دو واکسن ایرانی دیگر به فاز کارآزمایی بالینی نزدیک شدند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۱۲ تقاضای مجوز از وزارت بهداشت برای تولید واکسن ایرانی سازمان غذا و دارو: در حال حاضر ۱۲ تقاضای جدی برای تولید واکسن با پلتفرم‌های مختلف از جمله DNA، mRNA، ویروس غیرفعال شده و... شده به سازمان غذا و دارو ارسال شده که فعلا ۸ مورد از آن‌ها پرونده فعال دارند

به گزارش ایسنا، دکتر سعیده فخرزاده در وبینار بررسی وضعیت تولید واکسن کرونا در کشورها و ارائه توانمندی کشور ایران در تولید آن که در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲ تقاضای جدی برای تولید واکسن با پلتفرم های مختلف از جمله DNA، mRNA، ویروس غیرفعال شده و ... به اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو ارسال شده که فعلا ۸ مورد از آنها پرونده فعال دارند.

رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو یادآور شد: به عنوان سیستم نظارتی، فرایند ثبت واکسن های ایرانی کرونا را حتی المقدور تسهیل کردیم. از ابتدای شیوع کرونا شاید کارکنان بسیاری از سازمانها، دورکاری می کردند اما در این مدت ما و همکاران مان مرخصی هم نرفتیم تا مراحل تسهیل و ضوابطی تعریف شود که کارها به خوبی و به درستی پیش رود.

وی تاکید کرد: همه تلاش ما این بود که در تسهیل و تسریع فرایندهای ساخت واکسن، هیچ نکته ای مورد غفلت واقع نشود. ما نمی خواهیم واکسنی را در کشور داشته باشیم که از نظر کیفیت و سلامت نسبت به واکسن های معتبر، پایین تر باشد. در این زمینه سعی کردیم توان کارشناسی خودمان را افزایش دهیم و از کمیته های مشورتی و تخصصی استفاده کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حالا دیگه طبق معمول سنواتی عنشو در میارن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها