دو سال خودداری ثبت‌احوال تبریز از صدور شناسنامه برای «بنسو»

02/08/1400 02:24:00 ب.ظ

آذربایجان_شرقی

با وجود گذشت دو سال از تولد یک کودک در تبریز، اداره ثبت احوال این شهر به دلیل نام انتخابی از صدور شناسنامه برای او خودداری کرده است. بنا به گفته پدر این دختر، اسم فرزندشان «بنسو » و به زبان مادریش است. اخبار_ایران آذربایجان_شرقی

میثم نجاتی، پدر این دختر با نام «بنسو» در صفحه شخصی خود در توییتر نوشته است: «چون‌ اسم‌ دخترم‌ را به زبان مادری مان‌ انتخاب‌ کرده‌ ام‌ هنوز نتوانسته ام بعد دو سال برایش شناسنامه‌ بگیرم»این نخستین بار نیست که ادارات ثبت‌احوال در ایران به دلیل نام انتخابی به وسیله والدین از صدور شناسنامه برای فرزندان آن‌ها خودداری می‌کنند.

در سال ۱۳۹۹ نیز اداره ثبت‌احوال اردبیل از صدور شناسنامه برای کودکی به نام  «آییل» خودداری و سرانجام پس از ۹ ماه و با فشار افکار عمومی شناسنامه آییل را صادر کرد.فعالان مدنی اردبیلی در اعتراض به عدم صدور شناسنامه برای آییل، بارها اقدام به دیوارنویسی گسترده در سطح شهر اردبیل کردند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شوونیسم فارس البته که همه باید در نامگذاری فرزندشون آزاد باشند و کسی حق ندارد برای انتخاب نام فرزندان برای ملت تصمیم گیری کند، اما شما ها وابستگان غرب اصلا نیت خوبی ندارید و همیشه بدنبال ایجاد تفرقه بین مردمان کشورهای جهان سوم هستید

ادامه درخواست‌ها از ایران برای بازگشت به گفت‌و‌گوها؛ امیرعبداللهیان: مذاکرات «به زودی» از سر گرفته می‌شودمتولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.\r\n از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد. چی شده دیگه در می رن از مذاکرات نه به اون وقت که اون کثافت بی همه چیز ماله کش دوره راه افتاده بود کشور فروشی می کرد و همش بر جام بر جام می کرد تموم شد ؟؟ نظام سراسر دروغ ‌‌خدعه و نیرنگ و مردم فریب که رئیس جمهورش بیش از ۵ کلاس سواد ندارد چه انتظاری جز دروغ بیشتر از آنها میتوان داشت؟ ایران

وزیر صمت اولین تارای اتوماتیک را به حرکت درآورد/ حذف قرعه‌کشی از سال آیندهعصر امروز(شنبه، اول آبان ۱۴۰۰) تولید انبوه تارا اتوماتیک با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در گروه صنعتی ایران‌خودرو آغاز شد که در حاشیه آن وزیر صمت از کاهش محسوس قیمت‌ها تا پایان سال جاری و افزایش ظرفیت تولید تا یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال آینده که امکان حذف قرعه‌کشی را در پی خواهد داشت، خبر داد. مزاح فرمودن در ایران بجز شلوار هیچی پایین نمیاد اینو تو این۴۰سال بوضوح دیدیم طبق روال همیشه در بازتاب عینی سخنان مسئولین نظام آماده جهش قیمت باشید

عربستان به دنبال دستیابی به وضعیت «کربن خنثی» تا سال ۲۰۶۰ استعربستان سعودی که اولین صادرکننده نفت خام در جهان محسوب می‌شود یکی از کشورهایی است که فعالیت‌هایش بیشترین آلودگی زیست محیطی را رقم می‌زند.

روسیه در واکنش به اظهارات امیرعبداللهیان: «به زودی» به چه معناست؟میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در واکنش به وعده دوباره حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران مبنی بر «به زودی» از

آماری که از بودجه می‌دهند واقعی نیست/چطور ۵ سال دیگر با آمار غلط زندگی کنیم؟در حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه و مرکز آمار ایران، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از وضعیت آمارهای نادرست گفت که قریب به اتفاق آمار بودجه‌ای که به دست مان می‌رسد واقعی نیست و به همین دلیل مصوبات مجلس هم دقیق نیست.

آمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنندآمریکا از اعضای سازمان تجارت جهانی خواست از لغو مالکیت معنوی واکسن‌های کرونا حمایت کنند جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا موضع قبلی ایالات متحده در این رابطه را در ماه مه تغییر داد، با این حال تاکنون پیشرفتی در این زمینه صورت نگرفته است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

استان‌وایر- با وجود گذشت دو سال از تولد یک کودک در تبریز، اداره ثبت احوال این شهر به دلیل نام انتخابی از صدور شناسنامه برای او خودداری کرده است.اشتراک چاپ حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، با اشاره به گفت‌‌وگوهای اخیر مقامات جمهوری اسلامی با انریکه مورا، معاون هماهنگ‌کننده ارشد سیاست خارجه اتحادیه اروپا، روز شنبه بار دیگر تکرار کرد که «به زودی» مذاکرات هسته‌ای از سر گرفته می‌شود.به گزارش ایسنا، عصر امروز (شنبه) در شب ولادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، از خط تولید انبوه تارا اتوماتیک در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس کمیسون صنایع مجلس شورای اسلامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، برخی نمایندگان مجلس، مدیرعامل ایران خودرو، اعضای انجمن‌ خودروسازان و دبیران انجمن‌های قطعه‌سازان و سایر مقامات صنعتی کشور، رونمایی شد و خط تولید انبوه آن آغاز به کار کرد.ولیعهد عربستان همچنین گفت که ریاض در تلاش‌های بین‌المللی برای کاهش ۳۰ درصدی میزان انتشار گاز متان تا سال ۲۰۳۰ مشارکت خواهد کرد.

میثم نجاتی، پدر این دختر با نام «بنسو» در صفحه شخصی خود در توییتر نوشته است: «چون‌ اسم‌ دخترم‌ را به زبان مادری مان‌ انتخاب‌ کرده‌ ام‌ هنوز نتوانسته ام بعد دو سال برایش شناسنامه‌ بگیرم» این نخستین بار نیست که ادارات ثبت‌احوال در ایران به دلیل نام انتخابی به وسیله والدین از صدور شناسنامه برای فرزندان آن‌ها خودداری می‌کنند. در سال ۱۳۹۹ نیز اداره ثبت‌احوال اردبیل از صدور شناسنامه برای کودکی به نام  «آییل» خودداری و سرانجام پس از ۹ ماه و با فشار افکار عمومی شناسنامه آییل را صادر کرد. دولت ابراهیم رئیسی با وجود اصرار جهانی به از سرگیری مذاکرات، هنوز زمانی را برای حضور در گفت وگوها اعلام نکرده و تنها به گفتن اینکه «به زودی» به مذاکرات برمی‌گردد اکتفا کرده است. فعالان مدنی اردبیلی در اعتراض به عدم صدور شناسنامه برای آییل، بارها اقدام به دیوارنویسی گسترده در سطح شهر اردبیل کردند. وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم ضمن تاکید بر این‌که صنعت خودرو بایستی  ظرف دو سال آینده به افتخار ملی تبدیل شود که این امر با امکانات موجود امکان‌پذیر است، اظهار کرد: صنعت خودرو با توجه به امکانات در اختیار  باید کاهش ۱۵ درصدی قیمت تمام‌شده را تا سال آینده عملیاتی کند. در ایران، سازمان ثبت‌احوال ایران با انتشار فهرستی از اسامی مصوب خود از شهروندان می‌خواهد که از این نام‌ها برای فرزندان خود انتخاب کنند. آقای پرایس در پاسخ به سوالی در مورد برنامه سفر رابرت مالی، نماینده ویژه این وزارتخانه در امور ایران به اروپا و دیدار با مقامات سه کشور فرانسه، آلمان، و بریتانیا با محوریت از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت: «کشورهای گروه برجام و آمریکا در مورد نقطه ازسرگیری گفت وگوها هم نظرند. درصورتی‌که نام انتخاب‌شده از سوی والدین خارج از فهرست پیشنهادی اداره ثبت‌احوال باشد، نام انتخابی جهت بررسی، به هیئتی مستقر در این سازمان (کمیته نام) ارسال و در صورت عدم تایید، از انتخاب آن نام جلوگیری می‌شود. امارات عربی متحده نیز حدود دو هفته پیش اعلام کرده بود که به دنبال دستیابی به تعادل در میزان انتشار و زدون دی اکسید کربن (وضعیت «کربن خنثی») تا سال ۲۰۵۰ است.

دراین‌بین، اسامی غیرفارسی با سخت‌گیری‌های بیشتری روبه‌رو می‌شوند.» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: «رابرت مالی پس از سفرش به سه کشور امارات متحده عربی، قطر، و عربستان سعودی هم اکنون در فرانسه است و پس از چند روز دیگر به واشنگتن باز خواهد گشت. فاطمی امین ضمن اشاره به این‌که از هفته نخست {آغاز مسئولیت در وزارت صمت}، ۱۰ اولویت را اعلام کردیم که صنعت خودرو یکی از این اولویت‌ها بوده است: تصریح کرد: متاسفانه صنعت خودرو دارای چالش‌های بسیاری است. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .