دونالد ترامپ احتمال عفو ادوارد اسنودن را منتفی نمی‌داند | DW | 16.08.2020

26/05/1399 10:34 ق.ظ

چند سال پیش، دونالد ترامپ، ادوارد اسنودن را 'خائن' و 'جاسوس' خواند و خواستار مجازات و حتی اعدام او شد. اکنون ترامپ لحن خود را نسبت به اسنودن تغییر داده و گفته است که موضوع بخشش او را بررسی خواهد کرد.

چند سال پیش، دونالد ترامپ، ادوارد اسنودن را 'خائن' و 'جاسوس' خواند و خواستار مجازات و حتی اعدام او شد. اکنون دونالد ترامپ لحن خود را نسبت به اسنودن تغییر داده و گفته است که موضوع بخشش او را بررسی خواهد کرد. چند سال پیش، دونالد ترامپ، ادوارد اسنودن را"خائن" و"جاسوس" خواند و خواستار مجازات و حتی اعدام او شد. اکنون دونالد ترامپ لحن خود را نسبت به اسنودن تغییر داده و گفته است که موضوع بخشش او را بررسی خواهد کرد.

ادوارد اسنودن، افشاگر جاسوسی گسترده آژانس امنیت ملی آمریکا سال‌هاست که ادوارد اسنودن، افشاگر فعالیت‌های جاسوسی آمریکا در جهان، در تبعید و در روسیه زندگی می‌کند. اسنودن به بازگشت به کشور خود چندان امیدی ندارد.

اسنودن در صورت بازگشت به آمریکا به اتهام افشای اسرار حکومتی، جاسوسی و به مخاطره انداختن امنیت ملی می‌تواند به ۳۰ سال زندان محکوم شود.اما، اکنون ترامپ از احتمال عفو و بخشش او سخن گفته و اعلام کرده است که مایل به بررسی مجدد پرونده او است. headtopics.com

سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز یکشنبه ۱۶ اوت (۲۶ مرداد) با انتشار گزارشی به اظهارات اخیر دونالد ترامپ درباره ادوارد اسنودن پرداخته است.دونالد ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی خود در حاشیه کلوب گلف بدمینیستر در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که درباره سرنوشت اسنودن پرسیده بود، چنین گفت: «من مجددا نگاهی به پرونده او خواهم انداخت.»

ادامه مطلب:
dw_persian »

دونالد ترامپ از فعال کردن 'مکانیسم ماشه' علیه ایران خبر داد | DW | 16.08.2020در پی شکست طرح قطعنامه آمریکا در شورای امنیت درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، آمریکا مکانیسم ماشه را فعال می‌کند. ترامپ به پیشنهاد پوتین درباره میانجیگری روسیه در مناقشه هسته‌ای با ایران نیز واکنشی سرد نشان داده است.

پرزیدنت ترامپ: چهار نفتکش ایران را ضبط و به هیوستون منتقل کردیمپرزیدنت ترامپ: چهار نفتکش ایران را ضبط و به هیوستون منتقل کردیم رئیس جمهوری آمریکا افزود: «از آن توافق غیر از مشکل هیچ‌چیز دیگری درنیامد. همان طور که در مقابل چین ضعیف بودند، در مقابل روسیه هم ضعیف بودند، و در مقابل ایران از همه ضعیف‌تر بودند.»

ظریف: ماکرون ناقل پیام ترامپ نبود/ به سعودی‌ها پیشنهاد می‌کنم طرح صلح هرمز را بررسی کنندظریف در مصاحبه با المیادین: هیچ‌گاه در امور داخلی لبنان دخالت نکردیم و نخواهیم کرد به سعودی‌ها پیشنهاد می‌کنم طرح صلح هرمز را بررسی کنند. ماکرون حامل پیام ترامپ نبود

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن دیدگاه‌های بسیار متفاوتی را درباره اجباری شدن استفاده از ماسک صورت برای آمریکایی‌ها مطرح کردندپرزیدنت ترامپ و جو بایدن دیدگاه‌های بسیار متفاوتی را درباره اجباری شدن استفاده از ماسک صورت برای آمریکایی‌ها مطرح کردند بایدن پیشنهاد کرد:«بیایید از همین حالا بی‌درنگ در سراسر کشور فرمان استفاده اجباری از ماسک را اجرا کنیم و جان انسان‌ها را نجات دهیم.»

