دیدار هیئت آمریکایی و نمایندگان طالبان در دوحه؛ وزارت خارجه آمریکا: طالبان «بر اساس اقدامات‌شان» قضاوت خواهند شد

19/07/1400 03:53:00 ق.ظ

🔺 دیدار هیئت آمریکایی و نمایندگان طالبان در دوحه ؛ وزارت خارجه آمریکا: طالبان «بر اساس اقدامات‌شان» قضاوت خواهند شد ⬇ بیشتر بخوانید:

هیئت آمریکایی در این دیدار بر «نگرانی‌های امنیتی و تروریستی و عبور ایمن شهروندان آمریکایی، دیگر شهروندان خارجی، و شرکای افغانستانی ما» و همچنین مسئله حقوق بشر، از جمله «مشارکت معنادار زنان و دختران در همه جنبه‌های جامعه افغانستان» متمرکز بود. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با «صریح و حرفه‌ای» خواندن این مذاکرات، گفت که هیئت ایالات متحده بار دیگر تاکید کرد که در مورد طالبان «بر اساس اقدامات‌شان، و نه صرفا حرف‌های‌شان» قضاوت خواهند شد.

واشنگتن و سایر کشورهای غربی در تلاش هستند ضمن تعامل با طالبان جهت تضمین سرازیرشدن کمک‌های انسان‌دوستانه به افغانستان، از مشروعیت بخشیدن به این گروه خودداری کنند.

مقامات دولت های غربی پیشتر به طالبان هشدار داده‌اند که به تعهدات‌شان پایبند بمانند و در چارچوب هنجارهای بین‌المللی حکومت کنند. پس از مسلط شدن طالبان بر افغانستان، آمریکا سفارت خود را از کابل به قطر منتقل کرد.

دوحه با طالبان روابط حسنه‌ای دارد و در جریان گفت‌وگوهای شکست‌خورده آن گروه با دولت ساقط شده محمد اشرف غنی، که در زمان دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا آغاز شد، میزبان آن گروه بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

دیدار و گفتگوی طالبان با امریکاییها نشان از وابستگی این گروه به این کشور دارد وگرنه وقتی کشورهای قدرتمند آسیایی قصد دارند با طالبان همکاری کنند، نیازی به این نبود که با امریکا نشسته و توافق کنند. هر چند حکومت را از صدقه سر امریکای خاین دارند. گفتگوی طالبان با امریکا هیچ نفعی برای مردم ندارد. همین امریکا بود که 20 سال جنگ را در کشور شعله ور نگه داشت. یکی نیست بگه که شما وقتی می خواستی کشور را دو دستی تقدیم مزدورت کنی، چه مرگت بود که 20 سال جنگ کردی و مردم را کشتی؟

سر و ته طالبان و امریکا یکی است. این ها برای این که بتوانند معادن افغانستان را تخلیه کنند اینگونه با هم نشست و برخاست دارند وگرنه این 20 سال جنگ برای چی بود؟ شما که بالاخره با هم دوست شدید. مردم را چرا به کشتن دادید طالبان که بیست سال در افغانستان جنگید وهزاران نفر از مردم افغانستان رانظامی و غیر نظامی را از بین بردند به جرم همکاری با دولتی که هم پیمان امریکا بود و اسم ان را جهاد بر علیه کفار گذاشته بود . اما امروز خودشان بدنبال همان کفار اند .

طالبان بر اساس توافقنامه ننگین دوحه نمیتواند جلو دخالت امریکا در افغانستان را بگیرد بلکه امریکا به تجاوزاتش ادامه خواهدداد دخالتهای امریکا فقط صورتش فرق کرده با دولت سابق افغانستان و طالبان اما اصل دخالت شان فرقی نکرده است . همه شان دروغ میگویند هم طالبان در ادعا جهاد شان بر علیه امریکا وهم امریکا در ادعا مبارزه با تروریستان .نه جهادی بود ونه هم مبارزه با تروریست .

امریکا بیست سال افغانستان را اشغال نمودبنام مباغرزه با تروریست وبا طالبان جنگید و سر انجام افغانستان را دو دستی تسلیم طالبان نمود .وباشغال افغانستان پایان داد .باز چه معنی دارد مذاکره و همکاری با اشغالگران امریکایی .؟ هدف امریکا نابودی افغانستان وحضور در منطقه و افغانستان بود . بیست سال قبل به یک شکل و امروز به شکل دیگری وطالبان هم در بیست سال قبل و هم فعلا جاده صاف کن امریکا میباشد شعارهای جهاد بر علیه کفار کمکم رنگش را میبازد .

ضرر اصلی را مردم افغانستا ن نمود ند چه انهای که بنام جهاد باکفار کشته شدند .وچه انهای که در کنار کفار کشته شدند .چون وضعیت تغییر نکرد. دخالت وتجاوزات امریکا سر جای خودش وطالبان هم هموار کننده مسیر دخالت امریکا با مذاکرات با امریکا میباشد . آمریکایی ها گروه های تروریستی از جمله داعش و طالبان را در افغانستان بوجود اوردند تا افغانستان همیشه درگیر جنگ باشد و هیچگاه روی آرامش و پیشرفت را نبیند.

مرکل در اسرائیل: هفته‌های حساسی را در ارتباط با برجام در پیش داریمآنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با تاکید بر این‌که امنیت اسرائیل برای هر دولتی که در آلمان بر سر کار بیاید «موضوع بسیار مهم و اصلی» خواهد بود، گفت، «هفته‌های مرگ بر بن سلمان و آل سعود و اسرائیل

عملکرد دوگانه‌ی جامعه‌ی جهانی به رهبری امریکا علیه تروریزم، باعث شد تا یک گروه پراکنده و شکست خورده، دوباره با قوت اولیه برگردند. امریکا به نام صلح و ثبات، به دنبال راه های جدید برای مداخله و شورش در افغانستان است. مردم افغانستان از دخالت نیروهای خارجی بیزارند حضور ۲۰ ساله آمریکا و غربی ها در افغانستان به جز تخریب و ویرانی و ناامنی و تحمیل تلفات نظامی و غیرنظامی سنگین، تروریست پروری و کشتار مردم، دستاوردی برای افغانستان نداشته است. دیگر امیدی به شما نیست دست از سر افغانستان بردارید.

امریکا با حمایت و تقویت تروریست، به دنبال منافع خودش در منطقه است. هیچ کشوری به اندازه ای آمریکا، از جنگ و ناامنی در افغانستان سود نمیبرد. غرب، مفتحضانه افغانستان را در بدترین شرایط ترک کرد و این خود، نشان از بی کفایتی خارجی ها در ایجاد روند صلح و امنیت در افغانستان دارد.. با آمریکا مذاکره نکنید شما امریکایی ها طالبان را ساختید، به قدرت رساندید، سلاح دادید، دیگر این مذاکرات برای چیست؟ فکر کردید مردم نمی فهمند؟ طالبان اگر مزدوران شما نبودند، امروز نمی آمدند با دشمنی که 20 سال به اصطلاح جنگیده اند پای میز مذاکره بشینند و تقاضای روابط دپلماتیک داشته باشند

امریکا و غرب و ناتو بیست سال در افغانستان حضور نظامی پیدا کرد و نتیجه آن هم تخریب و ویرانی زیر بناهای افغانستان، اواره شدن مردم افغانستان و کشته و زخمی شدن صد ها هزار انسان بی گناه بود. گوه خوردید آمریکایی‌های کثیف. آخه مردم، ملت، حواستون هست دارن چی به سرتون میارن.؟؟؟؟ بیدار شید شما آمریکائی طرفدار حکومتهای ارتجائی ج ا ،طالبان وداعش هستید ،ننگ وشرم بر شما بیشرفان بیوجدان.

بر اَساس اقدامات طالبان قَضاوت خواهید کرد ! مثل نقض حقوق بشر و جنایت و سرکوب زنان و جوانان افغانستان! یا قتل و تهدید و کُشتار هر روزه در افغانستان!امثال بایدن و حزب دموکرات، حامی اسلام گراها روزی کار دست آمریکا خواهند داد. 👎🏻

هیئت‌های آمریکا و طالبان در دوحه دیدار می‌کنندیک هیئت آمریکایی ومسئولین طالبان امروز در پایتخت قطر دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد. - خبرگزاری آناتولی

🤣🤣🤣

نانسی پلوسی و پاپ فرانسیس در واتیکان دیدار کردند🔺 نانسی پلوسی و پاپ فرانسیس در واتیکان دیدار کردند ◾ این دیدار چند هفته پیش از دیدار برنامه‌ریزی شده پرزیدنت بایدن و پاپ در شهر رم صورت گرفت. قرار است رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست سران ٢٠ اقتصاد بزرگ جهان با پاپ نیز دیدار کند. ⬇ بیشتر بخوانید: این دو سیاستمدار از رَده خارج پیر رانتی محبوب مردمان نمیباشند. چ پاپ کاتولیک حُقه باز ک فساد کودک آزاری نهاد او ننگ آور شده، چ نانسی پلوسی پیرِ رانتی پوپولیست حزب دموکرات که مانند آخوند های پیر در ایران ب صَندلی قُدرت یا جایگاه چَسبیده. پیر زن برو ب فکر گور باش 😏

نمایندگان آمریکا با طالبان در قطر دیدار خواهند کردپس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، نمایندگان ایالات متحده برای نخستین بار با مقامات ارشد طالبان به‌گونه‌ای رسمی در قطر دیدار خواهند کرد.خبرگزاری

پنج نفر در پی سقوط راکت حوثی‌ها در عربستان سعودی زخمی شدندائتلاف عربی اعلام کرد که در پی سقوط یک راکت وابسته به حوثی‌ها در فرودگاهی در جنوب عربستان سعودی 5 نفر زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

ایران در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار کروناشمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۳۸ میلیون و ۲۱ هزار و ۱۷۲ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۸۵۷ هزار و ۷۴۸ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۵ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۵۹۱ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند. اگر این میزان ابتلاء و فوتی را با آمار واقعی مبتلایان و فوتی ها جایگزین کنیم ایران بدترین مدیریت کرونا را در جهان دارد...چیزی که روزی اسنادش منتشر و واقعیتش هویدا میشود