دومین سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی؛ بیانیه «گروه بین‌المللی هماهنگی» در نکوهش عملکرد ایران

18/10/1400 09:47:00 ق.ظ

«ما با یکدیگر متحد می‌مانیم تا به تعهد خود برای پاسخگو کردن ایران در قبال اقدامات و کوتاهی‌های مقامات نظامی و غیرنظامی این کشور که منجر به سرنگونی پرواز ۷۵۲ شد عمل کنیم و مطمئن شویم که ایران غرامت کامل این حادثه را جبران می‌کند.»

«ما با یکدیگر متحد می‌مانیم تا به تعهد خود برای پاسخگو کردن ایران در قبال اقدامات و کوتاهی‌های مقامات نظامی و غیرنظامی این کشور که منجر به سرنگونی پرواز ۷۵۲ شد عمل کنیم و مطمئن شویم که ایران غرامت کامل این حادثه را جبران می‌کند.» اعضای «گروه بین‌المللی هماهنگی و واکنش برای قربانیان پرواز شماره ۷۵۲» که از کشورهای زیان دیده در...

اعضای «گروه بین‌المللی هماهنگی و واکنش برای قربانیان پرواز شماره ۷۵۲» که از کشورهای زیان دیده در حادثه سرنگونی هواپیمای اوکراینی تشکیل شده است، در آستانه دومین سالگرد این حادثه که ۱۷۶ کشته برجای گذاشت، بیانیه مشترکی را منتشر کردند و به مخالفت‌های ایران برای مذاکره در موضوع پرداخت غرامت واکنش نشان دادند.

در این بیانیه آمده است که تلاش‌های بیشتر با هدف متقاعد کردن ایران برای ورود به این مذاکرات بی‌فایده است و بنابراین، موضوع مطابق با قوانین بین‌المللی حل و فصل خواهد شد. این گروه که پیش از این از تهران خواسته بود که تا ۵ ژانویه ۲۰۲۲ تعهد خود برای ورود به این مذاکرات را اعلام کند در این بیانیه اعلام می‌دارد: «متاسفانه در ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی پاسخ صریحی از ایران دریافت کردیم که نیازی به مذاکره با این گروه نمی‌بیند.»

بیانیه می‌افزاید در حالی که ایران در اولین دور این گفتگوها در ۳۰ ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی موافقت کرده بود که با اعضای این گروه تعامل داشته باشد، اما اکنون قاطعانه هرگونه مذاکره بیشتر با این گروه در موضوع تقاضای جمعی دریافت غرامت را رد می‌کند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بیانیه وزارت امور خارجه ایران در آستانه دومین سالگرد سانحه هواپیمای اوکراینیدر آستانه دومین سالگرد سانحه غم‌انگیز هواپیمای اوکراینی، وزارت امور خارجه کشورمان بیانیه‌ای را منتشر کرد.

کرونا در ایران؛ در جست‌وجوی آسترازنکا

فرح پهلوی در سالروز قانون منع حجاب: در کنار زنان ایران ایستاده‌امسالگرد كشف حجاب اجبارى اولاً شهبانو‼️🤨 دوماً کی گفته ایران دیگه هرگز شاه نخواهد داشت؟ 🤨 کرید و کورید که مردم تو خیابونا چی میگن؟ به کوری شما چپولهای ۵۷ تی ، فریاد جاویدشاه میزنند‼️ لایق بی بی سی هستید شما چپولهای نادان😪 از ملت ایران خجالت بکشید‼️🤨

نقش سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله لبنان در آموزش عاملان حمله تروریستی «الخُبر»جزئیات نقش حزب‌الله لبنان و سپاه پاسداران ایران در آموزش نظامی سه جوان سعودی برای انجام حمله تروریستی به برج‌ «الخُبر» در سعودی که در آن 19 آمریکایی کشته و مبناي تشكيل رژيم سعودي جاذبه ي تروريسم و خيانت در أين خاندان بود

وزارت بهداشت ایران: مصرف لبنیات در دو سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته استیک مقام مسئول در وزارت بهداشت ایران از کاهش ۳۰ درصدی لبنیات در سفره مردم در دو سال گذشته خبر داد.

فرانسه: در مذاکرات هسته‌ای ایران زمان رو به پایان است📌 فرانسه: در مذاکرات هسته‌ای ایران زمان رو به پایان است ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه درباره مذاکرات هسته‌ای ایران گفت در این مذاکرات پیشرفت حاصل شده ولی زمان رو به پایان است.