دو مامور اطلاعاتی پیشین فرانسه به جرم جاسوسی برای چین به زندان محکوم شدند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

این دو مامور، اطلاعات محرمانۀ اداره کل امنیت خارجی فرانسه را در اختیار پکن می‌گذاشتند و بر این اساس به اتهام‌ «تحویل اطلاعات به یک قدرت خارجی و حمله به منافع اساسی ملی» محاکمه شده‌اند.

دو مامور پیشین سازمان اطلاعات خارجی فرانسه پس از آنکه در پرونده جاسوسی برای چین مقصر شناخته شدند، از سوی دادگاه فرانسه به حبس محکوم شدند.

گفته می‌شود که این دو، اطلاعات محرمانۀ اداره کل امنیت خارجی فرانسه را در اختیار پکن می‌گذاشتند و بر این اساس به اتهام‌ «تحویل اطلاعات به یک قدرت خارجی و حمله به منافع اساسی ملی» محاکمه شده‌اند. دادگاه جزئیات این پرونده را فاش نکرده است؛ با این وجود برخی از رسانه‌های فرانسه گزارش داده‌اند که هنری ام. در دوران ماموریتش در چین، با یک مترجم چینیِ مشغول به کار در سفارت فرانسه رابطه برقرار کرده است و پس از آن با پیدا شدن ابهاماتی در فعالیت‌هایش، در سال ۱۹۹۸ میلادی از او خواسته می‌شود که به فرانسه برگردد. او پس از بازگشت به فرانسه بازنشسته می‌شود و سپس دوباره به چین بازگشته و زندگی با همان مترجم چینی را آغاز می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض به انتصاب‌ وزرای «زن‌ستیز» و متهم به «تجاوز جنسی» در فرانسهوزیر جدید کشور که امانوئل ماکرون در پی ترمیم کابینه پس از انتخابات شهرداری‌ها وی را به سمت وزیر کشور منصوب کرد پرونده بازی با اتهام «تجاوز و آزار جنسی» در دستگاه قضایی دارد و وزیر دادگستری جدید نیز به دلیل اظهارات و مواضعی «زن‌ستیزانه» مورد غضب و انتقاد شدید فعالان حقوق مدنی قرار دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تروریست پ.ک.ک تسلیم شده به نیروهای امنیتی ترکیه: از پیوستن به این گروه پشیمانم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شورای دولتی ترکیه: ایاصوفیه به عنوان مسجد در سند ثبت شده و این قابل تغییر نیستشورای دولتی ترکیه: ایاصوفیه به عنوان مسجد در سند ثبت شده و این قابل تغییر نیست تصمیم شورای دولتی ترکیه: ایاصوفیه در مالکیت بنیاد سلطان فاتح محمدخان بوده و به عنوان مسجد در اختیار جامعه گذاشته شده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دو سناتور آمریکایی اعلام موزه ایاصوفیه به عنوان مسجد در استانبول را محکوم کردند🔺دو سناتور آمریکایی اعلام موزه ایاصوفیه به عنوان مسجد در استانبول را محکوم کردند ⚡️سناتور جیمز ریچ رئیس جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی مجلس سنا و سناتور دموکرات باب منندز در بیانیه‌ای مشترک، تغییر کاربری موزه ایاصوفیه استانبول به مسجد را محکوم کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مقام‌های ایالات متحده نسبت به استفاده از اپلیکیشن چینی «تیک تاک» به آمریکایی‌ها هشدار می‌دهندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

صربستان؛ اعتراضات به قرنطینه تبدیل به تظاهرات ضد دولتی شدمعترضان دولت در اعتراض به قانون برقراری مجدد قرنطینه در بلگراد، پایتخت صربستان برای روز سوم در مقابل پارلمان این کشور دست به تجمع زدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »