دونالد ترامپ در نهایت بسته کمک‌های مالی کرونا را امضا کرد

08/10/1399 09:26 ق.ظ

دونالد ترامپ در نهایت بسته کمک‌های مالی کرونا را امضا کرد بیشتر بخوانید🔽

با امضای طرح جدید، حدود ۸۹۲ میلیارد دلار منابع مالی در اختیار آمریکایی‌هایی قرار می‌گیرد که در پی شیوع بیماری کووید-۱۹ آسیب دیده‌اند. این بسته پیشتر در کنگره آمریکا به تصویب رسیده بود اما آقای ترامپ با این بهانه که چنین طرحی نمی‌تواند به تمام آمریکایی‌ها به صورت یکسان کمک‌های برابر ارائه کند از امضای آن خودداری می‌کرد.

بسته «ارائه واکنش و تسکین اضطراری ویروس کرونا» بخشی از یک لایحه بزرگ‌تر است که حالا با امضای دونالد ترامپ از تعطیلی دولت در روز سه‌شنبه ۲۹ دسامبر جلوگیری کرد.

آقای ترامپ که در حال حاضر برای گذراندن تعطیلات در استراحتگاه خود در فلوریدا به سر می‌برد در بیانیه‌ای با اعلام این مطلب افزود: «من در حال امضای این لایحه برای بازگرداندن مزایای بیکاری، متوقف کردن اخراج، ارائه کمک هزینه برای اجاره مسکن، بازگشت کارگران صنعت هواپیمایی به کار و افزایش پول نقد بیشتر برای توزیع واکسن هستم.»

احتمال تعطیل شدن دولت آمریکا در صورت امتناع ترامپ از امضای بودجه مقابله با کرونا این چرخش در نگاه ترامپ بعد از آن رخ داد که فشارهای گسترده‌ای از سوی گروه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی برای امضای این طرح از سوی رئيس جمهوری آمریکا شکل گرفت. headtopics.com

خدا سايه اين رواني كثافت رو از سر مردم امريكا كم كنه

بله 'درنهایت 'امضاکرد، ولی درنهایت کرد، ولی کرد، کرد، کرد، کرد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

گزارش مالی امپراتوری تجاری ترامپ منتشر شد؛ کاهش ۶۳ درصدی درآمد برخی هتل‌هاتازه‌ترین اطلاعات مالی که ساعاتی پس از خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید منتشر شده، نشان می‌دهد که درآمد برخی از مجموعه‌های گلف و هتل‌های تحت مالکیت او تا ۶۳ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است. بخاطر کرونا هر هتلی کارش کساده ، اسم صاحبشم مهم نیست .چپها بخاطر کله پا کردن ترامپ ، مجبور شدن دنیا رو گهی و کرونایی کنن !

بررسی حقوقی پرونده مالیاتی دونالد ترامپ به جریان می‌افتد | DW | 23.02.2021روزنامه نیویورک تایمز اندکی پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به بخشی از اطلاعات مالیاتی ترامپ دست یافته بود. اکنون در پی رای دادگاه، دادگستری نیویورک خواهان بررسی پرونده مالیاتی رئیس جمهوری پیشین شده است.

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….

اخبار اقتصادی ایران | کاهش ۷۰ درصدی درآمد نفتی و افزایش ۴۰۰ درصدی انتشار اوراق مالی🔺 گزارش‌ها از کاهش ۷۰ درصدی درآمد نفتی ایران، انتقاد کارشناسان از انتشار بی‌رویه اوراق مالی برای جبران کسری بودجه، دیدگاه بانک جهانی در رابطه با چالش‌های اقتصاد ایران،‌ و دیگر اخبار اقتصادی حکایت دارند. ⬇ بیشتر بخوانید: دیگی که واسه ملت نمیسوزه واسه کفتارها و شغالهاودزدها و جنایتکارها و متجاوزان هم نباید بسوزه

بایدن فرمان‌های ترامپ در مورد مهاجرت و سازو کارهای مالی را لغو کردجو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا، سلسله احکام اجرایی و بخشنامه‌های صادر شده از سوی دونالد ترامپ را که بر

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا پس از حدود یک هفته تاخیر، بالاخره بسته کمک‌های مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری برای کمک به کسانی که در اثر شیوع ویروس کرونا با مشکلات اقتصادی رو به رو شده‌اند را امضا کرد.

این بسته پیشتر در کنگره آمریکا به تصویب رسیده بود اما آقای ترامپ با این بهانه که چنین طرحی نمی‌تواند به تمام آمریکایی‌ها به صورت یکسان کمک‌های برابر ارائه کند از امضای آن خودداری می‌کرد.

بسته «ارائه واکنش و تسکین اضطراری ویروس کرونا» بخشی از یک لایحه بزرگ‌تر است که حالا با امضای دونالد ترامپ از تعطیلی دولت در روز سه‌شنبه ۲۹ دسامبر جلوگیری کرد.

آقای ترامپ که در حال حاضر برای گذراندن تعطیلات در استراحتگاه خود در فلوریدا به سر می‌برد در بیانیه‌ای با اعلام این مطلب افزود: «من در حال امضای این لایحه برای بازگرداندن مزایای بیکاری، متوقف کردن اخراج، ارائه کمک هزینه برای اجاره مسکن، بازگشت کارگران صنعت هواپیمایی به کار و افزایش پول نقد بیشتر برای توزیع واکسن هستم.»

احتمال تعطیل شدن دولت آمریکا در صورت امتناع ترامپ از امضای بودجه مقابله با کرونا

این چرخش در نگاه ترامپ بعد از آن رخ داد که فشارهای گسترده‌ای از سوی گروه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی برای امضای این طرح از سوی رئيس جمهوری آمریکا شکل گرفت.

دو برنامه مزایای بیکاری فدرال که در ماه مارس به عنوان بخشی از برنامه اولیه مقابله با کووید-۱۹ به تصویب رسیده بود، شنبه شب ۲۶ دسامبر منقضی شده بود. بسته جدید روز ۲۱ دسامبر در کنگره به تصویب رسید و مزایای مربوط را برای کسانی که از شیوع ویروس کرونا لطمات اقتصادی دیده بودند، افزایش داد.

با این وجود دونالد ترامپ، ابتدا این لایحه را یک «رسوایی» خوانده بود و از امضای آن سر باز زد.

اگر آقای ترامپ از امضای این لایحه خودداری می‌کرد، بخشی از دولت فدرال تعطیل می‌شد و همچنین میلیون‌ها آمریکایی از دریافت حقوق بیکاری خود محروم می‌شدند. او البته یکشنبه ۲۷ دسامبر در حساب توییتری خود اعلام کرد که خبرهای خوبی درباره بسته کمکی کووید در راه است.

هنوز مشخص نیست چرا و چگونه تصمیم رئيس جمهوری آمریکا در این رابطه تغییر کرد اما برخی رسانه‌های آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داده‌اند مشاوران آقای ترامپ او را ترغیب کرده‌اند تا بسته اقتصادی مذکور را امضا کند.

در این طرح پیشنهاد شده به آمریکایی‌هایی که از کووید-۱۹ آسیب دیده‌اند ۶۰۰ دلار پرداخت شود، آقای ترامپ اما به دنبال افزایش این مبلغ به بیش از ۲ هزار دلار بوده است. این در حالیست که دموکرات‌های کنگره با این ایده موافق بودند و برعکس جمهوری‌خواهان از اعطای چنین مبلغی حمایت نکردند.

در بسته حمایتی جدید، از حکم تخلیه برای افرادی که نمی‌توانند اجاره خود را پرداخت کنند جلوگیری می‌شود. همچنین وام‌های تضمینی به مشاغل کوچک برای احیای فعالیت‌های اقتصادی در نظر گرفته شده‌است.

رهبران دموکرات و جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا از تغییر تصمیم رئیس جمهوری آمریکا استقبال کردند. میچ مک کانل رهبر جمهوری‌خواه مجلس سنا در حساب توییتری خود نوشت: «من تصمیم رئيس جمهوری برای تخصیص میلیاردها دلار کمک به خانواده‌های آمریکایی را تحسین می‌کنم.»

در جبهه مقابل، نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا هم در توییتر خود امضای رئیس جمهوری آمریکا را اقدامی ضروری برای غلبه بر ویروس کرونا و مقابله با اثرات اقتصادی آن عنوان کرد. رئيس مجلس نمایندگان آمریکا همچنین از ترامپ خواست هرچه سریعتر از جمهوری‌خواهان کنگره بخواهد به مخالفت‌های خود برای افزایش مبلغ کمک‌هزینه‌ها به آمریکایی‌هایی که از بیماری کووید-۱۹ لطمه دیده‌اند پایان دهند. خانم پلوسی و دموکرات‌ها به دنبال افزایش این مبلغ از ۶۰۰ دلار به ۲ هزار دلار هستند.