دولت سری‌لانکا زیر بار کرونا و بدهی کلان به چین «در آستانه ورشکستگی است»

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سری‌لانکا با اقتصادی ۸۰ میلیارد دلاری، پنج میلیارد دلار به چین بدهکار است و پارسال نیز مجبور شد که یک میلیارد دلار دیگر از چین وام بگیرد.

نتایج چند پژوهش جدید: احتمال درگیری ریه‌ها بر اثر ابتلا به سویه اومیکرون «کمتر» است

بر اساس گزارشی که روزنامه بریتانیایی «گاردین» روز یکشنبه ۱۲ دی‌ منتشر کرد، شواهد به‌دست‌آمده می‌تواند ثابت کند که چرا سویه اومیکرون با سرعت بیشتری نسبت به دیگر سویه‌های کووید-۱۹ از جمله دلتا منتقل می‌شود و به‌اصطلاح «عفونی‌تر» اما کمتر «کُشنده» است. این در حالی است که سویه‌های قبلی کرونا به‌رغم سرعت انتقال پایین‌تر،‌ به میزان بالاتری خطر درگیری بافت ریه‌ها را به دنبال داشتند و در نتیجه «کشنده‌تر» بودند.

نتایج شش پژوهش که چهار مورد از آن‌ها، ظرف یک هفته گذشته در دسترس عموم قرار گرفته است نشان می‌دهد که اومیکرون برخلاف دلتا و سویه‌های قبلی کرونا، به ریه‌ها آسیب چندانی وارد نمی‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چشمش کور. می‌خواست از چین کومونیستی وام نگیره

چه حکایت پند اموزی!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس جمهوری تایوان در نخستین سخنرانی سال نو از چین خواست به «ماجراجویی نظامی» پایان دهداز سوی دیگر، شی‌جین پینگ، رئیس جمهوری چین نیز در سخنرانی سال نو خود بر موضع کشورش تاکید کرد و «اتحاد و یکپارچگی کامل میهن» را آرزوی مشترک مردم چین و تایوان دانست. حتی به دو دقیقه هم نمی رسد، اما به بهترین شکل کاسبان تحریم را رسوا کرد! ' بهتره كه لُقمه قد دهانت بگیري ' حالا بایستي يه كسي مخلصانه نصیحت اين خرگوش خانم بحساب رئيس جمهور تايوان کنه و بگه براش اینقدر در برابر اژدهاي چیني قد علم نكنه چونکه اگر از طورش دررفت اول آمریکاي بيغيرت فرار کرده از افغانستان میخوره وبعدش هم تايوان قوت ميده
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اهداف احتمالی چین از راه‌اندازی کنسولگری در بندرعباس | DW | 01.01.2022شمار شهروندان چینی در ایران چند هزار نفر بیشتر نیست اما چین قصد دارد در مرکز استان هرمزگان کنسولگری تاسیس کند. ظاهرا این کار با برنامه‌های چین برای گسترش حضور و نفوذ خود در جنوب ایران بی‌ارتباط نیست. چین داره در تمام کشورهای دنیا نفوذ میکنه. ابرقدرت واقعی در دهه آینده. متأسفانه برخلاف غرب با دیکتاتوری حکومت میکنه امریکا در المان پایگاه نظامی دارد. ظاهرا این کار با برنامه های امریکا برای گسترش و نفوذ خود در کل المان بی ارتباط نیست چین همین الان هم تو بهترین نقطه تهران سفارت داره، ملکش هم متعلق به آقای محسنیان هستش
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شناسایی 191 مورد ابتلا به کرونا در چین در اولین روز سال نوشناسایی 191 مورد ابتلا به کرونا در چین در اولین روز سال نو بر اساس بیانیه کمیسیون ملی بهداشت چین، در اولین روز سال نو میلادی، 191 مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زلزله در چین 15 زخمی بر جای گذاشتزلزله در چین 15 زخمی بر جای گذاشت مرکز لرزه‌نگاری استان یون‌نان در جنوب غرب چین اعلام کرد که در پی وقوع زلزله 5.5 ریشتری در این استان 15 نفر زخمی شده‌اند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عقب‌نشینی تهران در مذاکرات هسته‌ای؛ تعدیل مواضع با «مشورت روسیه و چین» و «تعامل و انعطاف» در ویندر حالی که رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران به طور ضمنی درستی گزارش‌های مربوط به متقاعد کردن ایران توسط روسیه و چین برای کنار گذاشتن خواسته‌های حداکثری در مذاکرات را تایید کرده است، خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز می‌‌گوید که ایران «با تعامل و انعطاف» در وین گفت‌وگو می‌کند. تف تو قبر پدرت خامنه ای روسیه و چین برای ج ا مذاکره میکنند ، سرپرست تیم مذاکره کننده ایران اقای اولیانوف است ، باقری هم دستیارشه !!این یعنی ما عزت و اقتدار داریم وحاضر نیستیم با امریکا مذاکره کنیم ، خاک بر سرتون !!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کاهش ۳۶ درصدی واردات دارو در سال ۱۴۰۰/ ۹۰ درصد مواد اولیه دارو از چین و هند وارد می‌شود/ وزارت بهداشت جلوی واردات را می‌گیردنایب رییس اتحادیه واردکنندگان دارو اظهار داشت: اطلاعات مشخصی از میزان واردات دارو منتشر نکردند اما آنچه ما می‌دانیم این است که سال ۹۹ میزان واردات داروی ساخته شده ۱.۱ میلیارد دلار بود و در سال ۱۴۰۰ ادعا می‌شود که این رقم به ۷۰۰ میلیون دلار رسیده است. علت کاهش چشمگیر آن هم سیاست‌های داخلی بوده که جلوی واردات دارو را می‌گیرند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »