دونالد ترامپ: انتقال قدرت با نظم و بدون مشکل انجام خواهد گرفت

18/10/1399 05:44:00 ب.ظ

دونالد ترامپ: انتقال قدرت با نظم و بدون مشکل انجام خواهد گرفت العربية

پس از تایید ریاست‌جمهوری جو بایدن از سوی کنگره با 306 رای از مجموع آرای الکترال، دونالد ترامپ اعلام ترامپ در پیامی به نقل از دان سکاوینو سخنگوی کاخ سفید در توییتی گفت: «به‌رغم مخالفت من با نتایج انتخابات که واقعیتها نیز آن را تایید می‌کنند، انتقال قدرت در 20 ژانویه منظم و بدون مشکل خواهد بود».

دونالد ترامپ همچنین اظهار داشت که انتقال قدرت به بایدن آغاز مبارزه مجدد برای بزرگ نشان‌دادن آمریکا خواهد بود. با این وجود وی تاکید کرد که انتقال قدرت به بایدن پایان یکی از درخشان‌ترین دوره‌های ریاست جمهوری در تاریخ ایالات متحده خواهد بود.

یک شب پر آشوب این اظهار نظرها پس از آن صورت می‌گیرد که جمع کثیری از طرفداران ترامپ در اعتراض به نتایج انتخابات، ساختمان تاریخی کنگره آمریکا را اشغال کردند. اما پس از آرام شدن اوضاع قانونگذاران آمریکایی نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرده و جو بایدن رابه عنوان رئیس‌جمهوری برگزیدند.

این ناآرامی ها به کشته‌شدن یک زن و زخمی‌شدن سه تن دیگر انجامید و به شکسته‌شدن شیشه‌های ساختمان کنگره آمریکا منجر شد. همچنین پلیس پس هجوم معترضان به داخل ساختمان کنگره، مجبور به انتقال نمایندگان به مکانی امن شد. headtopics.com

العربیه تسلیت

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>