دو طبقه برقی دوست‌داشتنی | DW | 02.10.2021

10/07/1400 11:09 ق.ظ

روند برقی شدن خودروها به اتوبوس‌های دو طبقه رسیده و نمونه‌ای از آن با پیمایش ۴۰۰ کیلومتر با یک‌بار شارژ شدن ساخته شده است. محصول جدید مرسدس مایباخ و زیان صنعت خودرو به دلیل کمبود تراشه از موضوعات تازه‌های فناوری هستند.

روند برقی شدن خودروها به اتوبوس‌های دو طبقه رسیده و نمونه‌ای از آن با پیمایش ۴۰۰ کیلومتر با یک‌بار شارژ شدن ساخته شده است. محصول جدید مرسدس مایباخ و زیان صنعت خودرو به دلیل کمبود تراشه از موضوعات تازه‌های فناوری هستند. شرکت انگلیسی Equipmake با الهام از اتوبوس‌های خاطره‌انگیز دو طبقه لندن، یک محصول برقی با قدرت ۵۳۴ اسب بخار ساخته است.

این اتوبوس می تواند گشتاور ۳۵۰۰ نیوتن‌متری را تولید کند که عدد بسیار بالایی است این اتوبوس برقی با یک‌بار شارژ برای کار در شهری مانند لندن، شارژ کافی را در اختیار خواهد داشت.

این اتوبوس دوطبقه Jewel E نام دارد و البته همچنان در مراحل تحقیق و توسعه قرار داشته با این همه آینده روشنی دارد. این محصول از یک باتری لیتیوم یونی با حداکثر ظرفیت ۵۴۲ کیلووات ساعت استفاده می‌کند. یکی از مشکلات در خودروهای برقی کمبود جا برای باتری‌ها است اما این محصول فضای کافی برای جاگذاری باتری‌ها را دارد.بریتانیا به چهار هزار اتوبوس برقی تا سال ۲۰۲۴ نیاز دارد و با این کار سعی دارد شهرهای آلوده خود را تمیزتر کند. با این همه منتقدان می‌گویند به دلیل تولید برق با انرژی‌های فسیلی عملا تنها آلودگی از شهرها خارج و به مناطق دیگر برده می شوند. اتوبوس‌های برقی لندنی قرار است شب‌ها تا خدمت مجدد در سیستم حمل و نقل عمومی در شارژ باشند.

میزان بالای زباله ناشی از باتری این اتوبوس‌ها از نگرانی‌های حامیان محیط زیست است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

رهبر انقلاب 'گل رز' گرجستان پس از بازگشت به کشور دستگیر شد | DW | 02.10.2021میخائيل ساکاشویلی، رییس جمهوری سابق گرجستان چند ساعت پس از بازگشت به کشور دستگیر شد. او اعلام کرده بود که برای حفاظت از آرای انتخابات شهرداری‌ها پس از سال‌ها اقامت در اوکراین به گرجستان باز می‌گردد.

احضار بستگان همکاران نیروهای خارجی به دادگاه از سوی طالبان | DW | 02.10.2021طالبان برای خانواده‌های همکاران سابق نیروهای خارجی در افغانستان احضاریه فرستاده است. بر اساس یک گزارش در صورتی که همکاران سابق نیروهای خارجی خود را معرفی نکنند، مجازات‌های سنگین در انتظار خانواده‌هایشان خواهد بود. تمام شان دروغ وافاهات است تمام جاسوسان عفوه شده است امابعضی جاسوسان همین حالا ازطرف استخبارات سی ای ای معاش میګرندوبخاطرانهاهمین حالا کارمیکند مظاهره راتهیه میکنددروغ وافاهات رانشرمیکندبه دواعش پول میدیهدهرکارممکنه ازدست شان شودمیکندبعدازعفوه بازجنایت جنایت است بازعفوه نیست

آمریکا: اهدای پول به بارگاه امام رضا آزاد است، معامله با آستان قدس ممنوعدست راستش ساخته شده برا پوزیشن وسط پای عیالش.. بمب واسه دستش اومد داشت دیگه نیاز به دیلدو تو جماع زناشویی نداشتند😂😂 اخوندای مفت خور بی مغز ، اخه باید صدقه بگیرن تا قرن های بعدم به تحمیق مردم ادامه بدن . بایدن آنقدر احمقه که ندونه هر چی صدقه میریزن تو اون مشهد ، میره جز اموال خامنه ای. در حالی که تحریم ها داره کمر مردم له میکنه

در ایران پدرخوانده‌ها به جای احزاب در پشت‌ پرده تصمیمات هستند/ جریان اصولگرا تمایل زیادی به مخفی‌کاری دارد/ لاریجانی و روحانی تا عبور از شرایط پس از طوفان، چراغ خاموش حرکت می‌کنندکنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با ایلنا: در ایران پدرخوانده‌ها به جای احزاب در پشت‌ پرده تصمیمات هستند/ جریان اصولگرا تمایل زیادی به مخفی‌کاری دارد/ لاریجانی و روحانی تا عبور از شرایط پس از طوفان، چراغ خاموش حرکت می‌کنند

واکنش سازمان‌ حقوق بشر به ترور یکی از رهبران مسلمانان آراکان در بنگلادشسازمان‌ حقوق بشر به قتل محب‌الله، یکی از رهبران مسلمانان آراکان در اردوگاه پناهجویان در بنگلادش واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا بار دیگر به ترکیه درباره خرید تسلیحات از روسیه هشدار دادآمریکا بار دیگر به ترکیه درباره خرید تسلیحات از روسیه هشدار داد وندی شرمن قائم مقام وزیر خارجه ایالات متحده، که در سوئیس حضور دارد، روز جمعه ۹ مهر به ترکیه درباره تبعات خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ و تسلیحات بیشتر از روسیه هشدار داد. با تحریم تورکیه، قَطعا روسیه شاد خواهد شد زیرا ب قول ترامپ ناتو دیگر کارایی عملیاتی ندارد و تورکیه با روسیه پیمان های نظامی خواهد بست و مجددا جنگ های سَرد جدید در راه. وندی شرمن ترکیب حماقت و وقاحت است.

دو طبقه برقی دوست داشتنی

شرکت انگلیسی Equipmake با الهام از اتوبوس‌های خاطره‌انگیز دو طبقه لندن، یک محصول برقی با قدرت ۵۳۴ اسب بخار ساخته است. این اتوبوس می تواند گشتاور ۳۵۰۰ نیوتن‌متری را تولید کند که عدد بسیار بالایی است این اتوبوس برقی با یک‌بار شارژ برای کار در شهری مانند لندن، شارژ کافی را در اختیار خواهد داشت.

این اتوبوس دوطبقه Jewel E نام دارد و البته همچنان در مراحل تحقیق و توسعه قرار داشته با این همه آینده روشنی دارد. این محصول از یک باتری لیتیوم یونی با حداکثر ظرفیت ۵۴۲ کیلووات ساعت استفاده می‌کند. یکی از مشکلات در خودروهای برقی کمبود جا برای باتری‌ها است اما این محصول فضای کافی برای جاگذاری باتری‌ها را دارد.بریتانیا به چهار هزار اتوبوس برقی تا سال ۲۰۲۴ نیاز دارد و با این کار سعی دارد شهرهای آلوده خود را تمیزتر کند. با این همه منتقدان می‌گویند به دلیل تولید برق با انرژی‌های فسیلی عملا تنها آلودگی از شهرها خارج و به مناطق دیگر برده می شوند. اتوبوس‌های برقی لندنی قرار است شب‌ها تا خدمت مجدد در سیستم حمل و نقل عمومی در شارژ باشند.

میزان بالای زباله ناشی از باتری این اتوبوس‌ها از نگرانی‌های حامیان محیط زیست است.شرکت کره‌ای سامسونگ می‌خواهد با استفاده از ساختار موجود در مغز انسان‌ها، تراشه‌های جدید تولید کند برای رسیدن به راندمان کافی در هوش مصنوعی ساخت چنین پردازنده‌ای لازم بنظر می رسد.

این شرکت می‌خواهد با کپی کردن طرح شبکه عصبی مغز و جای‌گذاری آن روی تراشه‌های نورومورفیک سه‌بعدی به این مهم دست پیدا کند.

در اصل سامسونگ قصد دارد مهندسی معکوس مغز را انجام دهد. مغز انسان دارای صد میلیارد نورون و هزار برابر آن پیوند سیناپسی است. به همین دلیل مهندسی معکوس آن بسیار سخت و پیچیده است و برخی می‌گویند امکان آن وجود ندارد چرا که باید پردازنده‌ای ساخت که صد تریلیون واحد حافظه داشته باشد.مرسدس مایباخ شاهکار لوکس مهندسی صنعت خودروسازی آلمان و بالاترین حد آن است. دایملر بتازگی مدل مرسدس مایباخ ادیشن ۱۰۰ که نهایت مهندسی این شرکت است را معرفی کرده است.

جدیدترین محصول مرسدس بنز که روی پلت فرم کلاس اس ساخته شده است دارای پیشرانه دوازده سیلند خورجینی است این محصول ۲۵۳ هزار یورو قیمت دارد.

از این خودرو ۱۰۰ دستگاه ساخته خواهد شد و آخرین خودرو با موتور ۱۲ سیلندری است که توسط غول خودروسازی آلمان تولید می شود به همین دلیل ارزش کلکسیونی بالایی دارد و احتمالا پس از چند سال قیمت آن چندین برابر خواهد شد به همین دلیل بسیاری از ثروتمندان و کلکسیونرها دنبال خرید آن هستند.

مایباخ جدید دارای موتور شش لیتری با قدرت ۶۲۱ اسب‌بخار و گشتاور ۹۰۰ نیوتن‌متری است این خودرو شتاب زیر پنچ ثانیه دارد و حدود ۱۴ لیتر بنزین در ۱۰۰ کیلومتر مصرف می کند.

این خودرو دارای سیستمی است که صداهای محیط را از درون کابین حذف می‌کند تا سرنشینان داخل خودرو از آرامش لذت ببرند.پهپاد جدید دی جی آی

شرکت دی جی آی معروف‌ترین سازنده پهپاد‌های فیلم‌برداری جهان در حال کار روی طراحی پهپاد DJI Mavic Pro 3 است .

این محصول قرار است یک محصول انقلابی برای پهپادهای فیلم‌برداری کوچک باشد.

کیفیت فیلم‌برداری این پهپاد هشت کی است و تصاویر فیلم‌برداری شده در آن توسط یک سنسور بزرگ میکرو سه چهارم ثبت خواهد شد.

مدت زمان پرواز این محصول با یکبار شارژ به ۴۶ دقیقه‌ رسیده است که بالاترین در میان پهپادهای سایز کوچک است

پهپاد‌ جدید جدید دارای دو دوربین مجزا است یک دوربین اصلی ۲۰ مگاپیکسلی با لنز ۲۴ میلی‌متری و دوربین دوم۱۲ مگاپیکسلی است که امکان زوم در هنگام پرواز را به کاربر می‌دهد.صنعت خودرو جهان با کمبود تراشه روبرو شده است هم اکنون بسیاری از بخش های خودرو توسط تراشه‌های مختلف کنترل می‌شود به عنوان مثال بدون تراشه تولید موتورهای امروزی غیر ممکن است.

شدت کمبود تراشه به اندازه‌ای است که برخی خودروسازان خطوط تولید خود را تعطیل کرده‌اند پیش‌بینی می شود این مشکل تا پایان سال جاری میلادی ضرری ۲۱۰ میلیارد دلاری را به صنایع خودروسازی در جهان وارد ‌کند.

این کمبود توسعه خودروها خودران که به تعداد زیادی تراشه نیاز دارند و توسعه خودروهای برقی را هم با مشکل روبرو خواهد کرد.

کمبود تراشه به افت شدید تولید خودرو منجر می شود میزان افت تولید خودرو، بیش از هفت میلیون دستگاه پیش‌بینی می‌شود.