دونالد ترامپ در نطق سالانه‌ از کشتن قاسم سلیمانی دفاع کرد

ترامپ در نطق سالانه از هدف گرفتن سلیمانی دفاع کرد

05/02/2020 06:05:00 ق.ظ

ترامپ در نطق سالانه از هدف گرفتن سلیمانی دفاع کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در نطق سالانه خود در کنگره، در حملات لفظی تازه ای به حکومت ایران، از کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دفاع کرده است. آقای ترامپ پیشتر در این سخنرانی همچنین از خط مشی خود در برابر ایران از جمله تشدید تحریم های اقتصادی دفاع کرد.

پنجره همرسانی را ببندیدحق نشر عکسGetty Imagesدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در نطق سالانه خود در کنگره، در حملات لفظی تازه ای به حکومت ایران، از کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دفاع کرده است.آقای ترامپ در این سخنرانی همچنین از خط مشی خود در برابر ایران از جمله تشدید تحریم های اقتصادی دفاع کرد.

ملی‌پوش سابق کشتی فرنگی ایران زیر پرچم آلمان کشتی می‌گیرد - BBC News فارسی اعتراض های آمریکا؛ انتقاد از حضور ترامپ در یک مکان مذهبی «بدون عدالت صلحی در کار نیست»؛ بازداشت معترضان به نژادپرستی در واشنگتن

او در این نطق موسوم به"وضعیت کشور" گفت:"سلیمانی بی رحم ترین قصاب رژیم ایران بود. هیولایی که هزاران نظامی آمریکایی را در عراق کشت و معلول کرد. به عنوان بزرگ ترین تروریست در جهان، سلیمانی سازمان دهنده مرگ مردان، زنان و کودکان بی شماری بود. او حمله ماه دسامبر علیه نیروهای آمریکایی را در عراق هدایت کرده بود و همچنان مشغول برنامه ریزی بود. برای همین ایالات متحده دست به عملیاتی دقیق زد که سلیمانی را کشت و به رعب افکنی شیطانی او برای همیشه پایان داد."

او همچنین در مورد اعتراضات آبان ماه ایران صحبت کرد:"در ماه های اخیر شاهد بلند شدن صدای مردم سربلند ایران علیه حاکمان سرکوب‌گرشان بوده ایم. رژیم ایران باید تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای را متوقف کند، به گسترش تروریسم، مرگ و ویرانگری پایان دهد و برای منفعت رساندن به مردم خود مشغول به کار شود. به خاطر تحریم های شدید ما، اقتصاد ایران در وضع بدیست. می توانیم به آنها کمک کنیم در مدت بسیار کوتاهی اقتصادشان را خیلی بهتر کنند. اما آنها یا خیلی مغرورتر یا احمق‌تر از آنی هستند که کمک بخواهند. ما حاضریم. باید دید چه راهی را انتخاب خواهند کرد. انتخاب با خودشان است."

آقای ترامپ در این نطق که یک ساعت و ۱۸ دقیقه طول کشید از عملکرد دولت خود در عرصه های اقتصادی، مهاجرتی و امنیت ملی دفاع کرد.او گفت روند احیای عظمت آمریکا سه سال پیش و پس از ورود او به کاخ سفید آغاز شد و ادامه خواهد یافت.او گفت:"ما هرگز اجازه نخواهیم داد که سوسیالیسم نظام درمانی آمریکا را نابود کند."

حق نشر عکسMANDEL NGAN/AFP via Getty ImagesImage captionدمکرات ها بدون تشویق فقط گوش می کردندرئیس جمهور آمریکا همچنین با تاکید بر این که"من به وعده هایم عمل می کنم" یادآور شد که شش روز پیش پیمان تجاری تازه ای را به جای پیمان تجاری آمریکا شمالی - نفتا - امضا کرده است.

او گفت که کاهش نرخ بیکاری در آمریکا به کمترین سطح در نیم قرن گذشته رسیده است و افزود:"روزهای زوال اقتصادی به سر آمده است."در جریان این سخنرانی جمهوری‌خواهان به دفعات برای او کف زدند، اما دموکرات ها بدون هیچ واکنشی به نطق گوش می کردند.هفت نماینده دموکرات مجلس نمایندگان از جمله اوکازیو کورتز این نطق را بایکوت کرده و از حضور در کنگره خودداری کرده اند تا به آن چه عادی سازی قانون شکنی های ترامپ می دانند اعتراض کنند.

آقای ترامپ در این سخنرانی همسر و فرزند یک نظامی آمریکایی که در سال ۲۰۰۸ در عراق کشته شده بود را به عنوان مهمان دعوت کرده بود. گروهبان وظیفه کریستوفر هیک در حمله ای کشته شد که به نیروی قدس سپاه پاسداران نسبت داده شده است.خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا، هم یکی از مهمانان ویژه رئیس جمهوری آمریکا بود.

اطلاعیه روابط عمومی ارتش درخصوص مصاحبه اخیر امیر دریادار سیاری کشف آثار مصرف مخدر توهم‌زا در مناسک مذهبی یهودیان توسط باستان‌شناسان آیا ترامپ از اعتراضات اخیر به نفع خود بهره می‌برد؟ | DW | 02.06.2020

در جریان نطق آقای ترامپ مردی که دخترش در تیراندازی سال ۲۰۱۸ در دبیرستانی در پارکلند فلوریدا کشته شد بعد از هو کردن رئیس جمهور در جریان سخنرانی از مجلس نمایندگان بیرون برده شد.فرد گوتنبرگ بعد از آنکه آقای ترامپ قول داد از متمم دوم قانون اساسی - به رسمیت شناختن مالکیت و حمل سلاح - حراست کند کلماتی را فریاد زده بود.

حق نشر عکسImage captionپلوسی در حال پاره کردن متن سخنرانیآقای ترامپ در مورد جنگ افغانستان گفت که به خاطر شجاعت نیروهای آمریکایی پیشرفت های زیادی انجام شده است و مذاکرات صلح ادامه دارد.او گفت:"من در پی آن نیستم که صدها هزار نفر از مردم افغانستان که خیلی از آن ها بیگناه هستند را بکشم. این همچنین کار ما نیست که به عنوان نیروی پلیس کشورهای دیگر عمل کنیم."

او گفت سربازان آمریکایی در دنیا بهترین هستند و می خواهند در جنگ پیروز شوند یا اصلا نجنگند:"ما تلاش می کنیم که سرانجام طولانی ترین جنگ آمریکا را به پایان برسانیم و نیروهای اما را به خانه برگردانیم."در لحظه ای خبرساز در مراسم امشب زمانی که آقای ترامپ پیش از شروع سخنرانی متن آن را تحویل نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، می داد از دست دادن با او خودداری کرد.

در پایان سخنرانی خانم پلوسی درحالی که متن سخنرانی را پاره می کرد دیده شد.واکنش دمکراتهاواکنش دمکرات ها را گرچن ویتمر فرماندار میشیگان قرائت کرد.او گفت که برای رد سخنان امشب آقای ترامپ"به خیلی بیش از ده دقیقه وقت نیاز دارد."خانم ویتمر گفت:"کارگران آمریکایی گرفتارند. دستمزدها راکد مانده درحالی که حقوق مدیر عامل ها سرسام آور است" و افزود که شرکت های بزرگ"پاداش برنامه کاهش مالیاتی که به آن نیاز ندارند را درو می کنند."

دمکرات ها پاسخگو کردن شرکت های بزرگ را به عنوان یکی از مسائل عمده انتخابات ۲۰۲۰ مطرح می کنند. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

«توجیه جنایت»،‌ وجه مشترک یانکی و عنتر شیعی‌اش! ترامپ قبل از مردن معامله_قرن خواهد مرد. این روزها حال و روز ترامپ شبیه کسانی است که می دانند تا چند ماه دیگر خواهند مرد. شما اگر به جای ترامپ باشید به چه چیزی فکر می کنید؟ الله اکبر دولت آمریکا،اسرائیل، انگلیس و متحدانشان تروریست و حامی تروریست هستند. شکر خدا که قاسم سلیمانی بزرگترین تروریست دنیا و قاتل یک میلیون مسلمان سوریه و عراق به امر خدا به جهنم وصل شد !

