دکتر رئیسی: توجه به آفریقا از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران است/ محدودیتی برای گسترش روابط با سنگال نداریم/ مکی سال: سنگال همکاری خوبی با شرکت‌های ایرانی داشته است/ پیشرفت‌های کشور شما را از نزدیک دیده‌ام

10/03/1401 07:25 ب.ظ

تماس تلفنی روسای جمهور ایران و سنگال؛ دکتر رئیسی: توجه به آفریقا از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران است محدودیتی برای گسترش روابط با سنگال نداریم مکی سال: سنگال همکاری خوبی با شرکت‌های ایرانی داشته است پیشرفت‌های کشور شما را از نزدیک دیده‌ام

آیت الله رئیسی توجه به قاره آفریقا را یکی از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران خواند و افزود: ایران شریک قابل اعتمادی برای قاره آفریقاست. دکتر رئیسی به نقش اتحادیه آفریقا در برابر یکجانبه گرایی و تحریم استعمار اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران شریک قابل اعتمادی برای همه ملل آفریقا بوده و خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به توان بالای فنی- مهندسی کشورمان اظهار داشت: تهران - داکار روابط خوبی با یکدیگر دارند اما این سطح از روابط قابل قبول نبوده و باید تا سطح مناسبی ارتقاء یابد.

آیت الله رئیسی توجه به قاره آفریقا را یکی از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران عنوان نموده و تأکید کرد: ما برای گسترش روابط با قاره آفریقا خصوصا سنگال و توسعه روابط جنوب - جنوب آمادگی کامل داریم و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

آقای «مکی سال» رئیس جمهور سنگال نیز در این تماس تلفنی با درخواست ابلاغ سلام و احترام به رهبر معظم انقلاب اسلامی، از تبریک رئیس جمهور کشورمان به مناسبات روز آفریقا قدردانی کرد و ‌آن را نشان دهنده توجه ویژه جمهوری اسلامی ایران به این قاره دانست. headtopics.

ادامه مطلب:
PadDolat »

نشست سفیر ایران در وین با اعضای اتاق بازرگانی ایران و اتریشسفیر کشورمان در وین از نشست با رئیس و اعضای هیأت‌مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش خبر داد.

نگرانی نخبگان از آینده مبهم ایران؛ تمایل بیش از ۴۰ درصد دانش‌آموختگان به مهاجرت▪️بررسی نهادهای پژوهشی ایران نشان می‌دهد که بیش از «۴۰ درصد» از اساتید، دانشجویان، محققان، پزشکان، پرستاران و فعالان استارتاپی در حوزه‌های مختلف «میل به مهاجرت» دارند که اکثر آنها «مشکلات کشور» را از دلایل عمده مهاجرت خود اعلام می‌کنند.

هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران رسمیت خود را از دست داد | DW | 31.05.2022با عزل مهرداد سراجی توسط مجمع فدراسیون فوتبال ایران از جمع اعضای هیئت رئیسه، پنجمین عضو این نهاد نیز حذف شد. هیئت رئیسه فدراسیون به این خاطر قدرت قانونی خود را برای تصمیم‌گیری از دست داده است.

مذاکرات وین؛ ایران می‌گوید «پاسخ مورد انتظاری» از آمریکا دریافت نکرده استسعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران مدعی شد که آمریکا پاسخ مورد انتظار «ابتکارات ایران» در مذاکرات هسته‌ای وین را نداده است.خطیب‌زاده، سه‌شنبه 10

طراح عزل عزیزی خادم، با رای مجمع از فدراسیون فوتبال اخراج شدمجمع عمومی فدراسیون فوتبال ایران،رای به برکناری مهرداد_سراجی عضو هیئت رئیسه این فدراسیون داد.این برکناری پس از قطعی شدن برکناری«عزیزی خادم»از ریاست فدراسیون_فوتبال،انجام شد. فوتبال_ایران ورزشی

انتشار عمومی «اسناد محرمانه مسروقه» از فعالیت اتمی ایران به دست نخست‌وزیر اسرائیلنخست‌ وزیر اسرائیل در پیامی در واکنش به سخنان وزیر خارجه ایران که اسرائیل را به «انتشار دروغ‌های زیاد» متهم کرده بود، اسناد محرمانه مربوط به فعالیت اتمی ایران را منتشر کرد. با اینکه شما را دشمن نمی دونم اما دوست هم نمی دونم ولی از اینکه جمهوری اسلامی را بجایی رساندید که فایل های گم شده خود را از شما میخواد خوشحالم خخخخخخخخخخخخخخ اگه واقعا اسناد واقعی بود الان هیچکدوم از اونایی که رفته بودن داخل زنده برنگشته بود حداقل باید از جلوی 50تا100 گادلینگ و 400 تا سگ آموزش دیده رد میشدن تا بتونن یه برگ کاغذ بردارن اخ اخ اخ ، وای اسراییل مدارک داره ؟ تو رو خدا رحم کن به ایران . 🤣🤣🤣🤣🤣اخه کیری کاری نکن که جر بخوری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز سه‌شنبه در تماس تلفنی با رئیس جمهور سنگال و رئیس دوره‌ای اتحادیه آفریقا، با تبریک فرارسیدن روز ملی آفریقا به وی،‌ مردم این قاره و ملت سنگال،‌ افزود: یاد رهبران و کسانی که علیرغم مشکلات و دشواری‌های زیاد مشعل آزادی و استقلال را در این قاره روشن کرده و آن را به دوش کشیدند،‌ گرامی می‌دارم.

دکتر رئیسی به نقش اتحادیه آفریقا در برابر یکجانبه گرایی و تحریم استعمار اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران شریک قابل اعتمادی برای همه ملل آفریقا بوده و خواهد بود.

رئیس جمهور با اشاره به توان بالای فنی- مهندسی کشورمان اظهار داشت: تهران - داکار روابط خوبی با یکدیگر دارند اما این سطح از روابط قابل قبول نبوده و باید تا سطح مناسبی ارتقاء یابد.

آیت الله رئیسی توجه به قاره آفریقا را یکی از محورهای اصلی سیاست خارجی ایران عنوان نموده و تأکید کرد: ما برای گسترش روابط با قاره آفریقا خصوصا سنگال و توسعه روابط جنوب - جنوب آمادگی کامل داریم و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

آقای «مکی سال» رئیس جمهور سنگال نیز در این تماس تلفنی با درخواست ابلاغ سلام و احترام به رهبر معظم انقلاب اسلامی، از تبریک رئیس جمهور کشورمان به مناسبات روز آفریقا قدردانی کرد و ‌آن را نشان دهنده توجه ویژه جمهوری اسلامی ایران به این قاره دانست.

مکی سال به سابقه روابط دوستانه دوکشور اشاره کرد و افزود: روابط کنونی ما کمتر از آن میزانی است که باید باشد و ما آماده هرگونه همکاری برای ارتقای آن هستیم.

رئیس جمهور سنگال به همکاری خوب کشورش با برخی از شرکت‌های ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: بنده ۲ بار به ایران آمده و از نزدیک پیشرفت‌های شما را دیده‌ام.