دیدار وزیر حمل‌و‌نقل ترکیه و رئیس دفتر رئیس جمهور ایران در آنکارا

26/06/1398 09:46 ب.ظ

وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت‌‌ ترکیه و رئیس دفتر رئیس جمهور ایران در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت‌‌ ترکیه و رئیس دفتر رئیس جمهور ایران در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی جاهد تورهان، وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت‌ ترکیه و محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور ایران در چارچوب بیست و هفتمین نشست کمیسیون مختلط اقتصادی دو کشور در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کردند.

تورهان قبل از این دیدار در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در نشست مذکور تصمیمات اتخاذ شده در کارگروه مشترک حمل‌و‌نقل و ارتباطات و اقدامات لازم در این زمنیه را بررسی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مقامات دو کشور در زمینه حمل‌و‌نقل و ارتباطات همکاری نزدیک دارند، گفت که در این راستا، در پایان آوریل امسال در تهران هشتمین نشست کمیسیون مختلط حمل‌و‌نقل ترکیه-ایران را برگزار کرده‌اند. تورهان همچنین اضافه کرد که در این نشست‌ها گام‌های ملموسی برای افزایش حمل و نقل بار و مسافر میان ترکیه و ایران برداشته‌اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

طرفداران خارجی سریال‌های ترکی با هم در ترکیه دیدار کردندطرفداران خارجی سریال‌های ترکی با تشکیل گروهی در شبکه اجتماعی فیسبوک به ترکیه یک سفر فرهنگی ترتییب داده و پس از دیدن از شهرهای مختلف کشور در استانبول با یکی از کارگردانان مشهور این سریال‌ها دیدار کردند. - خبرگزاری آناتولی

موسوی: برنامه دیدار روحانی و ترامپ در نیویورک در دستور کار نیستسخنگوی وزارت خارجه گفت: در هفته‌ها و روزهای اخیر شاهد تحرکات گسترده دیپلماتیک در کشور بودیم.

دیدار وزیران خارجه ترکیه و فلسطین در جده

نشست سه جانبه آنکارا درباره ادلب؛ روحانی و اردوغان دیدار کردندرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز دوشنبه ۱۶ سپتامبر پیش از نشست سه جانبه درباره سوریه با محوریت استان ادلب با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در آنکارا گفت‌وگو کرد. ترکیه و روسیه چکاره هستند که درباره سوریه اظهار نظر کنند؟

دیدار جانسون و یونکر؛ آخرین تلاش‌ها برای فرار از برکسیت بدون توافقنخست وزیر بریتانیا در دیدار خود با ژان کلود یونکر، پیشنهادهای کشورش را برای برکسیت همراه با توافق اعلام می‌کند.

پایان دیدار روسای جمهوری ترکیه و روسیه در آنکارا

وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت‌‌ ترکیه و رئیس دفتر رئیس جمهور ایران در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کردند.آنکارا/ انس دوران/ خبرگزاری آناتولی

جاهد تورهان، وزیر حمل‌و‌نقل و زیرساخت‌ ترکیه و محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور ایران در چارچوب بیست و هفتمین نشست کمیسیون مختلط اقتصادی دو کشور در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کردند.

تورهان قبل از این دیدار در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در نشست مذکور تصمیمات اتخاذ شده در کارگروه مشترک حمل‌و‌نقل و ارتباطات و اقدامات لازم در این زمنیه را بررسی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مقامات دو کشور در زمینه حمل‌و‌نقل و ارتباطات همکاری نزدیک دارند، گفت که در این راستا، در پایان آوریل امسال در تهران هشتمین نشست کمیسیون مختلط حمل‌و‌نقل ترکیه-ایران را برگزار کرده‌اند.

تورهان همچنین اضافه کرد که در این نشست‌ها گام‌های ملموسی برای افزایش حمل و نقل بار و مسافر میان ترکیه و ایران برداشته‌اند.

واعظی نیز همکاری میان وزیران حمل‌ونقل ترکیه و ایران را بسیار ثمربخش دانسته و گفت: اگر می خواهیم روابط دوجانبه را گسترش بدهیم، حتما به یک زبان و فرهنگ مشترک در زمینه حمل‌ونقل نیاز داریم.