دیابت نوع دو، کوتاه قدها را بیشتر تهدید می‌کند! | DW | 11.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 81 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 36%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در میان اخبار پزشکی این هفته از جمله به بررسی تاثیرات نور آبی تلفن‌های همراه بر چشم‌ها، افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع دو در کوتاه قدها وغذاهای سالمی که باید در حد اعتدال مصرف شوند، پرداخته‌ایم.

به چاپ رسیده، قد کوتاه، با افزایش خطر ۴۱ درصدی ابتلا به دیابت نوع دو در مردان و افزایش خطر ۳۳ درصدی ابتلا به این بیماری در زنان ارتباط دارد.ان ان، قد کوتاه در چندین مطالعه با ریسک بالاتر ابتلا به دیابت نوع دو مرتبط بوده است و این یعنی قد می‌تواند برای پیش‌بینی خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها، شاخص مفیدی باشد.

محققان در نتیجه‌گیری خود به پزشکان توصیه می‌کنند که رشد و قد افراد بالغ را برای پیشگیری از دیابت نوع دو، بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان بیشتر در نظر گیرند.بسیاری از غذاها می‌توانند سالم باشند؛ اما به شرطی که در مصرف آنها شرط اعتدال را رعایت کنید. برخی از غذاهای سالم اگر در حد اعتدال مصرف نشوند، خطرات زیان‌باری برای سلامت شما خواهند داشت.

در مصرف سویا نیز زیاده روی نکنید. این ماده غذایی اگرچه می‌تواند جایگزین مناسبی برای گوشت باشد، اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد سویا حاوی فیتواستروژن‌ها است و در بدن مانند هورمون استروژن عمل می‌کند. افزایش سطح استروژن در بدن باعث اختلالات هورمونی می‌شود. چغندر نیز اگرچه سرشار از ریزمغذی‌هاست و به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و بیماری قلبی کمک می‌کند، اما اگر مستعد ابتلا به سنگ‌های کلیه هستید، شاید بهتر باشد چغندر را با احتیاط بیشتری مصرف کنید. چغندر سرشار از اگزالات است و می‌تواند به شکل گیری سنگ‌های کلیه منجر شود.تلفن‌های هوشمند، لپ تاپ و سایر دستگاه‌های الکترونیکی، حاوی نور هستند. نور آبی این دستگاه‌ها ممکن است برای چشم‌های شما مضر باشد.

با این حال، اگرچه دژنراسیون ماکولا در افراد بالای ۶۰ سال بیشتر رخ می‌دهد، اما افزایش استفاده از فناوری‌ها، سن ابتلا به این بیماری را کاهش خواهد داد. از آنجا که کاهش رطوبت هوا باعث آسیب ‌پذیری نسبت به ویروس سرماخوردگی می‌شود، در داخل خانه یک دستگاه مرطوب کننده هوا داشته باشید. استفاده از این دستگاه‌ها می‌تواند به کاهش بقای ویروس‌های سرماخوردگی و آنفلوانزا در سطوح هوا کمک کند.برای فعال کردن پاسخ‌های ایمنی بدن ضروری است. برخی مطالعات نشان داده‌اند که مصرف ۴۰۰ واحد بین المللی ویتامیندر روز از بروز عفونت‌های تنفسی جلوگیری می‌کند. با این حال این عدد را به ۶۰۰ واحد نیز می‌توان افزایش داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اسرائیل: ایران در منطقه «آباده» مخفیانه در حال ساخت سلاح هسته‌ای استاسرائیل روز دوشنبه 9 سپتامبر 2019 اعلام کرد اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد ایران در منطقه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شکست حزب ولادیمیر پوتین در انتخابات مسکو، موفقیت در بقیه روسیهحزب روسیه متحد، حزب ولادیمیر پوتین رئیس جمهور، در انتخابات پارلمان شهر مسکو شکست سختی خورده اما در دیگر نقاط روسیه با موفقیت کرسی‌های خود را حفظ کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نتانیاهو: ایران در آباده پنهانی در پی ساخت تسلحیات هسته‌ای بوده استنتانیاهو: ایران در آباده پنهانی در پی ساخت تسلحیات هسته‌ای بوده است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| وزارت بهداشت: خودکشی در ایران در حال افزایش است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| وزارت بهداشت: خودکشی در ایران در حال افزایش است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| وزارت بهداشت: خودکشی در ایران در حال افزایش است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »