گردشگری, سفر, فرهنگ, موزه, سن‌پترزبورگ, روسیه

گردشگری, سفر

دیدار از سن‌پترزبورگ؛ موزهٔ ارمیتاژ، هنر جهان در دل کاخ‌‌های روسیه

دیدار از سن‌پترزبورگ؛ موزهٔ ارمیتاژ، هنر جهان در دل کاخ‌‌های روسیه این قسمت از برنامه سیاحت را ببینید🔽

07/12/2020 06:41:00 ب.ظ

دیدار از سن‌پترزبورگ ؛ موزه ٔ ارمیتاژ، هنر جهان در دل کاخ‌‌های روسیه این قسمت از برنامه سیاحت را ببینید🔽

«اینجا موزه ٔ فوق‌العاده‌ای از فرهنگ جهان است. آثار هنری اینجا در کاخ‌هایی قرار گرفته که خود شاهکار معماری‌اند و اینها فضای خاصی می‌سازد که مردم را مجذوب می‌کند.»

سن‌پترزبورگ شهر شگفت‌انگیزی است که تاریخ سده‌های گذشته و قرن بیست‌ویکم را یکجا در خود دارد. این شهر قطب حمل‌ونقل است و با اجرای طرح ویزای الکترونیکی روسیه به‌زودی فقط به‌اندازهٔ چند کلیک با گردشگران فاصله خواهد داشت.فرودگاه پولکووفِ سن‌پترزبورگ یکی از فرودگاه‌های اصلی روسیه است که مسافران خارجی می‌توانند با ویزای الکترونیکی از آن وارد کشور شوند. برای شروع دیدار از شهر بهترین جا کاخ موزهٔ ارمیتاژ است، قصری که زمانی جایگاه جشن‌ها و مراسم دربار روسیه بود. اینجا می‌توان همزمان با تماشای آثار هنری، شاهد شکوه دربار امپراطوران این کشور نیز بود.

انتقاد شدید اسرائیل از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی | DW | 03.08.2021 آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم المپیک توکیو؛ کشتی‌گیر کوبایی چهارمین طلای پیاپی را گرفت - BBC News فارسی

میخائيل پیوتروفسکی، مدیر موزهٔ ارمیتاژ،‌ دربارهٔ ویژگی این کاخ‌موزهٔ عظیم می‌گوید: «اینجا موزهٔ فوق‌العاده‌ای از فرهنگ دنیاست که شبیه یک دانش‌نامه به زبان روسی نوشته شده، و با اقامتگاه پادشاهان روسیه درهم تنیده است. این آثار هنری در بنای مجموعه‌کاخ‌هایی قرار گرفته که خود شاهکارهای معماری‌اند، و بخشی از تاریخ روسیه را بازگو می‌کنند. اینها فضای خاصی می‌سازد که مردم را مجذوب می‌کند.»

ارمیتاژ‌ نخست بنایی بود که برای جا دادن کلکسیون هنریِ شخصیِ کاترین کبیر، ملکهٔ روسیه، به کاخهای زمستانی افزوده شد. این بنا اکنون با ۳ میلیون اثر هنری، یکی از بزرگترین موزه‌های دنیا به‌شمار می‌رود. برخی از آثار رامبراند هم در میان این مجموعهٔ عظیم جا دارند. headtopics.com

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدفابیو مسترآنجلو، کارگردان هنری اپراخانهٔ سن‌پترزبورگ، در دیدار از این شهر راهنمای ماست. او می‌گوید تا حالا کسی را ندیده‌ که فقط یک‌بار به سن‌پترزبورگ سفر کند و دیگر به اینجا نیاید. او که کارگردان هنری جشنوارهٔ اُپرای تابستانی سن‌پترزبورگ نیز هست، می‌گوید که مردم، هم برای تماشای این شهر و هم برای شرکت در برنامه‌‌های پربار فرهنگی به اینجا می‌آیند.

رستورانی در سن‌پترزبورگیورونیوزفابیو که خودش ۱۸ سال پیش به اینجا نقل مکان کرده، می‌گوید این شهر برایش الهامبخش است و کلیسای جامع کازان یکی از مکان‌های محبوب اوست و می‌افزاید: «موزون‌ترین‌ جای شهر برای من کلیسای کازان است. تناسباتش آرمانی‌اند. احتمالا موسیقایی‌ترین کلیسای سن‌پترزبورگ است.»ارگ «پیتر و پل» نیز یکی از دیگر سرچشمه‌های الهام فابیو است.

رستوران استاک‌اِشنایدر جایی است که حال‌وهوای تاریخ را دارد و داستایوفسکی، نویسندهٔ رمان معروف «جنایت و مکافات» هم به اینجا می‌آمده تا در جلسات ادبی شرکت کند.رودها، جویبارها و کانال‌های پرشمار این شهر سبب شده تا سن‌پترزبورگ را «ونیز شمال روسیه» لقب بدهند. اماکن سرزندهٔ بسیاری در این شهر هست که یکی از آنها سِوکابِل است؛ کارخانه‌ای تاریخی که به فضایی خلّاقانه تبدیل شده است.

سرگئی کورنی‌یف، مدیر کمیتهٔ توسعهٔ گردشگری سن‌پترزبورگ می‌گوید: «مهمترین عنصر گردشگری سن‌پترزبورگ فضای خاص آن است که معجون چند چیزند؛ تاریخ، زندگی مدرن،‌ هنر معاصر، و آنچه در فضاهای خلّاق آن جریان دارد، اینجا هر چهار فصل چیز تازه‌ای دارد.»جزیرهٔ «هلند نو» یکی از مقاصد گردشگری تازهٔ این شهر است. این مکان تاریخی که چندین سده مخصوص نیروی دریایی بود حالا به یک فضای همگانی سرزنده تبدیل شده است. حضور در اینجا نیز، مانند ده‌ها نقطهٔ دیگر این شهر، آدمی را شگفتزده می‌کند. headtopics.com

روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021 کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد انتخابات 28 خرداد جلوه ای از مردم سالاری دینی بود/ پیام مردم در انتخابات پیام تغییر وضع موجود و ضرورت رفع مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه بود/ مردم از دولت جدید تحول خواسته اند و این تحول اجتناب ناپذیر است/ ما از اصحاب ما می توانیم هستیم ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد