دو نگرانی عمده بلینکن در دیدار با چاووش‌اوغلو: سامانه اس -۴۰۰ و خروج از کنوانسیون استانبول

04/01/1400 05:32:00 ب.ظ

دو نگرانی عمده بلینکن در دیدار با چاووش‌اوغلو: سامانه اس -۴۰۰ و خروج از کنوانسیون استانبول جزئیات بیشتر🔽

در این دیدار، آنتونی بلینکن بر اهمیت حفظ و حمایت از نهادهای دموکراتیک در ترکیه و احترام به حقوق بشر تأکید کرد و نگرانی واشنگتن از تصمیم ترکیه برای خروج از کنوانسیون استانبول را که با هدف مبارزه با خشونت علیه زنان و خشونت خانگی تهیه شده است، اعلام داشت. آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه ۲۴ مارس در حاشیۀ نشست دو روزۀ وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو در بروکسل، با مولود چاووش‌اوغلو، همتای ترک خود دیدار کرد.

این اولین دیدار حضوری مقامات ارشد دو کشور از زمان آغاز ریاست جمهوری جو بایدن در آمریکا بود.

آقای بلینکن از آنکارا خواست تا سیستم دفاع موشکی اس -۴۰۰ روسیه را حفظ نکند. واشنگن مدتهاست که از ترکیه به دلیل خرید این سیستم پیشرفته دفاع هوایی از رقیب بلوک غرب یعنی روسیه انتقاد می‌کند و تاکید دارد که ترکیه به عنوان عضوی از پیمان نظامی ناتو، با این کار امنیت همه کشورهای عضو را به خطر انداخته است.

این دو دیپلمات بلندپایه همچنین دربارۀ اهمیت همکاری‌های طولانی مدت امنیتی بین ایالات متحده و ترکیه همچنین منافع مشترک دو کشور در سوریه و افغانستان گفتگو کردند. درگیری‌های لیبی یکی دیگر از موضوعات مورد بحث میان آنها بود. headtopics.com

اردوغان_غلط_کرد اردوغان_غلط_کرد اردوغان_غلط_کرد

خروج از کنوانسیون استانبول؛ ابراز نگرانی از تصمیم آنکارا اختلافات ترکیه و یونان، دو متحد ناتو بر سر اکتشافات انرژی در مدیترانه شرقی و موضوعات حقوق بشری از دیگر محورهای گفتگوی دو طرف در این دیدار بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

نگرانی کنگره از پایان مهلت سه‌ماهه آژانس قبل از دستیابی به توافق جدید با ایرانجمهوری‌خواهان کنگره از وزیر امورخارجه آمریکا خواستند راهبرد خود برای اطمینان از شفافیت هسته‌ای ایران در جریان مذاکرات اتمی را به کنگره ارائه کند. به گزارش کنگره رو دعوت به خویشتنداری می کنیم .. جمهوری اسلامی هم محکوم می کنیم ! 🙂 نگفتم بهانه بعدی میشه حقوق بشر؟این واژه حقوق بشر بزرگترین خدمت رو به غرب کرده.به اسم حقوق بشر چه جنایتها و کشتارها ، غارتها و فروش سلاح هایی که نکرده !!!

کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن🔺کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از نهم تا دهم اردیبهشت، ۲۰ هزار و ۷۳۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است و ۳۹۱ بیمار جان خود از دست دادند. بیشتر بخوانید:

زلزله در بوشهر| گناوه بیش از ۲۰ بار لرزید؛ نگرانی از اسکان زلزله‌زدگان و خطر کروناصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کروناکرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است

وزیر دفاع آمریکا در اسرائیل؛ گانتز: در توافق با ایران حفاظت از اسرائیل باید لحاظ شودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ایران و اسرائيل همواره یار و یاور یکدیگرند! غمت مباد، آقا نبات 😋 برای توافق با جمهوری اسلامی، باید تاسیسات اتمی‌اش دفن شود تا دست از ساختن سلاح هسته‌ای بردارد. نه_به_جمهورى_اسلامى رای_بی_رای

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: در ارتباط با سانحه نطنز، با مقامات ایران در تماسیمسخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی در گفت‌وگویی به سانحه رخ داده در تاسیسات غنی سازی نطنز اشاره کرده و گفت که آژانس از آن مطلع است. ۴۴ دقیقه حتی یک لایک خون جوانان وطن میچکد از چنگ تو..... . .. ... .... نه_به_جمهوري_اسلامي نه_به_قرارداد_۲۵_ساله ولو_بلغ_ما_بلغ خطاب به عرازشه احمق قضیه نطنز دیگه مرغ و روغن و گرونی نیستا بذارید پای روحانی و بگین انتخاب غلط مردم باعثه!!! دیگه این قضیه مستقیم به خامنه ای مربوطه و منتظریم جرعات اقتدار شجاعتشو ببینیم و ببینیم چقدر میتونه از سرمایه مملکت حراست کنه!!! یا مثل موش تو سوراخی خواهد خزید؟