دژپسند: کرونا ۱۵ درصد به تولید ناخالص داخلی کشور آسیب زد

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

وزیر امور اقتصادی با بیان اینکه بیماری کرونا ۱۵درصد به جی.دی.پی کشور (تولید ناخالص داخلی) آسیب زد، گفت: برای بهبود شرایط اقتصادی باید به سیاست‌های تحریک تقاضا روی آورد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«فرهاد دژپسند» روز یکشنبه در صحن علنی مجلس با تشریح شرایط اقتصادی کشور، با اشاره به تحریم صادرات نفت، افزود: حتی اگر صادرات نفت بدون تحریم و مشکل انجام شود، باز هم به همه منابع، دسترسی نخواهیم داشت، بنابراین امسال باید بودجه غیرنفتی را تجربه کنیم که ویژگی آن تکیه بر درآمدهای مالیاتی است.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: برای تحقق درآمدهای تمیز و سالم مالیاتی، قصد نداریم که تولیدکنندگان و مودیان خوش حساب، تحت فشار قرار گیرند. دژپسند افزود: آثار استقراض از بانک مرکزی زیانبار است و لذا تمایل نداریم که به آن تن دهیم. بازار سرمایه امروز به بلوغ رسیده است که می توان از آن بهره گرفت. وزیر اقتصاد با برشماری راه های جایگزین درآمدهای نفتی، گفت: خزانه داری کشور به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده که ۱۰۰ درصد بودجه عمرانی پرداخت شود.

وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: نرخ بهره‌برداری از ظرفیت های موجود حدود ۵۵ درصد است که اگر به ۷۵ تا ۸۰ درصد افزایش یابد، به جهش مناسب در تولید دست خواهیم یافت. وزیر اقتصاد افزود: در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری در ماشین‌آلات افت زیادی داشته است که باید به آن توجه داشت. دژپسند با بیان اینکه تلاش کردیم که مردم در تامین نیازهای اساسی خود نگرانی نداشته باشند، افزود: عملکرد ما در تجارت خارجی موفق بوده است و در مقابل فشارها از همه ظرفیت ها از جمله توان بخش خصوصی استفاده کرده ایم.وزیر اقتصاد با اشاره به بازار سرمایه، گفت: بازار سرمایه در سال گذشته و چند ماه ابتدایی سال ۹۹ نشان داد که ظرفیت جدیدی در اقتصاد ایران برای تامین مالی وجود دارد و کریدور مناسبی برای تامین مالی اقتصاد و دولت است.

دژپسند یادآور شد: در کمتر از یک روز یک هزار میلیارد تومان اوراق در بورس عرضه شد و به فروش رسید که دستاورد بسیار مطلوبی است. وی تاکید کرد: البته ما از بازار سرمایه غافل نیستیم، بنابراین تلاش می‌کنیم با استفاده از تجارب کارشناسان، بازار سرمایه را با عمق بخشیدن و عرضه های اولیه، گسترش دهیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 4453 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به مرز 450 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 4370 نفر رسیدشمار مبتلایان به کووید-19 در تاجیکستان با شناسایی 81 مورد جدید به 4370 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران همچنان در موج اول کرونا/احتمال دستیابی به واکسن طی امسال، نزدیک به صفررییس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به سه‌گانه مهمی که باید برای پیشگیری از بروز کرونا رعایت کنیم، گفت: همچنان باید کرونا را جدی بگیریم. این بیماری و همه‌گیری آن در صورتی مهار می‌شود که هم حاکمیت و هم مردم دست به دست هم داده و توصیه‌های پیشگیری را مورد توجه قرار دهند و دنبال کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نگرانی مردم از ابتلا به کرونا به کمترین میزان رسیدمرکز افکارسنجی دانشجویان ایران اعلام کرده است نتایج اجرای ۶ موج نظرسنجی توسط این مرکز و دفتر مطالعات اجتماعی شهرداری تهران نشان می‌دهد، نگرانی شهروندان تهرانی از ابتلای خود و خانواده به ویروس کرونا، در نیمه خرداد ۱۳۹۹ کاهش پیدا کرده است و ۴۱ درصد شهروندان به مقدار «زیاد» نگران ابتلای خود و خانواده به ویروس کرونا هستند. این رقم پایین‌ترین درصد، در طول اجرای ۶ موج نظرسنجی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تازه‌ترین آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در برزیل و مکزیک
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »