دومای روسیه با اعزام نیروی نظامی به شرق اوکراین موافقت کرد | DW | 22.02.2022

03/12/1400 11:06:00 ب.ظ

پارلمان روسیه با استقرار نیرو در شرق اوکراین موافقت کرد. این رای پاسخی به درخواست ولادیمیر پوتین برای اعزام نیرو به این منطقه برای کمک به جدایی‌طلبان طرفدار روسیه است. اتحادیه اروپا از تحریم‌های سختی علیه روسیه خبر داد.

پارلمان روسیه با خواست ولادیمیر پوتین، رئيس جمهور این کشور برای اعزام نیرو به شرق اوکراین و کمک به جدایی‌طلبان طرفدار روسیه موافت کرد. اتحادیه اروپا از تحریم‌های سختی علیه روسیه خبر داد. نیکلای پانکوف، معاون وزیر دفاع روسیه در این رابطه گفت، با توجه به"جمهوری‌های مردمی" دونتسک و...

نیکلای پانکوف، معاون وزیر دفاع روسیه در این رابطه گفت، با توجه به"جمهوری‌های مردمی" دونتسک و لوهانسک که اکنون توسط مسکو به رسمیت شناخته شده‌اند،"ما باید از شهروندان این جمهوری‌های جوان محافظت کنیم." او همچنین اوکراین را متهم کرد که حدود ۶۰ هزار سرباز را در مرز با مناطق جدایی طلب متمرکز کرده است.

براساس قوانین روسیه رئیس جمهور تعداد سربازان و مدت زمان استقرار آنها در خارج از روسیه را تعیین می کند. "الحاق غیر مستقیم" روز دوشنبه پس از این که ولادیمیر پوتین مناطق تحت کنترل جدایی طلبان طرفدار روسیه در دونتسک و لوهانسک را به عنوان کشورهای مستقل به رسمیت شناخت، دستور استقرار نیروهای روسی را برای"اطمینان از صلح" در آنجا صادر کرد. هنوز روشن نیست که آیا سربازان ارتش روسیه در این مناطق وارد عمل شده‌اند یا نه.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت که او هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارد و این اقدام بستگی به روند تحولات دارد. خبرگزاری اینترفکس به نقل از آندری رودنکو، معاون وزیر خارجه روسیه نوشت: «در حال حاضر هیچکس نمی‌خواهد چیزی را به جایی منتقل کند».

ادامه مطلب:
DW فارسی »

چین با چه شرایطی نفت ایران را می خرد؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: چندی پیش «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین بنا بر دعوت پادشاهی سعودی راهی ریاض شد تا در دو نشست یکی میان چین و سران کشورهای عربی و دیگری با حضور رئیس جمهور چین و سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شرکت داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پارلمان روسیه با اعزام نیروی نظامی به خارج از کشور موافقت کردشورای فدراسیون روسیه با درخواست ولادیمیر پوتین برای فعالیت ارتش در خارج از کشور موافقت کرد. - خبرگزاری آناتولی

دستور پوتین برای اعزام واحدهای روسی به مناطق جدایی‌طلب اوکراین | DW | 22.02.2022در پی حکم حکومتی پوتین مبنی بر به رسمیت شناختن استقلال دو منطقه جدایی‌طلب در شرق اوکراین، روسیه 'نیروهای حافظ صلح' به این مناطق اعزام می‌کند. منابع محلی از ورود خودروهای نظامی به شهر دونتسک خبر داده‌اند. استعمارگر بی صفت این جواب بی عملی ناتو واتحادیه اروپا بود. یاد حکم های حکومتی خودمانی افتادم.

جو بایدن مجوز اعزام نیروهای نظامی آمریکایی بیشتر به کشورهای بالتیک را صادر کردجو بایدن همچنین اجازه استقرار مجدد نیروهای آمریکایی در کشورهای بالتیک را صادر اما تاکید کرد که تمام این تدابیر، «تنها برای تقویت موضع دفاعی ما در قبال روسیه است و قصد جنگ با این کشور را نداریم.» یعنی یک خبر خوشحال کننده تو این دنیا نمونده مخصوصا برای ما ایرانی ها امروزم که از اونور اینترنتمونو امروز صیانت کردن میخوان ببندن از اینور خبر جنگ جهانی وسطشم که یه آقایی زن و بچه هاش رو کشت و آخر هم خودشو... لعنت به این دنیا... بزنید ریستش کنید آقا جنگ اتمی راه بندازید تموم شه بازیچه بودن بایدن در دستان لردهای فاشیست انگلستان در اوکراین و روسیه و جهان در حال آفرینش فاجعه ی جهانی است.

بحران اوکراین؛ اتحادیه اروپا بسته تحریم‌ها علیه روسیه را «به اتفاق آرا» تصویب کردبرنامه احتمالی حمله روسیه به اوکراین که از مدت‌های پیش بیم آن می‌رفت از روز گذشته و پس از تصمیم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در به رسمیت شناختن استقلال دو منطقه جدایی‌طلب وارد مرحله تازه‌ای شد. پوتین دستور داده است که نیروهای روس تحت عنوان «صلح‌بانان» به مناطق جدایی‌طلب اوکراین بروند. چه ترسناک! روسیه: به درک! وای!!! 🤣 خدای اون! 😭لودریان با اُمیکروب(مَکرون! 🤣) با این تحریم‌ها عین لودر! 😂😂از رو پوتین رد میشند واونو فلج کرده وتبدیل به چکمه ميکنند!! 😅😅😅

اوکراین در سازمان ملل روسیه را به مذاکره فراخواند

مجوز مجلس به دولت برای دریافت وام از روسیه تا سقف ۵ میلیارد دلارمجوز مجلس به دولت برای دریافت وام از روسیه تا سقف ۵ میلیارد دلار نمایندگان مجلس به دولت اجازه دادند تا مبلغ پنج میلیارد دلار وام از دولت روسیه برای طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای اخذ کند.