دونالد ترامپ: ممنوعیت مهاجرت به آمریکا ۶۰ روز ادامه خواهد داشت

22/04/2020 03:18:00 ق.ظ

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه درباره طرح ممنوعیت موقت مهاجرت به آمریکا سخن گفت و اعلام کرد که این طرح دو ماه ادامه خواهد داشت و هدف آن

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید گفت که «دستور ممنوعیت موقت مهاجرت به آمریکا را برای حمایت از کارگران آمریکایی در زمان شیوع کرونا صادر کرده‌ام و این طرح ۶۰ روز ادامه خواهد داشت.»

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه درباره طرح ممنوعیت موقت مهاجرت به آمریکا سخن گفت و اعلام کرد که این طرح دو ماه ادامه خواهد داشت و هدف آن

ترامپ در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید گفت : «دستور ممنوعیت موقت مهاجرت به آمریکا را برای حمایت از کارگران آمریکایی در زمان شیوع کرونا صادر کرده‌ام و این طرح ۶۰ روز طول می‌کشد.»او همچنین گفت که این طرح را تا چهارشنبه به امضا خواهد رساند و در آن استثناهایی برای بعضی موارد وجود دارد.

ترامپ در توضیح بیشتر درباره طرح مذکور گفت که «طرح ممنوعیت موقت مهاجرت به آمریکا تنها شامل افرادی می‌شود که به دنبال اقامت دائم یا گرین کارت هستند و افرادی را که موقتا به آمریکا سفر می‌کنند شامل نمی‌شود.»رییس جمهور آمریکا همچنین به توافق دولت و کنگره برای تصویب یک طرح حمایتی بیش از ۴۸۰ میلیارد دلاری برای کاهش فشار اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، اشاره کرد و گفت: «از این میزان ۳۲۱ میلیارد دلار به عنوان وام به کسب و کارهای کوچک برای پرداخت حقوق کارکنان‌شان اختصاص پیدا کرده است.» ترامپ در عین حال احتمال داد این طرح ممکن است آخرین طرح حمایتی از این نوع باشد.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

This is real face of USA They are just Dirty racist. He tolk abut u brk too .all aff u are refugees.u should care abut what he says lol 😁😌😁

ترامپ به دلیل وجود «دشمن پنهان» مهاجرت به آمریکا را متوقف کرددونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه دوشنبه 20 آوریل 2020 اعلام کرد برای حمایت از باید از ایران بترسد و از ترس بمیرد چون بهای خون حاج قاسم و ابو المهدی هنوز گرفته نشده است درب رو ببند از دیوار میایم بالا دیوار بزاری از آسمان بر تو نازل میشویم وارسالهم طیرا ابابیل👻

کرونا؛ ترامپ: مهاجرت به آمریکا را موقتا متوقف می‌کنمدونالد ترامپ در توییتر خبر داده که بنا دارد با امضای دستوری اجرایی مهاجرت به آمریکا را به طور موقت متوقف کند. او گفته این تصمیم را به علت شیوع ویروس کرونا و «حفظ فرصت‌های شغلی برای شهروندان آمریکایی» اتخاذ می‌کند. همزمان فرمانداران از آقای ترامپ خواسته‌اند که از متعرضان ضدقرنطینه بخواهد به خانه‌هایشان بروند. چقدر جالبه که آیت_الله_بی_بی_سی رهبر موقت، خود خوانده تروریست آدم کش تریاکی، رهبر ایران خطاب میکنه انوقت رئیس جمهور بزرگترین اقتصاد و قدرت نظامی جهان، ترامپ خطاب میکنه شرم بر بی بی سی لعنت بر بی بی سی 🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕 اگر وضعیت اقتصاد جهانی و شیوع کورونا تا بیست الی سی روز آینده به همین منوال باشه شاهد فروپاشی نظم جهانی و شروع نظم نوین جهانی خواهیم بود که در اون چین آقایی میکنه و بسیاری از حکومت های سست رو می بلعه. به نظر شما چه حکومت هایی سست هستن؟؟ چه خوب. الان حس میکنم اینکه نمیتونم مهاجرت کنم تقصیر کروناست 😁

ترامپ مهاجرت به آمریکا را موقتا متوقف می‌کند

با تصمیم ترامپ مهاجرت به آمریکا متوقف می‌شودرئيس جمهوری آمریکا می‌گوید برای مبارزه با ویروس کرونا تصمیم گرفته است با صدور فرمانی، مهاجرت به این کشور را موقتا متوقف کند. دولت تحریم 👎👎 وبسایت شما افتضاح هست. هیچ وقت روی موبایل درست لود نمیشه.

پرزیدنت ترامپ: فرمان اجرایی تعلیق موقت مهاجرت به آمریکا را امضا خواهم کردرئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که فرمان اجرایی به منظور تعلیق موقت مهاجرت به ایالات متحده را امضاء خواهد کرد. پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه‌شنبه دوم اردیبهشت در یک توئیت نوشت: «با توجه به حمله دشمن نامر ما قبلا هر ساله دو بار میرفتیم آمریکا ، حیف دیگه نمیتونیم😔 به تخم اسب ناپلئون . امریکائی که یک حاجی شکم گنده خرپول آلمانی رئیس و همه کاره باشه - بایست رید تو گران_کارتش . خارکصه دو کلوم ازش تعریف کردیم خودشو گم کرد . حالا فکر کرده علی آباد هم شهره ؟؟؟ KINGVALA رییس سازمان شمارو هم عوض کنه عالی میشه

ترامپ مهاجرت به آمریکا را موقتا لغو می​‌کند | DW | 21.04.2020دونالد ترامپ گسترش پرشتاب ویروس کرونا در آمریکا را دستاویزی قرار داده است برای منع موقت مهاجرت به این کشور. ترامپ گفت این اقدام برای حفاظت مشاغل برای آمریکا نیز مهم است. دستاویز؟

حمایت از کسانی است که در زمان شیوع کرونا در ایالات متحده کار خود را از دست داده‌اند.فرصت‌های شغلی آمریکا در شرایط بحرانی کرونا، دستوری صادر می‌کند که براساس آن مهاجرت به این کشور به شکل موقت متوقف شود.Image caption آقای ترامپ از جزییات تصمیم خود چیزی نگفته است دونالد ترامپ در توییتر خبر داده که بنا دارد با امضای دستوری اجرایی مهاجرت به آمریکا را به طور موقت متوقف کند.رئيس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که قصد دارد با امضای یک فرمان اجرایی، مهاجرت به این کشور را موقتا به حالت تعلیق دربیاورد.

ترامپ در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید گفت : «دستور ممنوعیت موقت مهاجرت به آمریکا را برای حمایت از کارگران آمریکایی در زمان شیوع کرونا صادر کرده‌ام و این طرح ۶۰ روز طول می‌کشد.» او همچنین گفت که این طرح را تا چهارشنبه به امضا خواهد رساند و در آن استثناهایی برای بعضی موارد وجود دارد.» کاخ سفید هیچ اطلاعات بیشتری درباره جزئیات و زمان اجرای این دستور قانونی رئیس‌جمهوری آمریکا منتشر نکرد. ترامپ در توضیح بیشتر درباره طرح مذکور گفت که «طرح ممنوعیت موقت مهاجرت به آمریکا تنها شامل افرادی می‌شود که به دنبال اقامت دائم یا گرین کارت هستند و افرادی را که موقتا به آمریکا سفر می‌کنند شامل نمی‌شود. آقای ترامپ که این توییت را در ساعات پایانی روز دوشنبه، ۲۰ آوریل، منتشر کرد توضیح بیشتری درباره تصمیم خود نداده است.» رییس جمهور آمریکا همچنین به توافق دولت و کنگره برای تصویب یک طرح حمایتی بیش از ۴۸۰ میلیارد دلاری برای کاهش فشار اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، اشاره کرد و گفت: «از این میزان ۳۲۱ میلیارد دلار به عنوان وام به کسب و کارهای کوچک برای پرداخت حقوق کارکنان‌شان اختصاص پیدا کرده است. این کشور همچنین با 780 هزار مبتلای قطعی، بیشترین جمعیت مبتلا به کرونا را دارد.» ترامپ در عین حال احتمال داد این طرح ممکن است آخرین طرح حمایتی از این نوع باشد. مشخص نیست این تصمیم چه زمانی اجرا خواهد شد.

پیش از این نیز در ذیل طرح عظیم دوهزار میلیارد و دویست میلیون دلاری کمک به اقتصاد آمریکا در پی شیوع کرونا، ۳۴۹ میلیارد دلار به کسب و کارهای کوچک برای پرداخت حقوق کارکنان‌شان ارائه شده بود اما موجودی این صندوق روز پنج‌شنبه به پایان رسید. در نتیجه پیامدهای اقتصادی کرونا روی آمریکا و اقدام بیش از 22 میلیون نفر برای درخواست کمک ماهانه، اقتصاد ایالات متحده یکی از سخت‌ترین دوران‌های خود را تجربه می‌کند. در همین حال، شمار جان باختگان کووید۱۹ در آمریکا نزدیک به مرز ۴۲ هزار نفر شده است. بیشتر این وام‌ها بصورت بلاعوض پرداخت شده‌اند. دونالد ترامپ در پاسخ به سوالی در مورد گزارش‌هایی مبنی بر بیماری جدی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، گفت: «اگر این گزارش‌ها درست باشد برای او آرزوی سلامتی می‌کنم. ما رابطه بسیار خوبی با هم داریم. این تحولات در روز دوشنبه، ۲۰ آوریل، در حالی روی داد که شمار قربانیان کرونا در ایالات متحده به ۴۱ هزار و ۸۱۶ نفر رسید و آمار مبتلایان به این ویروس هم ۷۸۲ هزار و ۱۵۹ نفر گزارش شد. اگر کسی به جز من در مقام ریاست جمهوری بود ما الان با کره شمالی در حال جنگ بودیم.

» در روزهای گذشته، برخی از منابع خبری از احتمال بیماری شدید رهبر کره شمالی، در پی یک عمل جراحی خبر داده بودند و حتی بعضی از تحلیلگران بحث‌هایی را در مورد جانشین احتمالی وی مطرح کردند. ترامپ با اشاره به طرح سه مرحله‌ای آمریکا برای بازگشایی اقتصادی این کشور پس از شیوع کرونا گفت : «۲۰ ایالت که ۴۰ درصد جمعیت آمریکا را در خود جای داده‌اند در حال برنامه‌ریزی برای بازگشایی اقتصادی هستند. تجمعات اعتراضی در ۱۰-۱۲ ایالت آمریکا بر پا شده و تعداد شرکت‌کنندگان در آنها هم از کرانه شرقی تا غربی آمریکا متفاوت است.» طبق این طرح سه مرحله‌ای، در مرحله اول تا جایی که ممکن است مشاغل به‌صورت دورکاری انجام می‌شوند و سفرهای غیرضروری به حداقل ممکن می‌رسند. همچنین از افراد آسیب‌پذیر خواسته شده در خانه بمانند و بقیه نیز ملزم هستند به هنگام حضور در مکان‌های عمومی فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند. در مرحله دوم طرح بازگشایی اقتصادی آمریکا، کارفرمایان می‌توانند سفرهای غیرضروری خود را از سر بگیرند و مدارس و سایر فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده برای جوانان از سر گرفته می‌شوند.

رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی و کلیساها هم می‌توانند با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بازگشایی شوند. در مرحله سوم پس از بازگشایی میکده‌ها، سالن‌های ورزشی و رویدادهای بزرگ، فاصله گذاری اجتماعی نیز در آنها به صورت محدودتر اعمال می‌شود. سه مرحله بازگشایی اقتصادی آمریکا تا زمان عرضه واکسن ادامه خواهد یافت. هر ایالت پیش از شروع هر مرحله باید شرایط گذار را داشته باشد، بدین معنا که باید منحنی موارد ابتلا به کرونا و بیماری‌هایی که شبیه به آن هستند در آنها به مدت ۱۴ روز روند نزولی داشته باشد. ترامپ در کنفرانس روز سه‌شنبه کاخ سفید همچنین از اقدام سازمان دارو و غذای آمریکا در صدور مجوز برای یک کیت آزمایش خانگی کرونا خبر داد و گفت و این کیت‌ها در هفته‌های آینده با تجویز پزشکان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار خواهد گرفت.

رییس‌جمهور آمریکا همچنین از نتایج دیدار خود با اندرو کوئومو، فرماندار نیویورک، ابراز خرسندی کرد و گفت که در این دیدار عمدتا راه‌های افزایش آزمایش کرونا در این ایالت مورد بررسی قرار گرفت. نیویورک به عنوان کانون شیوع کرونا در آمریکا شناخته می شود. تعداد مبتلایان به کرونا در این ایالت به بیش از ۲۵۸ هزار و ۳۰۰ نفر رسیده و تعداد جانباختگان از ۱۹ هزار و ۱۰۰ نفر فراتر رفته است. همچنین در حال حاضر تعداد کل مبتلایان به کرونا در آمریکا بیش از ۸۱۱ هزار و ۴۰۰ نفر و تعداد جانباختگان بیش از ۴۴ هزار و ۴۰۰ نفر گزارش شده است. .