دومین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری؛ از حضور پرحاشیه احمدی‌نژاد تا «انصراف» ظریف

22/02/1400 02:27:00 ب.ظ

دومین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری؛ حضور پرحاشیه احمدی نژاد در وزارت کشور و انصراف ظریف

انتخابات ریاست جمهوری ایران ۱۴۰۰, ایران

دومین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری؛ از حضور پرحاشیه احمدی‌نژاد تا «انصراف» ظریف جزئیات بیشتر:

دومین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری؛ حضور پرحاشیه احمدی نژاد در وزارت کشور و انصراف ظریف

تا ظهر دومین روز ثبت نام داوطلبان برای شرکت در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران، بیش از ۶۰ نفر به وزارت کشور مراجعه کردند.از چهره‌های مطرحی که تا این لحظه به خیابان فاطمی آمدند، می‌توان به محمود احمدی نژاد، ششمین رئیس‌جمهور ایران همچنین صادق خلیلیان، وزیر پیشین جهاد کشاورزی در دولت دهم همچنین سیدامیرحسین قاضی‌زاده، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان در دولت دهم اشاره کرد.

رستم قاسمی، سیاست‌مدار اصولگرا و وزیر پیشین نفت در دولت دهم نیز برای ثبت نام در ساختمان وزارت کشور حضور یافت.بنا بر اعلام رسانه‌های ایران، با وجود پافشاری شورای نگهبان بر لازم الاجرا بودن مصوبه‌اش در موضوع تعیین محدودیتهای سنی و شغلی برای ثبت نام نامزدها، وزارت کشور با دستور حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران حاضر به اجرای این مصوبه نشده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

ویدئو / بازگشت روند عادی زندگی به شهرهای چین

مقامات چین با برداشته شدن بخشی از محدودیت‌های سختگیرانۀ کرونایی در این کشور موافقت کرده‌اند.این تصمیم، پس از اعتراضات گسترده شهروندان چین به بازگشت محدودیت‌های کرونایی گرفته شده است.پس از افزایش موارد جدید کرونا، مقامات چین تصمیم گرفته بودند، محدودیت‌هایی مانند قرنطینه شهرهای بزرگ را دوباره اجرایی کنند، اقدامی که نارضایتی شهروندان را به دنبال داشت. ادامه مطلب >>

اصلا این بزرگوار درهرشکلی میخواهد دیده شود گرچه بافشاریادعواویاالتماس

انتخابات ۱۴۰۰ – ثبت نام داوطلبان نامزدی ریاست جمهوری آغاز شد؛ نظامیان، چهره‌های شاخص روز نخست انتخابات _۱۴۰۰ – ثبت نام داوطلبان نامزدی ریاست جمهوری آغاز شد؛ نظامیان، چهره‌های شاخص روز نخست براساس برنامه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، داوطلبان نامزدی از روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تا روز شنبه ۲۵ اردیبهشت فرصت ثبت نام خواهند داشت بیشتر بخوانید: به تفکرات سعید_محمد رای میدهیم ای جانم سعید محمد ❤️🇮🇷💪 شما در این انتخابات رای خواهید داد؟

احمدی‌نژاد برای انتخابات ثبت نام کرداحمدی‌نژاد برای انتخابات ثبت نام کرد محمود احمدی‌نژاد با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد. جانثار مشایی و بقایی ....! قربونش برم الهی به این غیرتش کاش یه موی احمدی نژاد را این اصلاح طلبها و اصول گرایان قدرت پرست داشتند . افسوس پیشرفت رادر پسرفت خواهیم دید

نگران معیشت مردم و اشتغال جوانان هستموزیر ورزش پیشین پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: من نگران معیشت مردم و اشتغال جوانان هستم و نگران از هم پاشیده شدن خانواده برای شرایط اقتصادی فعلی هستم و تمام تلاشم را برای بهبود این اوضاع انجام می‌دهم.

آغاز ثبت نام نامزدهای انتخابات 1400؛ رقابت اصولگرایان و نظامیانثبت نام از داوطلبان نامزدی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در حالی آغاز شده که حضور شخصیت‌های امنیتی و نظامی در روز اول ثبت نام قابل تامل انتخاباتی که همه غلام حلقه به گوش باشن چه فایده ای داره؟مگر اینکه تاجزاده بیاد آنوقت شورای نگهبان چه غلطی میخواد بکنه

ثبت‌نام خانوادگی عروس و داماد برای انتخابات ریاست جمهورییک زوج با حضور در وزارت کشور برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند.

آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوریآغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری *ثبت‌نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ امروز آغاز شد *داوطلبان از ساعت ۸ تا ۱۸ روزهای ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت فرصت دارند تا با حضور در وزارت کشور، ثبت‌نام خود را انجام دهند

Aa تا ظهر دومین روز ثبت نام داوطلبان برای شرکت در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران، بیش از ۶۰ نفر به وزارت کشور مراجعه کردند.به ترتیب از راست: حسین دهقان، سعید محمد و محمدحسن نامی روند انتخابات ریاست جمهوری ایران با آغاز ثبت نام داوطلبان نامزدی آغاز شد.به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.وزیر ورزش پیشین پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: من و نگران از هم پاشیده شدن خانواده برای شرایط اقتصادی فعلی هستم و تمام تلاشم را برای بهبود این اوضاع انجام می‌دهم.

از چهره‌های مطرحی که تا این لحظه به خیابان فاطمی آمدند، می‌توان به محمود احمدی نژاد، ششمین رئیس‌جمهور ایران همچنین صادق خلیلیان، وزیر پیشین جهاد کشاورزی در دولت دهم همچنین سیدامیرحسین قاضی‌زاده، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان در دولت دهم اشاره کرد. رستم قاسمی، سیاست‌مدار اصولگرا و وزیر پیشین نفت در دولت دهم نیز برای ثبت نام در ساختمان وزارت کشور حضور یافت. ثبت‌نام درحالی آغاز شده است که اختلاف دولت و شورای نگهبان درباره معیارهای واجدان شرایط نامزدی ادامه دارد. بنا بر اعلام رسانه‌های ایران، با وجود پافشاری شورای نگهبان بر لازم الاجرا بودن مصوبه‌اش در موضوع تعیین محدودیتهای سنی و شغلی برای ثبت نام نامزدها، وزارت کشور با دستور حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران حاضر به اجرای این مصوبه نشده است. حضور محمود احمدی نژاد، چهره جنجالی حکومت ایران که خود را منتقد دولت کنونی می‌داند، از همان آغازین لحظات ورود به ساختمان وزارت کشور خبرساز شد. آقای دهقان ۶۴ ساله از مقامات ارشد نظامی جمهوری اسلامی است. تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی صحنه‌هایی از درگیری میان همراهان او و ماموران امنیتی وزارت کشور را که مانع از ورود آنها به ستاد انتخاباتی شده بودند، به نمایش گذاشته است. عباسی در پایان تاکید کرد: من و نگران از هم پاشیده شدن خانواده برای شرایط اقتصادی فعلی هستم و تمام تلاشم را برای بهبود این اوضاع انجام می‌دهم.

او پیش از ورود به ساختمان وزارت کشور نیز برای پاسخگویی به ابراز احساسات طرفدارانش، از نرده‌های این وزارتخانه بالا رفت. وی بعدها فرمانده نیروی هوایی سپاه شد و از سالهای ۷۱ تا ۷۵ جانشین رئيس ستاد مشترک سپاه بود. بنا بر اعلام رسانه‌های ایران، در روز ثبت‌نام افرادی همچون احمد علیرضا‌بیگی نماینده تبریز، مرتضی تمدن استاندار پیشین تهران و علی‌اکبر جوانفکر مدیرعامل پیشین خبرگزاری ایرنا آقای احمدی نژاد را همراهی می‌کردند. محمود احمدی نژاد همچنین مقابل خبرنگاران اعلام کرد که «با روالی که اکنون کشور اداره می‌شود، امکان اصلاح وجود ندارد. آقای دهقان بعد از دولت احمدی نژاد، در دولت حسن روحانی برای یک دوره وزیر دفاع شد... حسین دهقان از آبان ۹۸ در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت.

جدا شدن حکومت از مردم در حدی است که به‌کلی از اهداف انقلاب دور شده‌ایم.» او افزود: «زمانی افتخار نظام، حضور پرشور مردم در انتخابات بود اما اکنون کار به جایی رسیده که از اطلاع رسانی و اعلام آمار در انتخابات طفره می‌روند. سعید محمد؛ فرمانده سابق قرارگاه خاتم الانبیاء یکی دیگر از ثبت نام کنندگان روز نخست برای داوطلبی نامزدی انتخابات ریاست جمهوری، سعید محمد از مقامات سابق سپاه پاسداران بود... او در ۱۹ سالگی و در سال ۱۳۶۶ عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. انتخابات پرشور به یک طبل توخالی تبدیل شده است و اسم آن را هم انقلابی‌گری گذاشتند، این یک انحراف بزرگ و اساسی است.

» او همچنین گفت که «در صورت رد صلاحیت، انتخابات را تایید نمی کنم و در آن شرکت نخواهم کرد. در اساسنامه این گروه آمده که « با هدف خدمت خالصانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با اعتقاد بنیادی به ارزش‌های دینی و ملی در جهت رشد، شکوفایی و توسعه پایدار کشور برای نسل‌های کنونی و آتی تأسیس گردید.» ظریف: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست روز چهارشنبه همچنین محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران که به سوریه سفر کرده است، با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود رسما اعلام کرد که قصد ثبت نام در این دور از انتخابات را ندارد. او در این بیانیه ضمن سپاسگزاری از افرادی که در هفته‌های اخیر همچنان حامی او بودند، اعلام می‌کند: «از همه افراد، گروه‌ها و بزرگانی که در روزهای سخت گذشته مرا وامدار بزرگ‌منشی خود نموده و خواستار نامزدی بنده در انتخابات سرنوشت‌ساز ۱۴۰۰ شده‌اند بسیار سپاسگزارم و از اینکه نتوانستم پاسخی درخور به این بنده‌نوازی‌ها بدهم شرمسارم. آقای محمد در سال ۱۳۹۷ فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء شد... او به بهانه نامزدی انتخابات از سمت خود در اسفندماه کناره‌گیری کرد اما به گفته معاون سیاسی سپاه، او را به دلیل تخلف از این سمت منفک کرده‌اند.

در تنهایی‌های خود بسیار اندیشیده‌ام، کاستی‌های خودم و شرایط دشوار و پرتنش داخلی و خارجی را صادقانه سنجیده‌ام و در پایان به این قناعت وجدانی رسیده‌ام که آمدنم با توجه به دلواپسی‌هایی که در این هشت سال و بویژه از نوروز امسال به قیمت تخریب انسجام و خودباوری ملی و امید و اعتماد مردم به نمایش گذاشته‌شد به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست.» او در ادامه با تشویق حامیانش به شرکت در این انتخابات می‌نویسد: «رأی‌ندادن یک انتخاب است ولی انتخابی که تنها و تنها به پیروزی اقلیت می‌انجامد. محمدحسن نامی؛ فرمانده سابق ارتش، وزیر دولت احمدی نژاد محمدحسن نامی از معدود مقامات نظامی غیرسپاهی (عضو ارتش) است که برای انتخابات اعلام نامزدی کرده است.» ظریف در پایان خطاب به منتقدانش می‌گوید: «اکنون که خاطر دوستان دلواپس از نامزدی‌ام آسوده شده، تقاضا می‌کنم به اولویت خودشان که کسب قدرت داخلی است بپردازند و بگذارند ما هم به اولویت خودمان که پاسداری از منافع ملی و رهانیدن مردم از تحریم‌های ستم‌بار آمریکاست تمرکز کنیم.» بنا بر اعلام سید اسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور در اولین روز ثبت نام ۵۷ داوطلب برای حضور در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران ثبت‌نام کرده بودند. او در این کشور مدرک دکترا کسب کرد. هم‌رسانی این مطلب: .