دونالد ترامپ: ایرانی‌ها دلشان می‌خواهد مذاکره کنند اما مغرور هستند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

🔷دونالد ترامپ: ایران دلش می‌خواهد مذاکره کند اما مغرور هستند بیشتر بخوانید🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه ۱۸ اوت در جمع خبرنگاران درباره ایران گفت: «ایران دلش می‌خواهد مذاکره کند اما فقط نمی‌داند چطوری؟ اقتصاد آنها در حال سقوط است. آنها دلشان می‌خواهد مذاکره کنند اما مغرور هستند.»

او همچنین تاکید کرد: «اگر دقت کرده باشید آنها هیچکدام از کشتی‌های ما را نگرفته‌اند. آنها برخی کشتی‌ها را توقیف کرده‌اند اما نه کشتی‌های ما را و بهتر است چنین کاری نکنند.» آقای ترامپ در ادامه وضعیت ایران را با کره شمالی مقایسه کرد و گفت: «ایران پتانسیل‌های خوبی دارد، درباره کره شمالی هم همین حرف را گفتم. کره شمالی هم پتانسیل‌های قابل توجهی دارد. ایران هم پتانسیل‌های قابل توجهی دارد. ما می‌توانیم خیلی سریع پیش برویم. آنها نمی‌دانند چطوری شروع کنند چرا که آنها مغرور هستند اما کشور آنها رو به سقوط است و اقتصاد آنها فاجعه است. آنها باید یک کاری کنند.»

تنش میان تهران و واشنگتن پس از خروج آمریکا از برجام بالا گرفته است. آمریکا تحریم‌های سختی علیه ایران وضع کرده که امکان فروش نفت ایران را بسیار دشوار کرده است. تحریم‌های آمریکا شامل برخی نهادها در ایران از جمله سپاه پاسداران و برخی مقام‌ها از جمله علی خامنه‌ای، رهبر ایران و محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه این کشور شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چرا دونالد ترامپ در فکر خرید گرینلند است؟ایده خرید گرینلند برای اولین بار توسط وال استریت ژورنال گزارش شده که بر اساس آن در سال ۱۹۴۶ به هری ترومن، سی و سومین رئیس جمهوری ایالات متحده پیشنهاد شده بود که گرینلند را به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار بخرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادعاهای تازه ترامپ درباره گریس 1، 'تمایل' ایران برای مذاکره و فروش نفتادعای ترامپ پس از آزادی نفتکش ایرانی: ایران می‌خواهد مذاکره کند اما آنها واقعا نمی‌دانند چطور شروع کنند آنها مردمی با غرور هستند اما اقتصاد آنها در حال سقوط است آنها نمی‌توانند نفت‌شان را بفروشند حتی از آن چیزی که ما فکر می‌کردیم کمتر در حال فروش نفت هستند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ پیش از بازگشت به کاخ سفید: ایران می‌خواهد مذاکره کندرئیس جمهوری آمریکا در بازگشت از تعطیلات ده روزه خود، به موضوع آزادی نفتکش ایرانی واکنش نشان داد و گفت «ایران می‌خواهد مذاکره کند.»\r\n پرزیدنت دونالد ترامپ که یکشنبه ۲۷ مرداد نیوجرسی را به مقصد واشنگتن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چرا ترامپ می‌خواهد گرینلند را بخرد؟ آیا این کار شدنی است؟گرینلند از آن جاها نیست که در یک روز معمولی اسمش در رسانه‌ها تکرار شود. اما گزارش روز جمعه وال‌استریت ژورنال درباره تمایل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به خرید گرینلند موجب شد تا همه نگاه‌ها متوجه این جزیره یخ‌زده شمالگان شود. گرینلند چه اهمیتی دارد؟ آیا ترامپ می‌تواند گرینلند را بخرد؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

چرا دونالد ترامپ در فکر خرید گرینلند است؟ایده خرید گرینلند برای اولین بار توسط وال استریت ژورنال گزارش شده که بر اساس آن در سال ۱۹۴۶ به هری ترومن، سی و سومین رئیس جمهوری ایالات متحده پیشنهاد شده بود که گرینلند را به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار بخرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ: کاهش فروش نفت ایران بیشتر از انتظار ماستدونالد ترامپ می گوید فشار تحریم های نفتی بر ایران بیشتر از انتظار آمریکا بوده است. او همچنین بار دیگر تکرار کرد که ایران در پی مذاکره با آمریکاست ولی نمی داند چه بکند. آقای ترامپ در ادامه گفت حس می کند که می تواند با ایران به توافق برسد، اما تاکید کرد ممکن است توافقی صورت نگیرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »