دو کشته در سقوط یک هواپیمای آموزشی در شمال شرق ایران

20/06/2021 03:54:00 ب.ظ

دو کشته در سقوط یک هواپیمای آموزشی در شمال شرق ایران #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, سقوط هواپیما

دو کشته در سقوط یک هواپیمای آموزشی در شمال شرق ایران العربيه_فارسى

در ادامه روند سقوط هواپیما ها در ایران، روز یکشنبه 20 ژوئن 2021 یک فروند هواپیمای آموزشی در استان خراسان شمالی سقوط کرد و دو سرنشین آن جان باختند.به گزارش

آخرین به روزرسانی:20 ژوئن ,2021: 04:51 شب GSTآدرس کپی شددر ادامه روند سقوط هواپیماها در ایران، روز یکشنبه 20 ژوئن 2021 یک فروند هواپیمای آموزشی در استان خراسان شمالی سقوط کرد و دو سرنشین آن جان باختند.به گزارش خبرگزاری «ایلنا» مهدی ولی‌پور، رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر گفت: «در ساعت 13:40 یکشنبه 30 خردادماه سقوط هواپیمای آموزشی در شهرستان گرمه استان خراسان شمالی، حدفاصل جنگل گلستان و چمن بید به هلال احمر استان گزارش شد.»

رییس سازمان امداد و نجات در ادامه توضیح داد: «این هواپیما که از بجنورد به سمت کلاله در استان گلستان در حال پرواز بود، 2 سرنشین داشت که هر دو سر نشین آن جان خود را از دست دادند.»در آخرین مورد از موارد مشابه خبرگزاری‌های داخلی ایران از «حادثه فنی» در یک هواپیمای نظامی F5، در پایگاه چهارم شکاری دزفول خبر داده‌اند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

قدرت منطقه رو😐

کرونا در افغانستان طی یک روز 87 قربانی گرفتشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با ثبت 1677 مورد جدید ابتلا طی شبانه‌روز گذشته به 100 هزار و 521 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

کرونا در ایران؛ مجوز مصرف اضطراری «دو واکسن ایرانی» صادر شدسعودالوایر

پلیس ایتالیا در یک قایق تفریحی ۶ تن حشیش پیدا کردبنا به اعلام پلیس ایتالیا هر سه سرنشین این قایق تفریحی که اتباع بلغارستان هستند بازداشت شده‌اند. تو قایق جدی قاچاق چقدر مواد پیدا می‌شه یعنی؟ عجب جنسی به دام افتاده بخدا ما درطول دوسال دوازده تن تریاک وحشیش وهرویین از قاچاقچیان مسلح به سلاح های مثل تیربار گرینوف با هزاران فشنگ ده ها سلاح کلاش وهزاران تیر وتعدادی نارنجک وارپی جی کشف کردیم درجه وتشویق آنرا به سرهنگ قادر کریمی که پارتی داشت دادند ومن رابدون شغل بعد از سی

دو نقاشی رنگ و روغن ۳۵۰ ساله در زباله‌دان یافت شدند | DW | 19.06.2021مردی دو نقاشی رنگ روغن با قدمتی حدود ۳۵۰ سال را در زباله‌دان پارکینگی کنار اتوبان پیدا کرد. او آنها را تحویل پلیس شهر کلن داد. پلیس در حال تحقیق درباره این معماست که چرا این نقاشی‌ها به زباله‌دان انداخته شده‌اند؟

نیروهای امنیتی در دشت‌آزادگان یک شهروند عرب را بازداشت کردند

از یک درصد تا مقام دوم انتخابات؛ آرای باطله در ۴۲ سال گذشته

20 ژوئن ,2021: 02:36 شب GST آخرین به روزرسانی: 20 ژوئن ,2021: 04:51 شب GST آدرس کپی شد در ادامه روند سقوط هواپیماها در ایران، روز یکشنبه 20 ژوئن 2021 یک فروند هواپیمای آموزشی در استان خراسان شمالی سقوط کرد و دو سرنشین آن جان باختند.شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با ثبت 1677 مورد جدید ابتلا طی شبانه‌روز گذشته به 100 هزار و 521 نفر افزایش یافت.استان‌وایر - رییس جمهوری ایران میگوید صدور مجوز مصرف اضطراری دو واکسن ایرانی صادر شده است و واکسیناسیون عمومی با این واکسن‌ها در هفته جاری آغاز خواهد شد.Aa پلیس ایتالیا روز جمعه در یک قایق تفریحی در غرب جزیره سیسیل شش تن حشیش کشف کرد.

به گزارش خبرگزاری «ایلنا» مهدی ولی‌پور، رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر گفت: «در ساعت 13:40 یکشنبه 30 خردادماه سقوط هواپیمای آموزشی در شهرستان گرمه استان خراسان شمالی، حدفاصل جنگل گلستان و چمن بید به هلال احمر استان گزارش شد.» رییس سازمان امداد و نجات در ادامه توضیح داد: «این هواپیما که از بجنورد به سمت کلاله در استان گلستان در حال پرواز بود، 2 سرنشین داشت که هر دو سر نشین آن جان خود را از دست دادند.06.» در آخرین مورد از موارد مشابه خبرگزاری‌های داخلی ایران از «حادثه فنی» در یک هواپیمای نظامی F5، در پایگاه چهارم شکاری دزفول خبر داده‌اند. او همچنین گفته بود که واکسن انستیتو پاستور، واکسن ساخته شده مشترک با کشورکوبا، قرار بود همزمان مجوز مصرف اضطراری دریافت کند اما به دلیل کامل نبودن سندهای کتبی‌اش این فرآیند به هفته آینده موکول شد. این منابع خبری اعلام کرده‌اند که صبح سه‌شنبه 11 خرداد، یک هواپیمای نظامی F5 وابسته به ارتش ایران به دلیل نقض فنی پیش آمده پیش از پرواز دچار حادثه شد و هر دو خلبان آن کشته شدند. شمار مبتلایان به ویروس کرونا نیز در افغانستان با ثبت 1677 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 100 هزار و 521 نفر افزایش یافت. خبرگزاری محلی «عصر جنوب» نام این دو خلبان را «کیانوش بساطی» و «حسین نامی» اعلام کرد. این قایق از دریای ساردینیا در حال حرکت به سوی تنگه سیسیل بود.

Advertisement فرسودگی و تحریم تسلیحاتی دلیل تکرار حوادث هر از چندگاهی خبرهایی در رابطه با حوادث نظامی حاصل از فرسودگی تجهیزات یا اشتباهات انسانی در ایران رسانه‌ای می‌شود. وحید مجروح، سرپرست وزارت بهداشت عمومی افغانستان 14 ژوئن در مجلس نمایندگان این کشور اعلام کرد که 320 میلیون دلار برای خرید واکسن کرونا اختصاص یافته است. با احتساب این مقدار مجموع افراد فوت شده از ابتدای شیوع ویروس در ایران به ۸۲۸۵۴ نفر رسید. در آخرین مورد، طی رزمایش نیروی دریایی ارتش ایران در دریای عمان، در 22 اردیبهشت 99، ناوچه «کنارک» به اشتباه دشمن فرض شد و هدف موشک نیروهای خودی قرار گرفت. در جریان این حادثه 19 نفر از پرسنل نیروی دریایی ارتش کشته و 15 نفر زخمی شدند.. گفتنی است که به دلیل تحریم تسلیحاتی ایران که حاصل فعالیت‌های تهدید کننده اتمی، موشکی و انتقال ستیزه‌جو به کشورهای منطقه است، بخش نظامی به ویژه ناوگان هوایی ایران به شدت فرسوده و ناکارآمد شده است. مقامات جمهوری در مجموع بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن وارد ایران کرده‌اند و بیش از ۷۵ تا ۸۰ درصد آن تزریق شده است. شورای امنیت سازمان ملل پیش از این با صدور قطعنامه‌های متعددی، هر گونه تجارت تسلیحاتی با ایران را ممنوع اعلام کرده ‌بود.

طبق توافق هسته‌ای تحریم تسلیحاتی ایران در 18 اکتبر 2020 به پایان رسید. اما نگرانی شرکتهای فروشنده جنگ‌افزار به دلیل تحریم‌های یکجانبه اعمال شده از سوی آمریکا علیه ایران از جمله عواملی است که مانع عمده‌ای در فروش تسلیحات به ایران به شمارمی‌رود. .