دومین کنکور سراسری در سایه کرونا فردا کلید می‌خورد

15/05/1399 09:29 ق.ظ

کنکور_ارشد | آزمون سراسری کارشناسی ارشد ۹۹ که دومین کنکور کرونایی است، از صبح فردا به مدت سه روز در کشور برگزار می‌شود.کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ از ساعت هشت صبح فردا پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه با رقابت ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر در ۲۳۶ حوزه امتحانی و ۸۰ شهر برگزار می شود

تهران- ایرنا- آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ که دومین کنکور سراسری ایران در شرایط شیوع کرونا است، از صبح فردا پنجشنبه (۱۶ مرداد ماه) به مدت سه روز در کشور برگزار می‌شود. این برای نخستین بار است که به دلیل شیوع بحران ویروس کرونا در کشور، کنکور کارشناسی ارشد با ماه ها تاخیر در تابستان برگزار می شود. این آزمون ابتدا قرار بود طبق روال سال های گذشته در روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین برگزار شود.

سازمان سنجش آموزش کشور برای رفاه حال داوطلبان، این کنکور را در سه نوبت برگزار می کند؛ به این ترتیب، از ساعت هشت صبح فردا این آزمون در یک نیم روز آغاز می شود. روز جمعه ۱۷ مردادماه و روز شنبه ۱۸ مردادماه نیز در دو نیم روز داوطلبان این رقابت را ادامه می دهند.

ظرفیت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ تعداد ۱۵۷ هزار نفر اعلام شده است که در مقایسه با سال گذشته ۱۳ هزار نفر کاهش یافته است. به گزارش ایرنا، فرایند توزیع کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد از روز دوشنبه ۱۳ مرداد آغاز شده است و تا جمعه هفدهم مرداد ماه ادامه دارد. headtopics.com

بر اساس اعلام فاطمه زرین آمیزی،‌ سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکنون ۴۵۵ هزار و ۹۵۷ داوطلب نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کرده اند. داوطلبانی که علاوه بر رشته امتحانی اصلی، قصد شرکت در رشته امتحانی شناور دارند، باید ۲ کارت دریافت کنند.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

کنکور سراسری در تاریخ تعیین شده برگزار می‌شودوزیر بهداشت تاکید کرد: کنکور بدون تغییر در تاریخ تعیین شده برگزار خواهد شد.

کرونا در ایران - ۲۱۲ بیمار دیگر کرونا جان باختند اما کنکور سراسری برگزار می شودکرونا در ایران - ۲۱۲ بیمار دیگر کرونا جان باختند اما کنکور سراسری برگزار می شود آمار رسمی روزانه کرونا در ایران حاکی از جان باختن ۲۱۲ بیمار دیگر و ابتلای دو هزارو ۷۵۱ نفر است. آماری که نتوانست برگزاری کنکور را در سایه نگرانی ها به تعویق بیاندازد.

در واکنش به رویدادهای اخیر در بلندی‌های جولان؛ اسرائیل به اهدافی در سوریه حمله کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

سختگیرانه بر برگزاری آزمون سراسری و ارشد نظارت می‌کنیم/ پیگیری تخلفات کنکور دکتری در کمیسیون آموزش/ از ورزشگاه‌ها در مواردی استفاده می‌شود که امکان اجرای قانون یک چهارم نیستفلاحی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ سختگیرانه بر برگزاری آزمون سراسری و ارشد نظارت می‌کنیم/ پیگیری تخلفات کنکور دکتری در کمیسیون آموزش/ از ورزشگاه‌ها در مواردی استفاده می‌شود که امکان اجرای قانون یک چهارم نیست

ضرورت خوداظهاری داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در سایت وزارت بهداشتتهران-ایرنا- داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ که قصد حضور در این آزمون را دارند از امروز - سه‌شنبه - باید در سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خوداظهاری کنند.

برگزاری کنکور در ماه‌های سرد سال مخاطرات بیشتری داردربیعی: کنکور اگر به ماه‌های سرد سال موکول شود، مخاطرات بیشتری دارد تعویق و یا برگزاری کنکور در ماههای سرد سال را هیچ کارشناسی پیشنهاد نکرده است

کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ از ساعت هشت صبح فردا پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه با رقابت ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر در ۲۳۶ حوزه امتحانی و ۸۰ شهر برگزار می شود.

این برای نخستین بار است که به دلیل شیوع بحران ویروس کرونا در کشور، کنکور کارشناسی ارشد با ماه ها تاخیر در تابستان برگزار می شود. این آزمون ابتدا قرار بود طبق روال سال های گذشته در روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین برگزار شود.

سازمان سنجش آموزش کشور برای رفاه حال داوطلبان، این کنکور را در سه نوبت برگزار می کند؛ به این ترتیب، از ساعت هشت صبح فردا این آزمون در یک نیم روز آغاز می شود.

روز جمعه ۱۷ مردادماه و روز شنبه ۱۸ مردادماه نیز در دو نیم روز داوطلبان این رقابت را ادامه می دهند.

ظرفیت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ تعداد ۱۵۷ هزار نفر اعلام شده است که در مقایسه با سال گذشته ۱۳ هزار نفر کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، فرایند توزیع کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد از روز دوشنبه ۱۳ مرداد آغاز شده است و تا جمعه هفدهم مرداد ماه ادامه دارد.

بر اساس اعلام فاطمه زرین آمیزی،‌ سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکنون ۴۵۵ هزار و ۹۵۷ داوطلب نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کرده اند.

داوطلبانی که علاوه بر رشته امتحانی اصلی، قصد شرکت در رشته امتحانی شناور دارند، باید ۲ کارت دریافت کنند.

بر اساس خوداظهاری به عمل آمده از داوطلبان مبتلا به کرونا، ۸۵ نفر از شرکت کنندگان در این کنکور به ویروس مبتلا شده اند که با تایید وزارت بهداشت، در مکان ها و بیمارستان های مجزا با نظارت نماینده این وزارتخانه و سازمان سنجش آموزش کشور در کنکور شرکت می کنند.