دومین روز از تحصن سراسری معلمان در ۳۵۰ شهر و روستا

10/11/1400 08:19:00 ب.ظ

امروز یکشنبه دهم بهمن‌ماه، معلمان در بیش از ۳۵۰ شهر، ناحیه و روستای کشور برای دومین روز پی در پی با اعتصاب و تحصن در محل کار خود به عدم توجه مقامات کشوری به مطالبات‌شان اعتراض کردند. اخبار_ایران

هفت مطالبه‌ای که معلمان در تجمعات خود دنبال می‌کنند، «بی‌توجهی به لایحه همسان‌سازی بازنشستگان»، «اجرای درست رتبه‌بندی به جای سرهم‌بندی و اعتراض به تصویب ناقص لایحه رتبه‌بندی معلمان و عدم اجرای آن توسط دولت»، «آزادی معلمان زندانی»، «فقدان آموزش...

هفت مطالبه‌ای که معلمان در تجمعات خود دنبال می‌کنند، «بی‌توجهی به لایحه همسان‌سازی بازنشستگان»، «اجرای درست رتبه‌بندی به جای سرهم‌بندی و اعتراض به تصویب ناقص لایحه رتبه‌بندی معلمان و عدم اجرای آن توسط دولت»، «آزادی معلمان زندانی»، «فقدان آموزش رایگان و بی‌توجهی به اصل ۳۰ قانون اساسی»، «ممانعت از استخدام معلمان خرید خدمات آموزشی»، «عدم اجرای ماده ۶۴ قانون مدیریت خدمات کشوری» و «عدم پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۱۴۰۰» اعلام شده است.

در روزهای اخیر شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با انتشار فراخوانی از معلمان سراسر کشور خواسته بود که مورخ ۹ و ۱۰ بهمن ماه، برای دادخواهی حقوق از دست رفته‌ خود دست به اعتصاب و تحصن بزنند. این شورا در ادامه فراخوان خود از معلمان سراسر کشور درخواست کرده بود تا در ادامه دور تازه تحصن سراسری خود در روز ۱۱بهمن‌ماه مقابل ادارات استانی و شهرستانی محل خدمت خود، یک تجمع اعتراضی برگزار کنند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

استفاده ۵۷ درصدی از ماسک در شرایط اُمیکرونی/مدارس در رتبه چهارم اخطارهای کروناییاستفاده ۵۷ درصدی از ماسک در شرایط اُمیکرونی با وجود آغاز پیک ششم کرونا با سویه به شدت مُسری اُمیکرون در کشور، میانگین استفاده از ماسک در کشور ۵۷ درصد است و وضعیت رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی نیز چندان چنگی به دل نمی‌زند.

اسرائيل از تشدید حملات در سوریه خبر داد؛ بنت: نمی‌گذارم ایران در مرز ما باشدنفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با تاکید بر اینکه اسرائيل حملات و فعالیت‌هایش در سوریه را تشدید کرده است، گفت: «اجازه نخواهم داد ایران در سوریه و سایر مرزهای اسرائیل حضور داشته... چی؟ اجازه نمی دهم!؟ آخوند میگه اسرائیل اصلا نباید در جهان هستی وجود داشته باشد. آخوند فقط مرگ اسرائیل را همیشه اجازه می دهد.😂😂😂 ما ۹ ساله اونجا هستیم و کل شهر ها بجز استان ادلب رو آزاد کردیم و الان هم حضور داریم بعد این الدنگ میگه اجازه نمی دهیم . نیوشا بقراطی کیر فرشید منافی تو‌کون بیتا جون یه زره صداش بهتر میشه برا گزارش 😂😂😂حرونزاده های کچل 😂😂🍆سمیرا کجاست رفت امریکا حامله شد😂😂😂کامبیز کونی رشتی سیگار مشروب کس سمیرا 😂چه شود 🤮مادرجنده های مزدور🍆🍆

قطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برفقطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برف بارش سنگین برف و کولاک در ایالتهای مرکزی، شرق و شمال شرقی آمریکا، موجب قطعی برق بیش از 113 هزار نفر در ایالت ماساچوست شد. اگر این اتفاق در ایران بیفتد، یک نقص بزرگ مدیریتی بحساب می‌آید

حداقل دستمزد اعضای اتحادیه اروپا در ۲۰۲۲؛ کمینه حقوق در آمریکا از کدام کشورها بیشتر است؟بالاترین حداقل دستمزد اعلام شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نزدیک به ۷ برابر بیشتر از پایین‌ترین حداقل دستمزد تعیین شده در ژانویه ۲۰۲۲ است.

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….

دومین طلای ایران در مسابقات جهانی یخ نوردیدومین طلای ایران در مسابقات جهانی یخ نوردی در روز پایانی رقابت‌های یخ نوردی قهرمانی جهان که در ساس‌فی سوئیس پیگیری شد، محمدرضا صفدریان ملی پوش یخ نوردی ایران توانست در مجموع نتایج کمباین در سکوی نخست بایستد و مدال طلا کسب کند.