دو نهاد غیردولتی: پلیس آلمان موارد حمله به پناهندگان را ثبت نمی‌کند | DW | 17.12.2021

26/09/1400 12:49:00 ب.ظ

سازمان پرو آزول و بنیاد آمادئو آنتونیو ادارات دولتی آلمان را متهم کردند که موارد خشونت علیه پناهندگان را ثبت نکرده و جزو جرایم سیاسی طبقه‌بندی نمی‌کنند. به گفته آنها گویا قصد ادارات، سرپوش گذاشتن روی این گونه خشونت‌هاست.

سازمان پرو آزول و بنیاد آمادئو آنتونیو ادارات دولتی آلمان را متهم کردند که موارد خشونت علیه پناهندگان را ثبت نکرده و جزو جرایم سیاسی طبقه‌بندی نمی‌کنند. به گفته آنها گویا قصد ادارات، سرپوش گذاشتن روی این گونه خشونتهاست. سازمان پرو آزول و بنیاد آمادئو آنتونیو می‌گویند، مواردی که در آن پناهندگان با چوب بیس‌بال مورد...

سازمان پرو آزول و بنیاد آمادئو آنتونیو می‌گویند، مواردی که در آن پناهندگان با چوب بیس‌بال مورد حمله قرار می‌گیرند یا کودکان پناهنده در راه مدرسه کتک می‌خورند، یا اصلا در آمار رسمی وارد نمی‌شوند یا با تاخیر بسیار زیاد وارد این آمار می‌شوند.

این دو نهاد به اعتراض گفته‌اند، تعداد کیف‌قاپی در سال ۲۰۲۰ معلوم و مشخص است اما موارد ضرب و شتم، خصومت و تلاش هایی که برای قتل پناهندگان صورت گرفته، در آمار ثبت نشده اند. به گفته این دو نهاد غیردولتی، در پلیس آلمان کمبود حساسیت و توجه و نیز کمبود امکانات برای پیگیری چنین مواردی مشهود است. این سازمان‌ها از وزارت کشور و وزارت داخله ایالت‌ها خواسته‌اند آمارگیری این موارد را بهبود بخشیده و این پرونده‌ها را در زمان مناسب و به طور کامل از طریق اطلاعیه‌های مطبوعاتی به آگاهی عموم برسانند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پلیس آلمان ۱ و نیم تن کوکائين به ارزش ۲۷۰ میلیون یورو را سوزاندپلیس ایالت باواریا که این عملیات را «ذوب برف» نامیده بود، در مکانی ناشناخته در جنوب این ایالت این حجم عظیم از مواد مخدر را معدود کرده است.

صدراعظم آلمان: بزرگ‌ترین تحول قرن را پیش رو داریم | DW | 15.12.2021اولاف شولتس در نخستین بیانیه دولت جدید آلمان وعده داد از همه اهرم‌های لازم برای چیرگی بر پاندمی کرونا استفاده شود. او اطمینان داد با برنامه‌های دولت بزرگ‌ترین تحول یک قرن اخیر پیش روی صنعت و اقتصاد آلمان خواهد بود.

واکنش تهران به نشست همسایگان عرب جنوب خلیج فارس؛ «مداخله» در امور موشکی را نمی‌پذیریم‌سخنگوی وزارت امور خارجه ایران یک روز پس از نشست سران کشورهای جنوب خلیج_فارس که در آن تهران به متوقف کردن روند مذاکرات منطقه متهم شد، گفت که ایران از کشورهای حوزه خلیج فارس خواسته است از «اتهامات تکراری و بی اساس» علیه تهران خودداری کنند.

مخبر: دولت، اداره کشور را تنها به مذاکرات وابسته نکرده استمعاون اول رییس جمهور پیشبرد مذاکرات در دولت سیزدهم از موضع قدرت را از راهبردهای سیاست خارجی دولت دانست و تأکید کرد: مذاکره از موضع ضعف با قدرت های جهانی راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و باید با بهره گیری از ظرفیت های بسیاری که در اختیار کشور است، امور اجرایی را در داخل مدیریت کنیم. مگر تاکنون مذاکره از موضع ضعف راهبرد نظام بوده است؟ بورس مخبر دزفولی سردسته دزدها

معاون رئیس‌جمهوری: تجهیزات واکسن را به عنوان اسباب‌خانه سفیر وارد کردیم

کره شمالی دست‌کم هفت نفر را به دلیل تماشای موسیقی‌های «کی پاپ» اعدام کرده استکره شمالی همچنین به تازگی یک شهروند دیگر را به دلیل قاچاق نسخه‌‌های کپی شدۀ سریال «بازی مرکب» به اعدام محکوم کرد. کاش ج ا هم مجازات اعدام رو واسه طرفداران کی پاپ درنظر بگیره دیوونه خونه‌س به امید اعدام همه‌ی اونایی که کی‌پاپ گوش میدن.