبرنگاران گفت که در این دیدار وزیر خارجه مجارستان پذیرفته که شهروندان دو کشور با ارائه گواهی متقابل واکسیناسیون کووید-۱۹ می‌توانند به کشورهای یکدیگر سفر کنند.

رسانه‌های مجارستان هم این موضوع را تایید کرده‌ و گزارش داده‌اند که طبق توافقی که میان دو کشور حاصل شده شهروندان ایران و مجارستان می‌توانند با ارائه گواهی واکسیناسیون بدون محدودیت به کشورهای یکدیگر سفر کنند.

به گزارش ایسنا، امیر عبداللهیان در این دیدار «حضور بیش از ٢۵٠٠ دانشجو و استاد ایرانی در مجارستان» را فرصتی برای همکاری‌های دو کشور خوانده و بر سر آخرین تحولات افغانستان، دیدگاه‌‌های مختلف در اتحادیه اروپا، همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مذاکرات جاری در وین تبادل نظر شده است.

موضوع همکاری طرفین در خصوص مهاجرین افغان یکی از اصلی‌ترین موضوع در دیدار دو طرف بوده و مورد بررسی قرار گرفته است.

آقای سیارتو همچنین پس از ملاقات با امیرعبداللهیان به دیدار ابراهیم رئيسی رفت و با رئيس جمهوری ایران نیز دیدار کرد. موضوع نحوه برخورد با مهاجران افغان از مهمترین محورهای این ملاقات به شمار می‌رفت. رئيسی با اشاره به حضور مهاجران افغان در ایران تاکید کرد که تهران میزبان ۴ میلیون مهاجر افغان است و کشورهای غربی با وجود وعده‌های بسیار، هیچ کمکی در این رابطه به ایران نکرده‌اند.

رئيسی همچنین در ادامه اظهارات خود تاکید کرد که مهاجران افغان چه بخواهند در ایران بمانند و چه قصد عبور از مرزها را داشته باشند، دولت از آنها حمایت خواهد کرد.

در مقابل وزیر خارجه مجارستان در این دیدار نسبت به «سیل عظیم مهاجرت افغان‌ها به مرزهای این کشور» ابراز نگرانی کرد.

مجارستان در ماه‌های اخیر و به ویژه پس از قدرت گرفتن طالبان در افغانستان با بحران سرازیر شدن پناهجویان افغان به سمت این کشور رو به رو شده‌است.