دیدار تاریخی آیت‌الله سیستانی و پاپ در نجف اشرف+ویدئو و تصاویر- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

16/12/1399 02:35 ب.ظ

🎥 دیدار پاپ فرانسیس و آیت‌الله سیستانی در نجف ‌ دفتر آیت‌الله سیستانی: در این دیدار درباره چالش‌های بزرگی که بشریت با آن در این دوره روبرو است، رایزنی شد PopeInIraq

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید واتیکان نیز به مناسبت این دیدار میان مرجعیت اعلاى عراق با پاپ فرانسیس بیانیه‌اى صادر کرد.

در این بیانیه آمده است که پاپ واتیکان بر اهمیت دوستى و همکارى بین ادیان تأکید داشت تا این دوستى و برادرى از طریق افزایش احترام متبادل و گفتگو، در خیر و برکت براى عراق و منطقه و بشریت سهیم شود.

در این دیدار پاپ واتیکان از آیت الله سیستانى به خاطر این که در برابر خشونت و سختى‌هاى بزرگ در سال‌هاى اخیر در دفاع از ضعفا و افرادى که بیشترین آزارها را دیده‌اند، ندا سر داده، تشکر کرد و بر مقدس بودن حیات بشریت و اهمیت اتحاد میان ملت عراق تأکید داشت.

همچنین پاپ در این دیدار در محضر آیت الله سیستانى از خداوند متعال خواست که صلح و برادرى در سرزمین عراق و خاورمیانه و دنیا مسلط شود.پاپ فرانسیس بعد از رسیدن به اور، مراسم نیایش مشترک بین ادیان را برگزار کرد. headtopics.com

مردک نمی تونه همجنس گرایی و بچه بازی هم‌پیاله‌ای هاشو جمع و جور کنه اونوقت اومده با مرجع عالیقدر زاهد منش جهان تشیع درباره بشریت بحث کنه

عملا با این دیدار پاپ با آیت الله سیستانی دنیا نشان داد زعامت شیعه با آیت الله سیستانی است نه با فرد دیگری

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

دیدار تاریخی پاپ فرانسیس و آیت‌الله سیستانی | DW | 06.03.2021دیدار ۵۵ دقیقه‌ای رهبر کاتولیک‌های جهان و مرجع شیعیان، بدون حضور مقامات عراقی، پشت درهای بسته و بدون تشریفات برگزار شد. آیت‌الله سیستانی بر لزوم تلاش رهبران مذهبی و معنوی در جلوگیری از جنگ و فجایع انسانی تاکید کرد. ۱۰ دقیقش وقت تلف شده بود ؟ پاپ بدجور نگاه ميكنه قصد بدّي نداشته باشه بد هم نشسته انگار ميخواد خيز بگيره😂😂😂😂😂 به این میگن، فتیله پیچ کردن دو حکومت مدعی رهبری جهان اسلام!

آیت‌الله مرعشی دعوت حق را لبیک گفت- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم | Tasnimآیت‌الله مرعشی درگذشت آیت‌الله سید_رضی_مرعشی از علمای حوزه علمیه پس از سالها تلاش در راستای ترویج معارف اهل‌بیت (علیهم السلام) امروز دعوت حق را لبیک گفت إنا لله وإنا إليه راجعون خوب چ کردی برای مردم میتونستین خیلی مفیدتر واقع بشین ازاین فرصت زندگی بهتراستفاده کنن برای خدمت ب بشریت البته شما از نسل حضرت زهرا(س) هستین اخرتتون زیباست انشالله باشهدا و امام ره و سیدالشهدا محشور بشین فقدان علمای ک شبهات دینی رو رفع میکنن اه و افسوس داره تو گمراهی زمان mhrezaa2c رحمة الله علیه و صلواة الله علی سیدنا محمد و آله الطیبین الطاهرین المعصومین

توصیف پاپ از دیدار با آیت الله سیستانی- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimپاپ: دیدار آیت‌الله سیستانی باعث مسرت روحی‌ام شد در جریان سفر به عراق خیلی بیشتر از بقیه مسافرت‌ها خسته شدم؛ این تصمیم را با آگاهی از خطراتی که داشت گرفتم PopeInIraq و در ادامه یک شیشکی بلد برای ولی امر مسلمین جهان سید علیل خامنه‌ای کشیدند 😄 خوشم میاد رهبر ایرانو تخمشم حساب نکرده شناخت و درک بی‌طرفانه مسائل و مشکلات و از خودگذشتگی برای رفع آنها شرط اول برای تاثیرگذاری و اصلاح جوامع است. آیت الله سیستانی همان قدری خوب عمل کرد که پاپ آفرین بر هر دو آنها.

دیدار وزیر خارجه ایرلند با ظریف درباره برجام- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimدیدار وزیر خارجه ایرلند با ظریف درباره برجام وزیر امور خارجه كشورمان بار دیگر سیاست اصولی ایران مبنی بر ضرورت رفع کامل و موثر تحریم‌های غیر قانونی آمریکا بعنوان گامی که متعاقبا منجر به بازگشت گامهای جبرانی ایران خواهد بود را یادآور شد JCPOA Great love JCPOA 🔯 😍 پیام ما را به ظریف و روحانی برسانید 👈 ما را به خیر شما امیدی نیست، جون ننه تون شر مرسانید! باید تمام افرادی که باعث بوجود آمدن برجام شدن محاکمه شوند و برجام باید جلوی چشم تمام دنیا آتش زده شود اگر این طور نشود باید اسم کشور را عوض باید گذاشت ایالات متحده ایران و آمریکا

دیدار صنعت نفت - استقلال به تعویق افتاد- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimدیدار نفت آبادان و استقلال به تعویق افتاد مسابقه تیم‌های فوتبال صنعت نفت آبادان با استقلال در هفته بیستم لیگ_برتر با اعلام ستاد مقابله با کرونا در فوتبال به تعویق افتاد. فوتبال اینام جالب شدن اونوقت پرسپولیس اگه همچین درخواستی میداد کلی ماده تبصره میاوردن که نمیشه و برنامه‌ریزیمون بهم میخوره

حاشیه دیدار پدیده - پرسپولیس| حضور تماشاگران در ورزشگاه!- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim🎥 حضور عجیب تماشاگران در ورزشگاه امام رضا (علیه السلام) در شرایطی که ورود هواداران در دیدارهای مسابقات فوتبال در کشور ممنوع است، تعدادی تماشاگر در ورزشگاه امام رضا (علیه السلام) حاضر شده و دیدار پدیده و پرسپولیس را از نزدیک تماشا می‌کنند لیگ_برتر

- نه به نبود آزادی‌های اجتماعیبیانیه واتیگان به دیدار پاپ با آیت الله سیستانی

واتیکان نیز به مناسبت این دیدار میان مرجعیت اعلاى عراق با پاپ فرانسیس بیانیه‌اى صادر کرد.

در این بیانیه آمده است که پاپ واتیکان بر اهمیت دوستى و همکارى بین ادیان تأکید داشت تا این دوستى و برادرى از طریق افزایش احترام متبادل و گفتگو، در خیر و برکت براى عراق و منطقه و بشریت سهیم شود.

در این دیدار پاپ واتیکان از آیت الله سیستانى به خاطر این که در برابر خشونت و سختى‌هاى بزرگ در سال‌هاى اخیر در دفاع از ضعفا و افرادى که بیشترین آزارها را دیده‌اند، ندا سر داده، تشکر کرد و بر مقدس بودن حیات بشریت و اهمیت اتحاد میان ملت عراق تأکید داشت.

همچنین پاپ در این دیدار در محضر آیت الله سیستانى از خداوند متعال خواست که صلح و برادرى در سرزمین عراق و خاورمیانه و دنیا مسلط شود.پاپ فرانسیس بعد از رسیدن به اور، مراسم نیایش مشترک بین ادیان را برگزار کرد.

مراسم دعای پاپ در منطقه باستانی اور در استان ذی قار پایان یافت و او این منطقه تاریخی را ترک کرد و مجددا عازم بغداد شد.

واکنش نماینده ائتلاف فتح به دیدار پاپ با آیت الله سیستانی

«فاضل جابر» نماینده ائتلاف فتح عراق امروز در واکنش به دیدار پاپ فرانسیس ، رهبر کاتولیک‌های جهان با آیت الله «سید علی سیستانی» مرجع عالیقدر شیعه در عراق اظهار داشت که این دیدار به معنای تشکر از فتوای آیت الله سیستانی درباره جهاد کفایی ضد تروریسم است که عراق و جهان را از نفوذ ایدئولوژی تروریستی که همه جهان را تهدید می‌کند نجات داد.

وی با اشاره به اینکه فتوای جهاد کفایی آیت الله سیستانی ملت عراق را با همه مولفه‌های دینی و مذهبی و فرقه‌ای نجات داد و متحد کرد اظهار داشت که دیدار دو رهبر دینی به معنای پیروزی صلح جهانی است.

فاضل جابر تاکید کرد، دیدار امروز پاپ فرانسیس با آیت‌الله سیستانی یک پیام به همه جهان و به رسمیت شناختن بزرگترین نهاد در جهان مسیحیت با فداکاری‌های ملت عراق در برابر تروریسم است.در پی دیدار پاپ فرانسیس با آیت الله سیستانی و مطالب مطرح شده در این دیدار، هشتگ‌های #مرجع_السلام_یستقبل_البابا و #المرجعیة_مع_فلسطین_المحتلة در توئیتر عراق ترند شد.