دو شهروند دوتابعیتی در زندان اوین به کرونا مبتلا شدند

04/10/1399 09:55 ب.ظ

مسعود_مصاحب و کامران_قادری، دو شهروند_دوتابعیتی ایرانی ـ اتریشی در زندان اوین به کرونا مبتلا شده‌اند. گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در واکنش به این خبر گفته است که دولت‌ها مسوول سلامت و جان زندانیان هستند. اخبار_ایران بیشتر بخوانید👇

ضمن اعلام این خبر گفته است که اسکن قفسه سینه آقای مصاحب نشان داده که او به کرونا مبتلا شده و به همین علت به مدت دو هفته در بهداری زندان اوین قرنطینه خواهد بود.

آقای قادری نیز دو هفته قبل به مدت سه روز تب داشته و حس بویایی و چشایی خود را نیز از دست داده است.

«اگنس کلامارد»، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد، چهارشنبه سوم دی‌ماه در واکنش به گزارش ابتلای مصاحب به کرونا اعلام کرده که مسوولیت سلامت و جان زندانیان در زندان‌ها با دولت است. او همچنین در صفحه توییتر خود نوشته است که زندان باعث آسیب‌پذیرتر شدن زندانی می‌شود و بنابراین دولت‌ها باید در وظیفه مراقبت از جان زندانیان جدی‌تر باشند.

خانم کالامارد خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی افرادی شده است که به‌صورت خودسرانه و غیرقانونی در حبس هستند. «مسعود مصاحب»، دبیرکل انجمن ایران و اتریش بود که در اوایل ژانویه ۲۰۱۹ (دی‌ماه ۱۳۹۹) پس از سفر به ایران، در تهران بازداشت شد. او در مردادماه سال جاری به اتهام «همکاری با اسرائیل و سرویس جاسوسی آلمان» به ده سال حبسشد که این حکم عینا در دادگاه تجدیدنظر تایید شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

استان‌وایرـ «مسعود مصاحب» و «کامران قادری»، دو شهروند دوتابعیتی ایرانی ـ اتریشی در زندان اوین به کرونا مبتلا شده‌اند.خبرگزاری هرانا

ضمن اعلام این خبر گفته است که اسکن قفسه سینه آقای مصاحب نشان داده که او به کرونا مبتلا شده و به همین علت به مدت دو هفته در بهداری زندان اوین قرنطینه خواهد بود.

آقای قادری نیز دو هفته قبل به مدت سه روز تب داشته و حس بویایی و چشایی خود را نیز از دست داده است.

«اگنس کلامارد»، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد، چهارشنبه سوم دی‌ماه در واکنش به گزارش ابتلای مصاحب به کرونا اعلام کرده که مسوولیت سلامت و جان زندانیان در زندان‌ها با دولت است.

او همچنین در صفحه توییتر خود نوشته است که زندان باعث آسیب‌پذیرتر شدن زندانی می‌شود و بنابراین دولت‌ها باید در وظیفه مراقبت از جان زندانیان جدی‌تر باشند.

خانم کالامارد خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی افرادی شده است که به‌صورت خودسرانه و غیرقانونی در حبس هستند.

«مسعود مصاحب»، دبیرکل انجمن ایران و اتریش بود که در اوایل ژانویه ۲۰۱۹ (دی‌ماه ۱۳۹۹) پس از سفر به ایران، در تهران بازداشت شد. او در مردادماه سال جاری به اتهام «همکاری با اسرائیل و سرویس جاسوسی آلمان» به ده سال حبسشد که این حکم عینا در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

«کامران قادری» نیز در دی‌ماه ۱۳۹۴ و هنگام ورود به ایران در فرودگاه خمینی بازداشت شد. او نیز به اتهام «جاسوسی و همکاری با دول متخاصم» به ۱۰ سال حبس محکوم شده است و هم‌اکنون دوره حبس خود را در زندان اوین می‌گذارند.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: