دیدبان حقوق بشر: حشد‌الشعبی علیه آواره‌ها مرتکب جنایت شده‌ است

24/11/1399 06:06:00 ب.ظ

دیدبان حقوق بشر: حشد‌الشعبی علیه آواره‌ها مرتکب جنایت شده‌ است العربية

دیدبان حقوق بشر، در گزارشی موارد نقض حقوق بشر توسط شبه‌نظامیان عراقی وابسته به ایران در اردوگاه‌های به گزارش روز جمعه 12 فوریه تلویزیون «کوردستان24» این سازمان در گزارشی تحت عنوان «کشف گورهای دسته جمعی در عراق فرار عاملان جنایات وحشیانه از مجازات را فاش می‌سازد» به کشف برخی گورهای دسته جمعی توجه دارد که اجساد داخل آن‌ها مربوط به کسانی است که از...

به گزارش روز جمعه 12 فوریه تلویزیون «کوردستان24» این سازمان در گزارشی تحت عنوان «کشف گورهای دسته جمعی در عراق فرار عاملان جنایات وحشیانه از مجازات را فاش می‌سازد» به کشف برخی گورهای دسته جمعی توجه دارد که اجساد داخل آن‌ها مربوط به کسانی است که از سوی شبه‌نظامیان «حشد شعبی» وابسته به ایران، از اردوگاه‌ها خارج و کشته شده‌اند. سن برخی از قربانیان زیر 18 سال بوده است.

بلقیس والی کارشناس امور عراق در بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در دیدبان حقوق بشر، «اردوگاه اسحاق» در استان صلاح‌الدین را به عنوان مثال معرفی می‌کند و می‌گوید: «با موافقت نیروهای حشد شعبی وارد اردوگاه شده و با شماری از آواره‌ها دیدار داشته که بستگان آنان ناپدید یا کشته شده‌اند و در گورهای دسته جمعی دفن شده‌اند.»

بلقیس، در گزارش خود آورده است که «با شماری از زنان دیدار داشته که همسران خود را از دست داده‌اند. زنان به او گفته‌اند؛ به دنبال انفجاری در نزدیکی اردوگاه، نیروهای مسلح وارد اردوگاه شده و 52 مرد را با خود برده‌اند که تا کنون هیچ خبری در باره آنان در دست ندارند و سن مردها را 17 تا 57 سال اعلام کرده‌اند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

دیدبان حقوق بشر سوریه از ورود محموله‌های تسلیحاتی ایران به دیرالزور خبر دادبه گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه و همچنین برخی رسانه‌ها، چندین کامیون حامل تسلیحات از جمله موشک‌های میان‌برد به تازگی از ایران وارد شرق سوریه شده است.

دیدبان حقوق بشر: رفتاراسرائیل با فلسطینیان مصداق «جنایت آپارتاید» استاین اولین بار است که یک نهاد بزرگ حقوق بشری بین‌المللی با چنین قطعیت و صراحتی دولت اسرائیل را به نقض حقوق فلسطینیان و تبعیض و آپارتاید محکوم می‌کند. دیده بان حقوق بشر راجع به مردم ایران که گرفتار ضحاک و سرداران خون خوار سپاه شده اند هیچ نظری ندارد ؟ هر کس با خداست او پیروز است چون قدرت متعلق به ذات مقدس پروردگار است پیروزی نزدیک است فقط میتونید ایران رو تحریم کنید؟

انتخاب ایران به عضویت کمیسیون مقام زن؛ دیده‌بان ملل متحد: روزی سیاه برای حقوق بشر بودایران برای دومین بار طی دو دهه گذشته به عضویت کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد انتخاب شد؛ انتخابی که انتقاد دیده‌بان سازمان ملل را برانگیخت. دنیا باید افتخار کند که جمهوری اسلامی ایران این مقام را قبول کرد ایران بهترین کشور برای زنان است امکانات ایران اسلامی کاملا عادلانه بین زنان و مردان تقسیم شده است ما مردم ایران اسلامی افتخار میکنیم که بهترین کشور برای سکونت زنان جمهوری اسلامی ایران است کمیسیون مقام زن سازمان ملل که حکومت اسلامی عضو آن شده است رابایدبه طالبان وداعش تبریک گفت! بد جورى سوختيناااا!!

اتحادیه اروپا تحریم‌های ایران به دلیل «نقض حقوق بشر» را تمدید کرد

یافته‌های کمیسیون حقوق بشر افغانستان: گروه طالبان عامل بیشترین تلفات غیرنظامیان است - BBC News فارسیکمیسیون حقوق بشر افغانستان برای پایان بخشیدن به کشتار غیرنظامیان خواستار اعلام آتش بس فوری در افغانستان شده است. براساس بررسی تازه‌ای این کمیسیون، از ابتدای سال ۲۰۰۹ تا اوایل سال جاری میلادی، ۳۱هزارو ۱۱۳ غیرنظامی در این کشور کشته و ۶۲هزارو ۶۶۲ تن دیگر زخمی شده‌اند. تحقیق کمیسیون حقوق بشر نشان داده که گروه طالبان طی این مدت عامل بیشترین تلفات غیرنظامیان در افغانستان است. خدا به داد مردم بی دفاع افغانستان برسه که آمریکا کشور رو دودستی به ای طالبان وحشی کرده مگر دنیا قتل عامها و سر بریدنهای ای طالبان وحشی را فراموش کرده طالبان حتی اطفال تازه به دنیا امده را هم برای تعصب و قوم پرستی سربریده از همین حالا خیلی از مردم اماده مهاجرت از افغانستان شده