دو رسانه‌ آلمانی: حال ناوالنی بهتر شده و می‌تواند حرف بزند

10/09/2020 04:15:00 ب.ظ

دو رسانه‌ آلمانی: حال ناوالنی بهتر شده و می‌تواند حرف بزند جزئیات بیشتر🔽

الکسی ناوالنی, آلمان

دو رسانه‌ آلمان ی: حال ناوالنی بهتر شده و می‌تواند حرف بزند جزئیات بیشتر🔽

اشپیگل و بلینگ‌کت، دو رسانه ای هستند که با استناد به گفته‌های منابع معتبر از بهبود چشمگیر آقای ناوالنی پس از هفته بستری ناشی از مسمومیت در بیمارستان خیریه برلین خبر دادند.

پزشکان آلمانی: ناوالنی با خروج از کما به سخنان اطرافیان واکنش نشان دادبه گزارش اشپیگل، الکسی ناوالنی بار دیگر توانایی تکلم خود را بازیافته و به‌علاوه احتمالا می‌تواند خاطرات زمان سرگیجه و از هوش رفتنش در تاریخ ۲۰ اوت (حدود بیست روز پیش) را به یاد بیاورد.

همین گزارش تاکید می‌کند که با افزایش شمار ملاقات با این چهره اپوزیسیون روسیه در برلین، مراقبت‌های پلیسی برای حفاظت از جان وی دوچندان شده است.پس از آنکه آلمان اعلام کرد الکسی ناوالنی با گاز اعصاب مشابه نوویچوک مسموم شده است، اروپا، سازمان ملل متحد واخیرا ایالات متحده آمریکا

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

روسیه: قبل از آغاز تحقیق درباره پرونده ناوالنی،‌ باید شواهد مسمومیت او را ببینیمدیمیتری پسکوف،‌ سخنگوی کرملین، اعلام کرد مسکو پیش از آن که به تحقیق در زمینه مسمومیت الکسی ناوالنی ، منتقد پوتین بپردازد، باید بررسی‌هایی که نشان دهد او مسموم شده را ببیند

سویلو: دو تروریست تحت تعقیب ترکیه در فهرست قرمز و خاکستری از پای درآمدندسویلو: دو تروریست تحت تعقیب ترکیه در فهرست قرمز و خاکستری از پای درآمدند

سبقت طلا از دلار در شکستن رکورد گرانی؛ قیمت سکه ۶ ماهه دو برابر شدهمزمان با افزایش نرخ آزاد دلار به بیش از ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار تهران با عبور از مرز ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به بالاترین حد تاریخی خود رسید.

دو شکایت جمعی خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی از ایران | DW | 09.09.2020هشت ماه پس از حمله موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی، دو شکایت جمعی علیه ایران ارائه شده است. در حمله پدافند هوایی سپاه پاسداران به هواپیمای یاد شده ۱۷۶ نفر کشته شدند. شماری از قربانیان کانادایی بوده‌اند.

کمیسیون اروپا از دو شرکت ۲۰۰میلیون دُز واکسن کرونا رزرو کرد | DW | 09.09.2020اتحادیه اروپا به یک شرکت مستقر در ماینتس آلمان و یک شرکت آمریکایی ۲۰۰ میلیون دُز واکسن کرونا سفارش داد. این دو شرکت می‌توانند در سال آینده میلادی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دُز واکسن تحویل دهند.

زنگ خطر برای بشریت؛ «دو سوم حیوانات وحشی از بین رفته‌اند»این گزارش همچنین هشدار می‌دهد که جمعیت مهره‌داران جهان، اعم از پرندگان، ماهی‌ها، پستانداران، دوزیستان و خزندگان طی سال های ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۶ به طور متوسط ۶۸ درصد کاهش یافته است.

منابع پزشکی در آلمان که پیش‌تر از روند بهبودی الکسی ناوالنی خبر داده بودند روز دوشنبه اعلام کردند که این چهره مخالف سرشناس دولت روسیه از کمای مصنوعی خارج شده است.زمانی آغاز خواهند کرد که شواهد مربوط به مسمومیت را دریافت کنند.09.در حالی که بانک مرکزی ایران نرخ عرضه رسمی دلار را همچون روز سه‌شنبه ۲۲ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرد، روند صعودی قیمت فروش دلار در بازار آزاد تهران روز چهارشنبه نیز ادامه یافت؛ به طوری که فاصله آن با نرخ رسمی به نزدیک ۳ هزار تومان رسید.

پزشکان آلمانی: ناوالنی با خروج از کما به سخنان اطرافیان واکنش نشان داد به گزارش اشپیگل، الکسی ناوالنی بار دیگر توانایی تکلم خود را بازیافته و به‌علاوه احتمالا می‌تواند خاطرات زمان سرگیجه و از هوش رفتنش در تاریخ ۲۰ اوت (حدود بیست روز پیش) را به یاد بیاورد. همین گزارش تاکید می‌کند که با افزایش شمار ملاقات با این چهره اپوزیسیون روسیه در برلین، مراقبت‌های پلیسی برای حفاظت از جان وی دوچندان شده است.» او لحن برلین را در این زمینه «کاملا غیرقابل قبول» خواند و از آن انتقاد کرد. پس از آنکه آلمان اعلام کرد الکسی ناوالنی با گاز اعصاب مشابه نوویچوک مسموم شده است، اروپا، سازمان ملل متحد و اخیرا ایالات متحده آمریکا خواستار مسئولیت پذیری روسیه در قبال این حمله شدند.. دولت روسیه هرگونه داشتن هرگونه نقش یا آگاهی در این باره را تکذیب می‌کند. پیشتر در پی افزایش فشارهای بین‌المللی وزارت کشور روسیه اعلام کرده بود تحقیقات اولیه درباره علت مسمومیت ناگهانی ناوالنی را آغاز کرده است. .۷ برابر شده است.