دومای روسیه خواستار به رسمیت شناختن استقلال دو شهر اوکراین شد؛ اتحادیه اروپا محکوم کرد

26/11/1400 10:45 ب.ظ

مصوبه دوما برای اجرایی شدن به دفتر ریاست‌جمهوری روسیه ارسال شده است و در صورت امضای ولادیمیر پوتین، مسکو «جمهوری‌های مستقل» دونتسک و لوهانسک را به رسمیت خواهد شناخت.

مصوبه دوما برای اجرایی شدن به دفتر ریاست‌جمهوری روسیه ارسال شده است و در صورت امضای ولادیمیر پوتین، مسکو «جمهوری‌های مستقل» دونتسک و لوهانسک را به رسمیت خواهد شناخت. یکی از جنگنده‌های عربستان در حال اعزام برای بمباران مواضع حوثی‌ها تلویزیون دولتی عربستان سعودی بامداد دوشنبه، ۲۵ بهمن گزارش داد که ائتلافِ نظامی تحت رهبری این کشور در جنگ یمن، یک ایستگاه مخابراتی حوثی‌ها را که برای کنترل پهپادها استفاده می‌شده،...

یکی از جنگنده‌های عربستان در حال اعزام برای بمباران مواضع حوثی‌ها تلویزیون دولتی عربستان سعودی بامداد دوشنبه، ۲۵ بهمن گزارش داد که ائتلافِ نظامی تحت رهبری این کشور در جنگ یمن، یک ایستگاه مخابراتی حوثی‌ها را که برای کنترل پهپادها استفاده می‌شده، منهدم کرده است.

به گزارش رویترز، این ائتلاف پیش از انهدام ایستگاه مخابراتی از کارکنان غیرنظامیِ وزارت مخابرات یمن که در نزدیکی این ایستگاه واقع شده، خواسته بود که محل را فورا تخلیه کنند. بنا بر این گزارش این ایستگاه زمینی ماهواره‌ها در مجاورت وزارت مخابرات در شمال صنعا، پایتخت یمن واقع شده بود و در حمله ائتلاف تحت رهبری عربستان بمباران شده است.

پیشتر، تلویزیون «المسیره» تحت مدیریت حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران، بدون ارائه جزئیات خبر حمله ائتلاف تحت رهبری عربستان به این ایستگاه مخابراتی را تأیید کرده بود.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

روسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کندروسیه: امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های ما کمک می‌کند دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو به کاهش نگرانی‌های روسیه در مورد تضمین‌های امنیتی کمک می‌کند.

واکنش‌ها به اقدام سفیر مسکو در تهران ادامه دارد؛ اعتراض به «گستاخی» روسیهبه رغم شدت گرفتن انتقادات به سفیر روسیه در ایران طی هفته جاری، تاکنون هیچ اقدام رسمی نسبت به احضار یا اعلام موضع رسمی اعتراضی نسبت به «لوان جاگاریان» از سوی مقامات جمهوری اسلامی صورت نگرفته است. چی شده؟ خوب هیچ شکی نیست که جمهوری اسلامی ایران تو این دست نداشته باشد.؟ مرگ بر دشمن ایران وایرانی

زلنسکی از پیش‌بینی «حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه» عقب‌نشینی کرد🔺زلنسکی از پیش‌بینی «حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه» عقب‌نشینی کرد ▪️رئیس جمهوری اوکراین، روز دوشنبه ۲۵ بهمن و ساعاتی پس از آن که اعلام کرد شنیده است روسیه روز چهارشنبه همین هفته به اوکراین حمله می‌کند، این حرف خود را پس گرفت. ⬇️ بیشتر بخوانید: TehranDC زلنسکی از حرف‌هایش عقب‌نشینی نکرد چراکه حرفی نزد که باید آن را پس می‌گرفت. سخنگوی‌اش ناچار شد برای رسانه‌هایی که سخنان زلنسکی را تحریف کرده‌اند توضیحات اضافی ارایه دهد. برای کسانی که اوکراینی می‌دانند حرف‌های زلنسکی کاملاً قابل فهم بود. بدبخت بی وجود زلنسکی که به غرب و آمریکا اعتماد کرد و حالا مثال خری شده که در گل گیر کرده نگران نباشید روسیه حمله نخواهد کرد بلوف میزند

گراهام: حمله روسیه به اوکراین روابط مسکو و واشینگتن را به‌طور بنیادی تغییر می‌دهدلیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه ایالت کارولینای جنوبی می‌گوید در صورتی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه تصمیم بگیرد به اوکراین حمله کند، روابط روسیه لیندزی گراهام: حمله روسیه به اوکراین روابط مسکو و واشینگتن را به‌طور بنیادی تغییر می‌دهد . گراهام :.. بلکه عمل می‌خواهم. مدام به ما می‌گویند الان است که روسیه حمله کند، اما رک و راست به پوتین نمی‌گویند که اگر حمله کند بعدش چه می‌شود. او را باید همین الان مجازات کرد.»

آمریکا: هر لحظه امکان دارد تهاجم روسیه به اوکراین آغاز شودایالات متحده آمریکا با اعلام این‌که هیچ نشانه ملموسی مبنی بر کاهش تنش در شرق اروپا دیده نمی‌شود، هشدار داد که هر لحظه امکان دارد تهاجم روسیه به اوکراین

بحران روسیه و اوکراین؛ چرا جمهوری اسلامی به اجبار سکوت کرده است؟

ائتلاف عربستان یک ایستگاه کنترل پهپادهای حوثی‌ها را بمباران کرد

یکی از جنگنده‌های عربستان در حال اعزام برای بمباران مواضع حوثی‌ها

تلویزیون دولتی عربستان سعودی بامداد دوشنبه، ۲۵ بهمن گزارش داد که ائتلافِ نظامی تحت رهبری این کشور در جنگ یمن، یک ایستگاه مخابراتی حوثی‌ها را که برای کنترل پهپادها استفاده می‌شده، منهدم کرده است.

به گزارش رویترز، این ائتلاف پیش از انهدام ایستگاه مخابراتی از کارکنان غیرنظامیِ وزارت مخابرات یمن که در نزدیکی این ایستگاه واقع شده، خواسته بود که محل را فورا تخلیه کنند.

بنا بر این گزارش این ایستگاه زمینی ماهواره‌ها در مجاورت وزارت مخابرات در شمال صنعا، پایتخت یمن واقع شده بود و در حمله ائتلاف تحت رهبری عربستان بمباران شده است.

پیشتر، تلویزیون «المسیره» تحت مدیریت حوثی‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران، بدون ارائه جزئیات خبر حمله ائتلاف تحت رهبری عربستان به این ایستگاه مخابراتی را تأیید کرده بود.

سخنگوی ائتلاف تحت رهبری عربستان نیز درباره این حمله گفته است که حوثی‌ها از ساختمان این وزارتخانه برای انجام عملیات خصمانه استفاده می‌کردند و بمباران ایستگاه مخابراتی در پاسخ به آخرین حمله آن‌ها به فرودگاه بین‌المللی «اَبها» در عربستان صورت گرفته است.

این ائتلاف روز پنجشنبه ۲۱ بهمن اعلام کرده بود که بر اثر ترکش‌های ناشی از انهدام یک پهپاد حامل مواد منفجره در آسمان۱۲ نفر مجروح شده‌اند.

فرودگاه شهر ابها به دلیل نزدیکی به مرزهای یمن یکی از اهداف اصلی حملات پهپادی حوثی‌ها است. بیشتر حملات موشکی و پهپادی شورشیان حوثی توسط پدافند هوایی عربستان رهگیری شده و در آسمان منفجر می‌شوند.

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در ماه دسامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که شورشیان حوثی طی هفت سال گذشته بیش از ۴۰۰ موشک بالیستیک و بیش از ۸۵۰ پهپاد به خاک این کشور شلیک کرده‌ و در این حملات در مجموع ۵۹ غیرنظامی کشته شده‌اند.

این ائتلاف از بهار ۱۳۹۴ در حمایت از دولت رسمی یمن و برای مقابله با شورشیان حوثی که از سوی ایران حمایت می‌شوند وارد جنگ یمن شد.

ارزیابی‌های سازمان ملل و سایر نهادهای حقوق بشری نشان می‌دهد که در طول جنگ یمن صدها هزار نفر بر اثر حملات نظامی مستقیم و یا پیامدهای این جنگ از جمله قحطی، گرسنگی و بیماری جان خود را از دست داده‌ و میلیون‌ها نفر نیز آواره و بی‌خانمان شده‌اند.