دونالد ترامپ: این استیضاح نیست بلکه یک کودتاست

10/07/1398 10:25 ق.ظ

نگرانی دونالد ترامپ از آغاز فرایند استیضاحش تا آنجا پیش رفته است که وی روز دوشنبه خواستار دستگیری آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا به اتهام «خیانت» شد.

نگرانی دونالد ترامپ از آغاز فرایند استیضاحش تا آنجا پیش رفته است که وی روز دوشنبه خواستار دستگیری آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا به اتهام «خیانت» شد. کنگره ایالات متحده آمریکا در روزهای گذشته پنج مدیر فعلی و سابق این وزارتخانه را احضار کرده است با این حال وزیر خارجه آمریکا این احضار‌ها را «تلاش برای ارعاب، ترساندن و بدرفتاری با متخصصان برجسته وزارت خارجه» معرفی کرده است.

پمپئو در حالی چنین نامه شدیدالحنی را به کنگره می نویسد که سه کمیته اصلی مجلس نمایندگان آمریکا از وی خواسته‌اند تا تمامی اسناد و مدارک مرتبط با تماس ترامپ و دولت اوکراین را در اختیار آنها بگذارد. شخص وزیر خارجه تاکنون درخواست برای شهادت در پرونده موسوم به اوکراین گیت را بی پاسخ گذاشته است. سران سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا با هشدار به وی در این خصوص تصریح کرده اند که این اقدام مایک پمپئو ممکن است مصداق ممانعت از اجرای عدالت تلقی شود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بزرگان و حکمای قوم بر ان هستند به منظور تداوم حکومت دموکراسی مبتنی بر ازادی امریکایی و اصول میثاق شکل گیری اتازونی در حمایت و دستوراتی به نهادهای_امنیتی و سیا و توصیه به بازیگران_سیاست حل مشکل نمایند. انشالا هر چه بیشتر آبروی نداشته اش بره و جهانی از شره نژاد پرستی و دیوانگی این احمق، خلاص بشه. مطمئنا جهان بدون ترامپ، جای بهتری برای زندگیه. همانطور که قبل از آمدنش، در خلیج فارس، هیچگونه ناامنی و تهدید امنیتی نبود.

2/ باز خوب نگاه کن ترامپ روزانه کلی خرج نگه داری ارتش_امریکا درنزدیکی کره شمالی وخلیج فارس میکنی تا مثلا آنها را بترسانی!هیچکس از شیر_خفته نمیترسد ودرضمن ارتش_امریکا را همانند سیرک به تمسخر جهانیان گرفته ای!زمانیکه شیر_خفته بیدار شود و حمله کند احترام جهانیان را بهمراه دارد 1/ببین ترامپ_عزیز-دوکلمه حرف حساب: رئیس جمهور باید سرنترس داشته باشد درست مثل جان_بولتون. بنظر دیگران که تو را از بیرون نگاه میکنند تو فقط یک ترسوی هلندی پرسروصدائی. مشکل کره شمالی و رژیم آخوندی براحتی آب خوردن با بکار گیری نیروی_نظامی حل و فصل میشود . ارتش_امریکا نمایشی نیست

مثل سگ از ترامپ میترسید...عکسایی که از ترامپ میذارید اینو کامل میگه🤣🤣🤣🤣خاک سرتون مثل بچه‌هایی کلاس اول میمونید

ترامپ تلاش برای استیضاح خود را 'کودتا' خواند

دونالد ترامپ طرح استیضاحش را 'کودتا' علیه خود نامید | DW | 02.10.2019رئیس جمهوری آمریکا مدعی است که طرح استیضاحش 'خیانت به وطن' و همچنین تلاشی برای سلب قدرت و آزادی از مردم است. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز به صدور احضاریه از سوی کنگره برای مسئولان این وزارتخانه اعتراض کرده است. اینجاست که میگن چاه نکن بهر کسی اول خودت بعدا کسی ... عاقبت الان برای بقای خودت تلاش کن 😉 کار ایرانه:)) دموکرات های نق نقوی جرزن بچه لوس

نیویورکر: روحانی با گفتگوی تلفنی با ترامپ مخالفت کرد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«نیویورکر: روحانی با گفتگوی تلفنی با ترامپ مخالفت کرد» رئیس‌جمهور فرانسه قصد داشته است تا با تلاش خود یک گفتگوی تلفنی را بین رئیس‌جمهور اسلامی ایران و رئیس‌جمهور آمریکا برقرار کند ولی روحانی حاضر به این گفتگو نشده است

ترامپ خواستار بازداشت رئیس کمیته اطلاعاتی کنگره شددونالد ترامپ خواستار دستگیری رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان به جرم خیانت شد.

روحانی پاسخ تماس تلفنی ترامپ را ندادادعای نیویورکر: روحانی پاسخ تماس تلفنی ترامپ را نداد خبرنگار نشریه آمریکایی نیویورکر با استناد به منابع آگاه مدعی شد که رئیس‌جمهور آمریکا در نشست اخیر سازمان ملل تلاش کرد با رئیس جمهور ایران تماس تلفنی برقرار کند اما روحانی تماسش را پاسخ نداد.

گزارش نیویورکر از تماس تلفنی بی‌پاسخ ترامپ از سوی روحانینیویرکر در گزارشی مدعی شد که روحانی تماس تلفنی ترامپ را پاسخ نداده است.

ترامپ گفته است که آدام شیف درباره بخش‌هایی از مکالمه او با رئیس جمهوری اوکراین اغراق کرده و سخنان نادرست بیان کرده است.از سوی دیگر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به روند احضار مدیران وزارت خارجه برای شهادت در کنگره به شدت انتقاد کرده و گفته است در برابر «قلدری» کنگره می ایستد.

کنگره ایالات متحده آمریکا در روزهای گذشته پنج مدیر فعلی و سابق این وزارتخانه را احضار کرده است با این حال وزیر خارجه آمریکا این احضار‌ها را «تلاش برای ارعاب، ترساندن و بدرفتاری با متخصصان برجسته وزارت خارجه» معرفی کرده است.

پمپئو در حالی چنین نامه شدیدالحنی را به کنگره می نویسد که سه کمیته اصلی مجلس نمایندگان آمریکا از وی خواسته‌اند تا تمامی اسناد و مدارک مرتبط با تماس ترامپ و دولت اوکراین را در اختیار آنها بگذارد. شخص وزیر خارجه تاکنون درخواست برای شهادت در پرونده موسوم به اوکراین گیت را بی پاسخ گذاشته است. سران سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا با هشدار به وی در این خصوص تصریح کرده اند که این اقدام مایک پمپئو ممکن است مصداق ممانعت از اجرای عدالت تلقی شود.

اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا در دست دموکراتهاست با این حال برای اینکه استیضاح دونالد ترامپ به واقعیت نزدیک شود باید مجلس سنا نیز به این طرح رای دهد، مجلسی که اکثریت آن در دست جمهوریخواهان است و بعید به نظر می رسد که چنین اتفاقی در سنا رخ دهد.