ظریف: کسانی که ثبات را برای لبنان نمی خوهند از انفجار بیروت بهره می برندوزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با حسان دیاب بر حمایت ایران از آسیب دیدگان حادثه بندرگاه بیروت تاکید کرد.

اردوغان: حتی کوچک‌ترین حمله به کشتی‌های غیرنظامی‌مان در مدیترانه شرقی را بدون پاسخ نخواهیم گذاشتاردوغان: حتی کوچک‌ترین حمله به کشتی‌های غیرنظامی‌مان در مدیترانه شرقی را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت اردوغان: تقریبا هیچ یکی از شرکت کنندگان کنفرانس برلین به شروط و الزامات این کنفرانس رعایت نکرده‌اند و نمی‌کنند اردوغان: به مزار هم‌ نژادهایمان در تراکیای غربی حمله کرده و آتش گشودند. اینها سینگال‌های مثبت نیست اردوغان: در کنار مردم فلسطین هستیم. فلسطین را هیچگاه تسلیم نکرده‌ایم و نخواهیم کرد

دونالد ترامپ احتمال عفو ادوارد اسنودن را منتفی نمی‌داند

چند سال پیش، دونالد ترامپ، ادوارد اسنودن را"خائن" و"جاسوس" خواند و خواستار مجازات و حتی اعدام او شد. اکنون دونالد ترامپ لحن خود را نسبت به اسنودن تغییر داده و گفته است که موضوع بخشش او را بررسی خواهد کرد.

ادوارد اسنودن، افشاگر جاسوسی گسترده آژانس امنیت ملی آمریکا

سال‌هاست که ادوارد اسنودن، افشاگر فعالیت‌های جاسوسی آمریکا در جهان، در تبعید و در روسیه زندگی می‌کند. اسنودن به بازگشت به کشور خود چندان امیدی ندارد.

اسنودن در صورت بازگشت به آمریکا به اتهام افشای اسرار حکومتی، جاسوسی و به مخاطره انداختن امنیت ملی می‌تواند به ۳۰ سال زندان محکوم شود.اما، اکنون ترامپ از احتمال عفو و بخشش او سخن گفته و اعلام کرده است که مایل به بررسی مجدد پرونده او است.

سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز یکشنبه ۱۶ اوت (۲۶ مرداد) با انتشار گزارشی به اظهارات اخیر دونالد ترامپ درباره ادوارد اسنودن پرداخته است.دونالد ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی خود در حاشیه کلوب گلف بدمینیستر در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که درباره سرنوشت اسنودن پرسیده بود، چنین گفت: «من مجددا نگاهی به پرونده او خواهم انداخت.»

ترامپ گفته بود که اطلاعات خیلی دقیقی از پرونده و اتهامات اسنودن ندارد. موضوع تغییر لحن ترامپ درباره عملکرد ادوارد اسنودن به مصاحبه هفته گذشته او با"نیویورک‌پست" برمی‌گردد.

او در آن مصاحبه از احتمال بخشش اسنودن سخن گفته بود. گفته بود که خیلی‌ها در آمریکا بر این باورند که با اسنودن برخورد عادلانه‌ای صورت نگرفته است.

ترامپ در آن مصاحبه گفته بود: «من اسنودن را نمی‌شناسم و هرگز او را ندیده‌ام. اما خیلی از مردم جانب او را می‌گیرند.»لحن و کلام دونالد ترامپ نسبت به اسنودن تغییری فاحش داشته است. ترامپ در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ اسنودن را"خائن" خوانده بود.

اسنودن در سال ۲۰۱۳ هزاران سند سری را در اختیار روزنامه‌نگاران گذاشته بود. اسنادی که از استراق سمع گسترده آمریکا در جهان توسط آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) صورت گرفته بود.پس از این افشاگری، اسنودن متهم به افشای اسناد سری و حکومتی شد. او پس از آن، از آمریکا گریخت و در روسیه تقاضای پناهندگی داد و تا امروز در آن کشور زندگی می‌کند.

پس از انتشار این اسناد، دونالد ترامپ او را"جاسوس" خوانده و خواستار"اعدام" او شده بود. اسنودن در سال ۲۰۱۶ گفته بود که در صورت تضمین انجام یک محاکمه عادلانه حاضر است به آمریکا بازگردد. او حتی از باراک اوباما خواسته بود، او را مورد عفو قرار دهد.