از هدف قرار گرفتن و ضربه مغزي ملايم و مداوم هم همينطور این همون ترامپی نیست که دیروز ملتش تو توئیتر ترندش کردند با ترامپ‌ابله‌است؟؟؟؟؟؟ پس حکمش معلومه لش سربازاتو جمع کن .... بدجوری داری کشته میدی کالباس😂😂😂 ترامپ باید منتظر انتقام سخت ایران باشد قمار بازی با کسی که جانش را برای هدفش گذاشته خیلی جرات میخواهد او با این کار ما درد از دست دادن دور دوم ریاست جمهوری را نوش جان خواهد کرد

This is embargoed and you are not suppose to use this until after he delivers.

دو کشته و یک زخمی در جریان تیراندازی در خوابگاه دانشگاهی در تگزاسپلیس تگزاس روز سه شنبه 4 فوریه 2020 اعلام کرد، در جریان تیراندازی در خوابگاه دانشگاه A&M در شهر اخه اين چه نوشتنی ست همش غلط دستوری داره

پرزیدنت ترامپ در سخنرانی سالانه در کنگره به چه مسائلی در سیاست خارجی اشاره خواهد کردپرزیدنت ترامپ در سخنرانی سالانه در کنگره به چه مسائلی در سیاست خارجی اشاره خواهد کرد یک کارشناس سیاست خارجی معتقد است که پرزیدنت ترامپ در سخنرانی وضعیت کشور در کنگره به موضوع ایران و موفقیت در مهار رژیم تهران اشاره خواهد کرد. VOASOTU مهار شدن خودمون خبر نداريم اين گرگ ها؟! كدوم مهار؟! ای برپدر همتون لعنت بی شرفای بی همه چیز.همتون دستتون بااین اراذل واوباش اخوندی تویه کاسه ست.پس چرا کلکشون رو نمیکنی مردک مزخرف؟

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین از 361 تن فراتر رفت

كشته شدن 4 سرباز از ارتش ترکیه در حمله هوايى ارتش سوریه به ادلبوزارت دفاع ترکیه روز دوشنبه 3 فوریه 2020 اعلام کرد، در اثر بمباران نیروهای رژیم سوریه در ادلب ، 4

سندی دیگر از دروغ مقامات ایران درباره هواپیمای اوکراینی؛ برج مراقبت در جریان شلیک موشک بود🔺سندی دیگر از دروغ مقامات ایران درباره هواپیمای_اوکراینی ؛ برج مراقبت در جریان شلیک موشک بود ⚡️فایل صوتی از مکالمه برج مراقبت با یکی از خلبانان یک پرواز همزمان با پرواز ۷۵۲ منتشر شده است که نشان می دهد مقامات ایران از همان اول از شلیک موشک آگاه بودند. آنانکه در برابر استبداد سکوت میکنند در زندان همدیگر را ملاقات میکنند و یا در آن دنیا باید هم آگاه باشند ،و به درستی هم شلیک و سرنگون کردند این خونها به گردن آمریکا و ترامپ ست که باعملیات سوتر وانهدام هواپیما سعی درخاموش کردن جنجال شهادت سلیمانی بود که اینهم ناموفق بودهم چون ترور ناموفق سردار موشکی مردم ایران از روستایی دور افتاده بدون امکانات تا شهری فهمیده اند حالا از نوچہ ھا تون بخواھید بیایند و استفعا دولت ناکارامد را بگیرند از خیلی ھنجرہ پارہ می کردند کہ فلانی فلانی استعفاء حالا کہ معلوم شد پس خطا کار اصلی باید استعفا استعفا را بیندازید

استقبال رسمی از رئیس‌جمهور ترکیه در اوکراینرئیس جمهور ترکیه با استقبال رسمی همتای اوکراینی خود وارد شهر کی‌یف پایتخت این کشور شد