سازمان جهانی بهداشت, دونالد ترامپ, چین, هنگ کنگ

سازمان جهانی بهداشت, دونالد ترامپ

دونالد ترامپ به روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پایان داد

ترامپ روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت را قطع و چین را تهدید به تحریم کرد

29/05/2020 10:42:00 ب.ظ

ترامپ روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت را قطع و چین را تهدید به تحریم کرد

دونالد ترامپ پیش از این نیز بارها سازمان جهانی بهداشت را متهم کرده بود که از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان، همواره در مقابل مقامات پکن با ملایمت رفتار کرده و با وجود دریافت بخش قابل توجهی از بودجه خود از ایالات متحده آمریکا «زیادی به چین نزدیک شده است.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه ۲۹ مه اعلام کرد که به روابط کشورش با سازمان جهانی بهداشت خاتمه می‌دهد زیرا این سازمان اقدام مناسبی در راستای مبارزه با شیوع کرونا در جهان انجام نداده است.او پیش از این نیز بارها این سازمان را متهم کرده بود که از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان، همواره در مقابل مقامات پکن با ملایمت رفتار کرده و با وجود دریافت بخش قابل توجهی از بودجه خود از ایالات متحده آمریکا «زیادی به چین نزدیک شده است.»

آمریکا 'یک شناور حامل تسلیحات ایران برای حوثی‌ها را ضبط کرده است' پرواز ۷۵۲ اوکراین؛ مقام‌های هواپیمایی کشوری 'از دقایق اول از حمله موشکی سپاه خبر داشتند' دستور پذیرش بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا در تمام بیمارستان‌های تهران

رئیس جمهوری آمریکا در جریان یک نشست مطبوعاتی که در کاخ سفید برگزار شد، دربارۀ سازمان جهانی بهداشت گفت: «از آنجا که آنها نتوانستند اصلاحات لازم را انجام دهند، امروز به روابط خود با سازمان جهانی بهداشت پایان می‌دهیم و منابع مالی خود را به سایر بخش‌های بهداشت عمومی که سزاوار این پول هستند، اختصاص می‌دهیم.»

جدال ترامپ با سازمان جهانی بهداشت؛ حاصل زورآزمایی چین و آمریکا چیست؟وی در ادامه افزود در حالی که آمریکا ۴۵۰ میلیون دلار از بودجه سازمان جهانی بهداشت را تامین می‌کند، چین تنها ۴۰ میلیون دلار به این سازمان کمک مالی می‌کند.آمریکا بزرگترین تامین‌کننده مالی سازمان جهانی بهداشت است و قطع این کمک به تضعیف این سازمان جهانی خواهد انجامید.

دونالد ترامپ همچنین اعلام کرد که واشنگتن مقامات چین را به دلیل تلاش‌هایشان در راه از بین بردن خودمختاری هنگ کنگ تحریم خواهد کرد و افزود که در این راستا، معافیت‌های تجاری را که مقامات هنگ‌هنگ از آن بهره‌مند می‌شدند، لغو خواهد کرد.او گفت: «هنگ کنگ دیگر به اندازه کافی خودمختار نیست تا بتوانیم بر این اساس امتیاز ویژه‌ای را که به این سرزمین داده‌ایم، توجیه کنیم. بنابراین من از دولتم می‌خواهم تا پروسۀ پایان دادن به معافیت‌های تجاری هنگ‌کنگ را آغاز کنند. این امر بر همه توافقات با هنگ کنگ، از معاهده استرداد گرفته تا کنترل صادرات فناوری‌های دو منظوره و موارد دیگر تاثیر خواهد گذاشت.»

ادامه مطلب: euronews فارسی »

ترامپ زیادی زر میزنه آخرش دنیارو به جنگ جهانی میرسونه حیوون .... نه تنها علف خوردن است چند ماهه دیگه دوره ترامپ هم احتمالا تمام میشه به تاریخ میپیوندد تهدید کردن چین به تحریم❗️ بوسیله آقای ترامپ‼️ خطرناک‌تر از تولید*ویروس مرگبار حکومت جمهوری*اسلامی ایران نیست❗️ که بدست کشورهای*اروپایی مدافع حقوق بشر*تولید شد‼️ *براندازی *همه پرسی

اين ترامپ چرا با همه قهر ميكنه!؟!؟ مثل جاري هاي قديمي ميمونه با همه مشكل داره عین یه بچه کوچولو با همه قهر میکنه. بیچاره اون رئیس جمهور بعدی آمریکا باید فقط چهار سال ریدمان ترامپ رو جمع کنه. قراردادهای بین المللی جدید بنویسند. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 دمش گرم 👌🏼 سازمان جهانی بهداشت یه مشت کثافت بی ناموسن که با چینی های آشغال خور دست به یکی کردن و دنیا رو به نابودی کشوندن

تا وقتي اين اروپا ئيهاي بي خاصيت ياد نگيرند كه با اون همه امكانات چه جوري مستقل باشند اين بيقانونيها و حماقتها و زور گفتنها ادامه داره ميخواد گندي كه زده در مقابله با covid19 بندازه گردن اروپا سازمان بهداشت جهاني چين و ايران ترامپ از این ....قبلا هم زیاد تناول فرموده اند.. از این دم بریده هر چی بگی بر میاد.

بالاخره عمل کرد. ممنونیم. سایتتون چرا اینقدر تخمیه‌ نمیشی چیزی خوند مرتب یه کادر میاد فلان شده بهمان شده تمام قوانین جهانى فقط آب مرکب بر ورق است، برجسته ترين نمونه آن همان 2231 است یادتون نرفته که؟ همون حرف دیروزه وقتیکه ۶ + ۱ صدها هزار ساعت وقتشون تلف كردن تا اینکه این شماره بین المللی بدست آوردن، تا اينكه یه گاو وحشی به مغازه ظرف فروشی چینی وارد شد و زد همه چیز خوردمورد كرد

👍👍👍🌷🌷🌷 خیلیم عالی. ترامپ زده به سیم اخر!! از اون جایی که در امریکا اعتراضات علیه مرگ سیاه پوسته،هر چی بگی از اقای ترامپ بر میاد ترامپ خیلی چیزهای زیادی میخوره. اینم یکیش. موندم چرا سیر نمیشه ترامپ حق دارد ،این چین بی ....را مجازات کند،چین دروغگو و ...‌

پرزیدنت ترامپ از اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا خواست در مورد مرگ «جرج فلوید» تحقیق کنند🔺پرزیدنت ترامپ از اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا خواست در مورد مرگ «جرج فلوید» تحقیق کنند ⚡️رئیس جمهوری ایالات متحده از مرگ یک جوان سیاه‌پوست در بازداشت ماموران پلیس ابراز تاسف کرد و از پلیس فدرال و وزارت دادگستری خواست در این مورد تحقیق کنند.

انتقاد شدید از فرمان اجرایی ترامپ در مورد شبکه‌های اجتماعی | DW | 29.05.2020فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای محدودسازی حمایت‌های حقوقی از شبکه‌های اجتماعی با انتقادهای متفاوتی مواجه شده است. دمکرات‌ها، سازمان‌های حقوق بشری و غول‌های اینترنتی مانند توئیتر و فیسبوک از جمله منتقدان این فرمان هستند. خیلی کار خفنیه دیکتاتور کوچک جهان اسلام باید افتخار کند

توئیتر متن ترامپ را به دلیل «تمجید از خشونت» پنهان کرد اما حذف نکرد دونالد ترامپ در توئیت خود در مورد ناآرامی‌ها در شهر مینیاپولیس با لحنی تهدیدآمیز نوشته بود: «وقتی غارتگری شروع می‌شود تیراندازی آغاز می‌شود.» این رویکرد جدید توئیتر که باعث خشم رئیس جمهور عصبی و بی تدبیر ایالات متحده امریکا شده،رویکردی کاملا مناسب است. این رویکرد نه تنها با آزادی بیان در شبکه های اجتماعی منافاتی ندارد،بلکه عین آزادی بیان،و عاملی برای گفتگو و راستی آزمائی اطلاعات است. رویکرد ترامپ کاملا خودخواهانه است توییتر هم از ترس خودش ریده، بگو پدرسوخته‌ها اینهمه رهبر جهان دارن توییت میزنن و خشونت پراکنی میکنن، حالا تو گیر دادی به ترامپ؟!!که با توییتاش آدم شدی، الان بزار تعطیلت کنه دیگه گوه‌خوری زیادی نکنی!!

ترامپ با صدور دستوری اجرایی به جنگ شبکه‌های اجتماعی رفتاختلاف کنونی دونالد ترامپ با شبکه‌های اجتماعی پس از آن آغاز شد که توئیتر روز سه شنبه برای اولین بار برای یکی از توئیت‌های او از برچسب «راستی آزمایی» استفاده کرد. شبکه های اجتماعی گاهی امنیت ملی یه کشور راخراب میکنن پایان توئیتر توسط ترامپ آزادی بیان تا زمانی بدرد میخوره که تحت کنترل باشه و بشه با شعارش یه عده رو تو جهان سوم خام کرد.

ترامپ: همکاری ما با سازمان بهداشت جهانی امروز پایان می‌یابد📌ترامپ: همکاری ما با سازمان‌بهداشت‌جهانی امروز پایان می‌یابد

پرزیدنت ترامپ از اقدامات جدید ایالات متحده علیه سیاست‌های چین خبر داد🔴خبر فوری| پرزیدنت ترامپ از اقدامات جدید ایالات متحده علیه سیاست‌های چین خبر داد رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که ایالات متحده به روابط با سازمان بهداشت جهانی پایان می‌دهد و بودجه این سازمان را قطع می‌کند. این اظهارات ناشی از درماندگی و تحت فشار انتقادات ابراز می شود. چطور وقتی دو ماه قبل از ورود ویروس به امریکا،وقتی از ترامپ در مورد آن پرسش می شود،این مطالب را نمی گوید و ادعا می کند کرونا به امریکا نخواهد آمد؟! این متن اظهارات او در داوس است که می گوید ابدا نگران نیستیم!