دومین سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی؛ بیانیه «گروه بین‌المللی هماهنگی» در نکوهش عملکرد ایران

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«ما با یکدیگر متحد می‌مانیم تا به تعهد خود برای پاسخگو کردن ایران در قبال اقدامات و کوتاهی‌های مقامات نظامی و غیرنظامی این کشور که منجر به سرنگونی پرواز ۷۵۲ شد عمل کنیم و مطمئن شویم که ایران غرامت کامل این حادثه را جبران می‌کند.»

اعضای «گروه بین‌المللی هماهنگی و واکنش برای قربانیان پرواز شماره ۷۵۲» که از کشورهای زیان دیده در حادثه سرنگونی هواپیمای اوکراینی تشکیل شده است، در آستانه دومین سالگرد این حادثه که ۱۷۶ کشته برجای گذاشت، بیانیه مشترکی را منتشر کردند و به مخالفت‌های ایران برای مذاکره در موضوع پرداخت غرامت واکنش نشان دادند.

این گروه که پیش از این از تهران خواسته بود که تا ۵ ژانویه ۲۰۲۲ تعهد خود برای ورود به این مذاکرات را اعلام کند در این بیانیه اعلام می‌دارد: «متاسفانه در ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی پاسخ صریحی از ایران دریافت کردیم که نیازی به مذاکره با این گروه نمی‌بیند.» بیانیه اعلام می‌دارد: «علیرغم تلاش‌های فراوان ما در دو سال گذشته و تلاش‌های متعدد برای حل این موضوع از طریق مذاکره، گروه هماهنگی تشخیص داده است که تلاش‌های بیشتر برای مذاکره با ایران در مورد غرامت سرنگونی پرواز ۷۵۲ بی‌فایده است و بر همین اساس گروه هماهنگی بر اقدامات بعدی برای حل این موضوع مطابق با قوانین بین‌المللی تمرکز خواهد کرد...

آنها در ادامه این بیانیه اعلام می‌کنند: «ما با یکدیگر متحد می‌مانیم تا به تعهد خود برای پاسخگو کردن ایران در قبال اقدامات و کوتاهی‌های مقامات نظامی و غیرنظامی این کشور که منجر به سرنگونی غیرقانونی پرواز ۷۵۲ شد عمل کنیم و مطمئن شویم که ایران غرامت کامل این حادثه و نقض قوانین بین‌المللی را جبران می‌کند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیانیه وزارت امور خارجه ایران در آستانه دومین سالگرد سانحه هواپیمای اوکراینیدر آستانه دومین سالگرد سانحه غم‌انگیز هواپیمای اوکراینی، وزارت امور خارجه کشورمان بیانیه‌ای را منتشر کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ در جست‌وجوی آسترازنکا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فرح پهلوی در سالروز قانون منع حجاب: در کنار زنان ایران ایستاده‌امسالگرد كشف حجاب اجبارى اولاً شهبانو‼️🤨 دوماً کی گفته ایران دیگه هرگز شاه نخواهد داشت؟ 🤨 کرید و کورید که مردم تو خیابونا چی میگن؟ به کوری شما چپولهای ۵۷ تی ، فریاد جاویدشاه میزنند‼️ لایق بی بی سی هستید شما چپولهای نادان😪 از ملت ایران خجالت بکشید‼️🤨
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نقش سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله لبنان در آموزش عاملان حمله تروریستی «الخُبر»جزئیات نقش حزب‌الله لبنان و سپاه پاسداران ایران در آموزش نظامی سه جوان سعودی برای انجام حمله تروریستی به برج‌ «الخُبر» در سعودی که در آن 19 آمریکایی کشته و مبناي تشكيل رژيم سعودي جاذبه ي تروريسم و خيانت در أين خاندان بود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزارت بهداشت ایران: مصرف لبنیات در دو سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته استیک مقام مسئول در وزارت بهداشت ایران از کاهش ۳۰ درصدی لبنیات در سفره مردم در دو سال گذشته خبر داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

فرانسه: در مذاکرات هسته‌ای ایران زمان رو به پایان است📌 فرانسه: در مذاکرات هسته‌ای ایران زمان رو به پایان است ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه درباره مذاکرات هسته‌ای ایران گفت در این مذاکرات پیشرفت حاصل شده ولی زمان رو به پایان است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »