دومین همایش شرکت‌های دانش‌بنیان ترکیه و ایران در استانبول برگزار شد

10/12/1400 08:45 ب.ظ

دومین همایش شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری ترکیه و ایران هم‌زمان با مراسم افتتاح خانه «نوآوری و فناوری ایران در ترکیه» در استانبول برپا شد. - خبرگزاری آناتولی

دومین همایش شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری ترکیه و ایران هم‌زمان با مراسم افتتاح خانه «نوآوری و فناوری ایران در ترکیه» در استانبول برپا شد.استانبول/‌ شاهین دمیر/ خبرگزاری آناتولی

نمایندگان شرکت‌های ترکیه‌ای و ایرانی در عرصه‌های دانش‌بنیان، فناوری اطلاعات، سلامت مهندسی و خدمات مهندسی امروز در چارچوب همایشی در استانبول گردهم آمدند. در این همایش که برای دومین بار برگزار می‌شود، نمایندگان حدود 30 شرکت از ایران و 60 شرکت از ترکیه در آن شرکت کردند.

مهدی قلعه‌نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و پرویز کرمی، دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان این کشور و جواد معبودی فر سرکنسول ایران در استانبول نیز در این همایش که در ادامه آن خانه فناوری و نوآوری ایران در استانبول «IHIT» افتتاح شد، حضور یافتند.مهدی قلعه‌نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران با بیان این که «ترکیه از شرکای اصلی تجاری ایران است»در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: «شرکت‌های ایرانی همکاری نسبتا خوبی با ترکیه دارند. ترکیه جز شرکای اصلی ما است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

سفیر روسیه در مصر: در صورت اعمال تحریم‌ها صادرات گاز به اروپا را قطع می‌کنیمبه‌دنبال واکنش کشورهای غربی به حمله نظامی روسیه علیه اوکراین، گئورگی بوریسینکو، سفیر روسیه در مصر اعلام کرد که اگر تحریم‌ها علیه مسکو اعمال شود، این کشور

'اُمیکرون' در کشور رو به افول / شرط برقراری شرایط مناسب در نوروزعضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه داریم به سمتی می‌رویم که اُمیکرون را کنترل کنیم، گفت: متاسفانه همچنان در آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها، بیماران بدحال بستری هستند و به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر در حد بالایی قرار دارد.

وعده گروه ۷ به تحریم‌های جدید علیه روسیه در صورت ادامه عملیات در اوکراین«جی هفت»، گروه متشکل از هفت کشور قدرتمند جهان، تهدید کرد که اگر اشغال اوکراین ادامه پیدا کند تحریم‌های جدیدی متوجه روسیه خواهد شد. این گروه طی بیانیه‌ای تاکید کرد که دستاوردهای نظامی روسیه در این جنگ به رسمیت شناخته نخواهند شد.

همسویی خامنه‌ای با پوتین در اولین واکنش او به جنگ در اوکراین

لغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنولغو شرکت لاوروف در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو سفر وزیر امور خارجه روسیه به ژنو سوئیس برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد به دلیل ممنوعیت پرواز هواپیمای وی در نزدیکی کشورهای عضو اتحادیه اروپا لغو شد

تحریم روسیه در فیفا؛ اسلحه در دستان سرمربی

دومین همایش شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری ترکیه و ایران هم‌زمان با مراسم افتتاح خانه «نوآوری و فناوری ایران در ترکیه» در استانبول برپا شد.استانبول/‌ شاهین دمیر/ خبرگزاری آناتولی

نمایندگان شرکت‌های ترکیه‌ای و ایرانی در عرصه‌های دانش‌بنیان، فناوری اطلاعات، سلامت مهندسی و خدمات مهندسی امروز در چارچوب همایشی در استانبول گردهم آمدند.

در این همایش که برای دومین بار برگزار می‌شود، نمایندگان حدود 30 شرکت از ایران و 60 شرکت از ترکیه در آن شرکت کردند.

مهدی قلعه‌نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و پرویز کرمی، دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان این کشور و جواد معبودی فر سرکنسول ایران در استانبول نیز در این همایش که در ادامه آن خانه فناوری و نوآوری ایران در استانبول «IHIT» افتتاح شد، حضور یافتند.مهدی قلعه‌نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران با بیان این که «ترکیه از شرکای اصلی تجاری ایران است»در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: «شرکت‌های ایرانی همکاری نسبتا خوبی با ترکیه دارند. ترکیه جز شرکای اصلی ما است. اما ما هیچگاه هدفمند و منسجم در این زمینه گام برنداشته بودیم، برای نخستین بار در این زمینه گام برداری می‌کنیم، تا بتوانیم ظرفیت شرکت‌های ایرانی و ترکیه‌ای را در یک مجموعه ببینیم. در این صورت توسعه و پیشرفت را به اتفاق هم جلو خواهند برد».

قلعه‌نوی بیان کرد: «بدین صورت توانمندی‌های شرکت‌های دو کشور تجمیع و سرعت و رشد بیشتری در این مسیر پیدا می‌کنند. توانمندی‌های مهندسی و فنی شرکت‌های ایرانی و توان تجارت و اقتصادی شرکت‌های ترکیه‌ای به اتفاق هم می‌تواند مسیرهای خیلی بهتری برای تجارت دو کشور را فراهم کند».

- پنجمین خانه فناوری و نوآوری ایران «IHIT» در ترکیه گشایش یافت

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ایران با بیان این که همزمان با این همایش پنجمین خانه نوآوری و فناوری ایران در خارج از کشور در ترکیه گشایش یافت، گفت: «پس از افتتاح اولین مورد در کنیا، در سوریه، روسیه و چین افتتاح کردیم. امیدواریم خانه فناوری در ترکیه بتواند با توانمندی‌ها محصولات، خدمات فنی و مهندسی شرکتهای ایران را به سراسر جهان معرفی کند».

وی در این زمینه ابراز امیدواری کرد: «امیدواریم خانه فناوری و نوآوری ایران بستری برای همکاری شرکت‌ها و استارتاپ‌های ایرانی و ترکیه‌ای در این فضا باشد».

این مسئول ایرانی با اشاره به شمار بالای تقاضای شرکت‌های ایرانی برای حضور در این همایش اظهار داشت که این شمار با توجه به وضعیت همه‌گیری کرونا تقلیل یافت.

گفتنی است نخستین همایش شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری ترکیه و ایران در ژانویه 2020 برگزار شده بود.