دو سناتور جمهوریخواه در طرحی خواستار لغو معافیت‌های هسته‌ای ایران از سوی دولت آمریکا شدند

03/08/1398 02:38 ق.ظ

♦️ دو سناتور جمهوریخواه در طرحی خواستار لغو معافیت‌های هسته‌ای ایران از سوی دولت آمریکا شدند ⚡️ طرح این سناتورها از تمدید سه معافیتی که طبق توافق وین اجازه می‌دهد فعالیت‌های رآکتور اراک، تاسیسات فردو و رآکتور تحقیقاتی تهران ادامه یابد، جلوگیری می‌کند.

در حالیکه جمهوری اسلامی در حال حاضر به خاطر معافیت‌های آمریکا اجازه حفظ برنامه هسته‌ای غیرنظامی محدود خود را دارد، دو تن از سرسخت‌ترین نمایندگان مخالف برجام در سنای آمریکا، طرحی را تنظیم کرده‌اند اجاز خبرگزاری بلومبرگ عصر پنجشنبه دوم آبان ماه در گزارشی از قول یک مقام دولتی نوشت، سناتور تد کروز و سناتور لیندزی گراهام، همچنین پیش نویس طرح پیشنهادی خود را در هفته جاری بین مقام‌های وزارتخانه‌های خارجه، خزانه‌داری و انرژی نیز توزیع کرده‌اند.

به گفته این مقام دولتی آمریکا، که هویت او در گزارش مشخص نشده است، طرح این سناتورهای جمهوریخواه از تمدید سه معافیتی که طبق توافق وین اجازه می‌دهد فعالیت‌های رآکتور اراک، تاسیسات فردو و رآکتور تحقیقاتی تهران ادامه یابد، جلوگیری می‌کند.

به نوشته بلومبرگ، وزارت خارجه ایالات متحده تا زمان انتشار این گزارش به درخواست این خبرگزاری برای اظهارنظر در این زمینه پاسخ نداده است. دولت پرزیدنت ترامپ، به رغم خروج از توافق هسته‌ای تیر ۱۳۹۴ قدرت‌های جهانی با ایران، روز ۳۱ ژوئیه سال جاری این معافیت‌ها را برای ۹۰ روز دیگر تمدید کرد. آمریکا بهار سال گذشته رسما از این توافق خارج شد و تحریم‌های هسته‌ای ایران را بازگرداند. headtopics.com

این دو سناتور بهتر است بجای اینگونه طرحهای سطحی و خودنمایانه،به مشکل افتضاح استیضاح پرزیدنت ترامپ (یعنی نماینده حزب جمهوری خواه) بپردازند!

دو سناتور احمق کدوم معافیت برجام مرد و دیگه مذاکره ای شکل نمی گیره برای مذاکره التماس میکنید

کیرم تا دسته تو دهن هر دو سناتور🤣

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

این دو سناتور در آمریکا معروف به آشغالترین سناتورها هستند. سناتورهای مزدور و سگ وفادار صهیونیست کم نیستند. آمریکا باز در مقابل سیاست های ایران مستاصل شده و دنبال آبروی از دست رفته است لطفا شجره نامه این دو آشغال را که هر دو مزدوران لابی آیپاک هستند برای مخاطبین خود شرح دهید. به خصوص این کروز عوضی را که تا همین چند سال پیش و انتقال به تگزاس, تنها ملیت کانادا ای داشت و عین همان داوید فرام وی نیز صیهونیست و نویسنده نطق محور شرارت بوش, از همان کانادا انتقال دادند

ثبت پایین‌ترین نرخ دلار در دو ماه گذشته؛ قیمت سکه و طلا کاهش یافتبانک مرکزی ایران نرخ فروش دلار در سامانه رسمی سنا را با ۱۰۰ تومان کاهش نسبت به روز سه‌شنبه به پایین‌ترین سطح در ۵۱ روز گذشته رساند و متعاقب آن نرخ دلار آزاد نیز به سطح قیمت ۵۶ روز پیش رسید. گویا اغازاده ها میخواهند اموال را تبدیل به پول نقد کنند و بروند در تاریکی گم شوند. به نظرتون دلار بالا ميره به اين زوديا ؟

یک موتر انتحاری در بلخ افغانستان منهدم شد و دو فرد انتحاری کشته شدندقول اردوی(سپاه) 209 شاهین افغانستان پنج شنبه 24 اکتبر تایید کرد، یک عراه تانک هاموی که پٌر ار مواد از دست ‌که مردم انفجار انتحار را می شنوند ضربه روحی خوردم است

طالبان در راه پکن؛ دولت برای شرکت در نشست چین تصمیم نگرفته استمقام‌های افغانستان روز چهارشنبه گفتند که چین در حال سازماندهی گفت‌وگو میان جناح‌های مختلف رقیب در افغانستان به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای پایان دادن به سال‌ها جنگ در این کشور است.

بازنشستگی در مشاغل سخت در چه سنی ممکن است؟

محکومیت ۱۶ تن به اعدام در بنگلادش در پرونده آزار جنسی و قتل دختر جوانمدیر یک مدرسه مذهبی در بنگلادش و ۱۵ تن دیگر به دلیل برنامه ریزی و شرکت در قتل یک دختر نوجوان به اعدام محکوم شده‌اند.

لبنان: اعتراضات گسترده در پایتخت و 25 زخمی در درگیری‌‌های جنوب کشوردر هفتمین روز متوالی از اعتراضات مردمی لبنان که در این کشور در جریان است، دامنه اعترضات و درگیری‌ها

ه نمی‌دهد این معافیت‌ها توسط رئیس جمهوری ایالات متحده تمدید شوند.

خبرگزاری بلومبرگ عصر پنجشنبه دوم آبان ماه در گزارشی از قول یک مقام دولتی نوشت، سناتور تد کروز و سناتور لیندزی گراهام، همچنین پیش نویس طرح پیشنهادی خود را در هفته جاری بین مقام‌های وزارتخانه‌های خارجه، خزانه‌داری و انرژی نیز توزیع کرده‌اند.

به گفته این مقام دولتی آمریکا، که هویت او در گزارش مشخص نشده است، طرح این سناتورهای جمهوریخواه از تمدید سه معافیتی که طبق توافق وین اجازه می‌دهد فعالیت‌های رآکتور اراک، تاسیسات فردو و رآکتور تحقیقاتی تهران ادامه یابد، جلوگیری می‌کند.

به نوشته بلومبرگ، وزارت خارجه ایالات متحده تا زمان انتشار این گزارش به درخواست این خبرگزاری برای اظهارنظر در این زمینه پاسخ نداده است.

دولت پرزیدنت ترامپ، به رغم خروج از توافق هسته‌ای تیر ۱۳۹۴ قدرت‌های جهانی با ایران، روز ۳۱ ژوئیه سال جاری این معافیت‌ها را برای ۹۰ روز دیگر تمدید کرد. آمریکا بهار سال گذشته رسما از این توافق خارج شد و تحریم‌های هسته‌ای ایران را بازگرداند.

پرزیدنت ترامپ اردیبهشت ۱۳۹۷ با این استدلال که جمهوری اسلامی با ادامه فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده منطقه‌ای، برنامه موشکی بالیستیک، و حمایت از تروریسم روح برجام را نقض می‌کند، از آن توافق خارج شد و خواستار مذاکره برای توافق جدید شد.