دیدار نازنین زاغری با نخست‌وزیر بریتانیا؛ تلاش برای دریافت «تضمین آزادی» مراد طاهباز

23/02/1401 07:01:00 ب.ظ

نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی که شش سال در ایران زندانی بود و در پی مذاکرات لندن با تهران حدود دو ماه پیش به بریتانیا بازگشت، برای نخستین بار از زمان آزادی خود...

نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی که شش سال در ایران زندانی بود و در پی مذاکرات لندن با تهران حدود دو ماه پیش به بریتانیا بازگشت، برای نخستین بار از زمان آزادی خود... نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی-بریتانیایی که شش سال در ایران زندانی بود و در پی مذاکرات لندن با تهران حدود دو ماه پیش به بریتانیا بازگشت، برای نخستین بار از زمان آزادی خود با بوریس جانسون، نخست وزیر، دیدار کرد.

تولیپ صدیق، نماینده پارلمان بریتانیا، که خانم زاغری را در این دیدار همراهی می‌کرد، پس از نشست با بوریس جانسون به خبرنگاران گفت که نخست وزیر بعد از شنیدن صحبت‌های خانم زاغری «کاملا بهت‌زده و شوکه» به نظر می‌رسید.

این اظهارنظر آقای جانسون در آن زمان، اظهارات نازنین زاغری و کارفرمای او که گفته بودند او برای سفر نوروزی و دیدار با خانواده‌اش به ایران رفته بود را نقض کرد. ریچارد رتکلیف هم که در این ملاقات حضور داشت تایید کرد که حتی بازجوها در واپسین روزهای حضور همسرش در ایران، اظهارات آن زمانِ آقای جانسون را پیش کشیده بودند. headtopics.com

🍆

نخست وزیر بریتانیا در توییت خود افزود که آنها در جریان این ملاقات همچنین در مورد مسئله تضمین آزادی شهروندان بریتانیایی که در ایران «ناعادلانه در بازداشت» به سر می‌برند، بحث و تبادل نظر کردند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

همزمان با حضور نماینده اروپا، امیر قطر وارد تهران شدهمزمان با سفر انریکه مورا، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا، به تهران، روز پنج‌شنبه، ۲۲ اردیبهشت، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، برای دیدار با مقامات ایرانی وارد تهران شد. زدبندها و ایرانفروشی به صلیبچیها با احیاء_برجام و فرا_برجامی ۲ماه پیش تمام‌ شده و پایان یافته است و بزرگترین قرارداد نفت و گاز تاریخ جهان با آمریکا و قطر و ایران و تورکیه و اروپا،هم بسته و امضا شده است،مورا و امیرقطر برای امضا این قرارداد پنهانی فوق سری،به ایران امدند!!!

تمرکز خامنه‌ای بر مسئله فلسطین در دیدار با امیر قطرشیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، روز پنج‌شنبه در دیدار با مقام‌های ایرانی از تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای بین تهران و قدرت‌های جهانی حمایت کرد و راه‌حل مسائل کشورهای... ای کاش تمرکز این اقا روی مردم ایران بود همه این آمدن ورفتن ها واصراربه جمهوری اسلامی برای توافق و...زیرسر اون جان کری کصافط هست که بااینکه مسولیتی هم دردوران ترامپ نداشت با ظریف جیک وپیک داشت حرومزاده.ومعترض بود که به ملاها بایدپول بدیم وتحریم خوب نیست.همونطورکه الان بایدن چشمشو به معاملات نفت سپاه وچین بسته سیّد کیرم تو جَدِت 🧐

دستور رئیس‌جمهور برای رسیدگی سریع به درخواست‌های معترضان به عدم دریافت یارانه‌هارئیس جمهور پس از استماع آخرین گزارش ها از نحوه اجرای طرح ملی مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها از مسئولان مربوطه خواست که به درخواست های معترضان عدم دریافت یارانه ها در کوتاه ترین زمان ممکن و به شکل عادلانه و ضابطه مند، رسیدگی کنند.

روسیه: تلاش غرب برای نادیده گرفتن ما در حل بحران‌های خاورمیانه 'حماقت سیاسی' استوزارت امور خارجه روسیه به دنبال عدم دعوت این کشور در کمیته هماهنگی موقت کمک‌ها به فلسطین در بروکسل، اعلام کرد که تلاش برای نادیده گرفتن روسیه در حل بحران‌های خاورمیانه،‌ حماقت سیاسی است.

عراق حمله توپخانه‌ای سپاه پاسداران به اربیل را محکوم کردوزارت خارجه عراق با تاکید بر لزوم گفت‌وگوها در زمینه‌های امنیتی برای مقابله با چالش‌ها، بر حق حاکمیت ملی این کشور و تقویت امنیت منطقه‌‌ای تاکید کرده است.

دیدار اردوغان با امیر قطر در استانبولرئیس‌جمهور ترکیه با امیر قطر در استانبول دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی چرا بن حمد با دمپایی ودشاشه ایران میاد !!!!؟؟؟