دونالد ترامپ: ایرانی‌ها دلشان می‌خواهد مذاکره کنند اما مغرور هستند

19/08/2019 03:28:00 ب.ظ

🔷دونالد ترامپ: ایران دلش می‌خواهد مذاکره کند اما مغرور هستند بیشتر بخوانید🔽

تنش میان ایران و آمریکا, تنش دیپلماتیک

🔷 دونالد ترامپ : ایران دلش می‌خواهد مذاکره کند اما مغرور هستند بیشتر بخوانید🔽

دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده می‌گوید: «اگر دقت کرده باشید ایران هیچکدام از کشتی‌های ما را نگرفته‌است و بهتر است چنین کاری نکند.» او کماکان بر این باور است که ایران دلش می‌خواهد مذاکره کند اما غرور مانع از این کار می‌شود.

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه ۱۸ اوت در جمع خبرنگاران درباره ایران گفت: «ایران دلش می‌خواهد مذاکره کند اما فقط نمی‌داند چطوری؟ اقتصاد آنها در حال سقوط است. آنها دلشان می‌خواهد مذاکره کنند اما مغرور هستند.»او همچنین تاکید کرد: «اگر دقت کرده باشید آنها هیچکدام از کشتی‌های ما را نگرفته‌اند. آنها برخی کشتی‌ها را توقیف کرده‌اند اما نه کشتی‌های ما را و بهتر است چنین کاری نکنند.»

آقای ترامپ در ادامه وضعیت ایران را با کره شمالی مقایسه کرد و گفت: «ایران پتانسیل‌های خوبی دارد، درباره کره شمالی هم همین حرف را گفتم. کره شمالی هم پتانسیل‌های قابل توجهی دارد. ایران هم پتانسیل‌های قابل توجهی دارد. ما می‌توانیم خیلی سریع پیش برویم. آنها نمی‌دانند چطوری شروع کنند چرا که آنها مغرور هستند اما کشور آنها رو به سقوط است و اقتصاد آنها فاجعه است. آنها باید یک کاری کنند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

چرا دونالد ترامپ در فکر خرید گرینلند است؟ایده خرید گرینلند برای اولین بار توسط وال استریت ژورنال گزارش شده که بر اساس آن در سال ۱۹۴۶ به هری ترومن، سی و سومین رئیس جمهوری ایالات متحده پیشنهاد شده بود که گرینلند را به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار بخرد.

ادعاهای تازه ترامپ درباره گریس 1، 'تمایل' ایران برای مذاکره و فروش نفتادعای ترامپ پس از آزادی نفتکش ایرانی: ایران می‌خواهد مذاکره کند اما آنها واقعا نمی‌دانند چطور شروع کنند آنها مردمی با غرور هستند اما اقتصاد آنها در حال سقوط است آنها نمی‌توانند نفت‌شان را بفروشند حتی از آن چیزی که ما فکر می‌کردیم کمتر در حال فروش نفت هستند

پرزیدنت ترامپ پیش از بازگشت به کاخ سفید: ایران می‌خواهد مذاکره کندرئیس جمهوری آمریکا در بازگشت از تعطیلات ده روزه خود، به موضوع آزادی نفتکش ایرانی واکنش نشان داد و گفت «ایران می‌خواهد مذاکره کند.»\r\n پرزیدنت دونالد ترامپ که یکشنبه ۲۷ مرداد نیوجرسی را به مقصد واشنگتن

چرا ترامپ می‌خواهد گرینلند را بخرد؟ آیا این کار شدنی است؟گرینلند از آن جاها نیست که در یک روز معمولی اسمش در رسانه‌ها تکرار شود. اما گزارش روز جمعه وال‌استریت ژورنال درباره تمایل دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهوری آمریکا به خرید گرینلند موجب شد تا همه نگاه‌ها متوجه این جزیره یخ‌زده شمالگان شود. گرینلند چه اهمیتی دارد؟ آیا ترامپ می‌تواند گرینلند را بخرد؟

چرا دونالد ترامپ در فکر خرید گرینلند است؟ایده خرید گرینلند برای اولین بار توسط وال استریت ژورنال گزارش شده که بر اساس آن در سال ۱۹۴۶ به هری ترومن، سی و سومین رئیس جمهوری ایالات متحده پیشنهاد شده بود که گرینلند را به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار بخرد.

ترامپ: کاهش فروش نفت ایران بیشتر از انتظار ماست دونالد ترامپ می گوید فشار تحریم های نفتی بر ایران بیشتر از انتظار آمریکا بوده است. او همچنین بار دیگر تکرار کرد که ایران در پی مذاکره با آمریکاست ولی نمی داند چه بکند. آقای ترامپ در ادامه گفت حس می کند که می تواند با ایران به توافق برسد، اما تاکید کرد ممکن است توافقی صورت نگیرد.

Aa دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه ۱۸ اوت در جمع خبرنگاران درباره ایران گفت: «ایران دلش می‌خواهد مذاکره کند اما فقط نمی‌داند چطوری؟ اقتصاد آنها در حال سقوط است.Aa ایده خرید گرینلند که روز گذشته از سوی منابع آگاه و به نقل از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده مطرح شد واکنش‌های متفاوتی را در سطح جهان برانگیخته است.به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، رئیس جمهوری آمریکا این ادعا ها را بعد از پایان تعطیلات ده روزه خود بیان کرد.اشتراک مشاهده نظرات چاپ رئیس جمهوری آمریکا در بازگشت از تعطیلات ده روزه خود، به موضوع آزادی نفتکش ایرانی واکنش نشان داد و گفت «ایران می‌خواهد مذاکره کند.

آنها دلشان می‌خواهد مذاکره کنند اما مغرور هستند.» او همچنین تاکید کرد: «اگر دقت کرده باشید آنها هیچکدام از کشتی‌های ما را نگرفته‌اند. گرینلند سرزمینی خودمختار تحت اداره کشور دانمارک در آب‌های اقیانوس منجمد شمالی واقع شده و کمتر از ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد. آنها برخی کشتی‌ها را توقیف کرده‌اند اما نه کشتی‌های ما را و بهتر است چنین کاری نکنند. آنها مردمی با غرور هستند اما اقتصاد آنها در حال سقوط است.» آقای ترامپ در ادامه وضعیت ایران را با کره شمالی مقایسه کرد و گفت: «ایران پتانسیل‌های خوبی دارد، درباره کره شمالی هم همین حرف را گفتم. با این حال برای بسیاری این سوال مطرح شده که چرا رئیس‌جمهوری ایالات متحده به فکر خرید گرینلند افتاده است. کره شمالی هم پتانسیل‌های قابل توجهی دارد. آنها وضعیت خیلی بدی دارند.

ایران هم پتانسیل‌های قابل توجهی دارد. ایالات متحده همواره در تلاش برای حفاظت از مرزهای خود در صورت بروز جنگ بوده و با توجه به مسائلی چون آزمایش‌های موشکی کره شمالی و برنامه هسته‌ای ایران به دنبال راه‌هایی برای جلوگیری از بروز حملات احتمالی است. از زمان آغاز تحریم‌ها فروش نفت ایران کمتر هم شده است. ما می‌توانیم خیلی سریع پیش برویم. آنها نمی‌دانند چطوری شروع کنند چرا که آنها مغرور هستند اما کشور آنها رو به سقوط است و اقتصاد آنها فاجعه است. مقابله با چین ایالات متحده ظهور چین به عنوان یک رقیب سیاسی و اقتصادی را تهدید فزاینده‌ای برای نفوذ بین‌المللی خود می‌داند. آنها باید یک کاری کنند. در آخرین نمونه از اینگونه موضع‌گیرهای کشورمان محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سفر به نیویورک برای شرکت در یک نشست سازمان ملل، درخواست رسمی رفتن به کاخ سفید و دیدار با ترامپ را رد کرد که این موضوع خشم مقامات واشنگتن را به دنبال داشت.» تنش میان تهران و واشنگتن پس از خروج آمریکا از برجام بالا گرفته است. چین سال گذشته برنامه «جاده ابریشم قطبی» را معرفی کرد که از طریق آن پیوندهای اقتصادی و تجاری خود را با کشورهای واقع در در آسیای مرکزی، خاورمیانه و اروپا محکم کند. ابرکشتی گریس۱ که میانه تیرماه به ظن قاچاق نفت به سوریه و به دلیل تحریم‌های اتحادیه اروپا توسط دولت جبل الطارق توقیف شده بود، هفته پیش رفع توقیف شد.

آمریکا تحریم‌های سختی علیه ایران وضع کرده که امکان فروش نفت ایران را بسیار دشوار کرده است. تحریم‌های آمریکا شامل برخی نهادها در ایران از جمله سپاه پاسداران و برخی مقام‌ها از جمله علی خامنه‌ای، رهبر ایران و محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه این کشور شده است. آب شدن یخچال‌های طبیعی و تغییر در باور ترامپ تصاویر هوایی از آب شدن یخچال‌های طبیعی گرینلند Caspar Haarloev from"Into the Ice" Documentary تصاویر ماهواره‌ای حاکی از آن است که به دلیل تغییرات اقلیمی و گرمایش کره زمین یخچال‌های طبیعی گرینلند با سرعت زیادی در حال آب شدن هستند . .