دولت کانادا خرید مسکن را برای خارجی‌های غیرمقیم ممنوع می‌کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دولت کانادا خرید مسکن را برای خارجی‌های غیرمقیم ممنوع می‌کند جزئیات بیشتر🔽

دولت جاستین ترودو، نخست وزیر لیبرال کانادا قصد دارد سرمایه گذاران خارجی که مقیم کانادا نیستند را به مدت دست کم دو سال از خرید ملک در کانادا منع کند.بر اساس این طرح همچنین کسانی که قصد دارند مسکن خود را کمتر از یک سال بعد از خرید بفروشند باید مالیات بیشتری پرداخت کنند. این طرح شامل دانشجویان و کارگران خارجی مشغول به تحصیل و کار در کانادا نخواهد شد.

کریستیا فری لند طرح دولت را روز پنجشنبه به پارلمان ارائه کرد. قیمت متوسط مسکن در کانادا در دو سال اخیر ۲۰ درصد افزایش یافته است. این رقم برای شهرهای بزرگ از جمله مونترال، تورنتو و ونکوور بیش از ۲۰ درصد است.امنیت اقتصادی و ثبات ارزش دلار در کانادا باعث شده تا در سال‌های اخیر بسیاری از سرمایه‌داران از جمله از روسیه، چین، هند و ایران اقدام به سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ این کشور و خرید ملک کنند.

دولت جاستین ترودو می خواهد با چنین ممنوعیتی قیمت مسکن را به ثبات برساند و حباب بازاری که تشکیل شده را بشکند. همزمان به گفته وزیر اقتصاد کانادا قرار است در این دو سال، پروژه‌های متعدد ساخت مسکن برای افراد کم درآمد و بدون درآمد در این کشور اجرایی شوند. برخی از کارشناسان بازار مسکن معتقدند که ممنوع کردن خارجی‌ها از خرید مسکن در کانادا، در بلند مدت، تاثیر چندانی بر بازار مسکن این کشور نخواهد داشت زیرا کمتر از پنج درصد خانه‌ها در کانادا توسط خارجیان غیرمقیم خریداری می‌شود. با این حال به نظر می‌رسد که این پروژه دولتی در کوتاه مدت روی تثبیت قیمت مسکن در این کشور تاثیر داشته باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به 🥚م

😂

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کانادا پروژه نفتی بحث‌برانگیز در سواحل نیوفاندلند را تصویب کرد | DW | 07.04.2022دولت کانادا به رغم مخالفت محققان و فعالان زیست محیطی پروژه نفتی بحث برانگیز نیوفاندلند را تایید کرد. بر اساس این پروژه کانادا می‌تواند در ظرف ۳۰ سال ۳۰۰ میلیون بشکه نفت در میدان نفتی خود در اقیانوس اطلس تولید کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

منابع بیمارستانی در اسرائیل: حمله در تل‌آویو دستکم ۲ کشته بر جای گذاشتپیش از این گزارش‌ها از وخامت حال شش تن مجروحان این حادثه حکایت داشت. به 🥚چپم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در حمله مسلحانه در قلب تل آویو دو نفر کشته شدند - BBC News فارسیدر چهارمین حمله طی دو هفته اخیر، یک مرد مسلح در مرکز شهر تل آویو در اسرائیل به سوی حاضران در یک رستوران تیراندازی کرده است. در این حمله حداقل دو نفر کشته و هشت نفر کشته شده‌اند. در این حمله حداقل دو نفر کشته و هشت نفر کشته شده‌اند.' ? دونفر کشته و هشت نفر کشته آخرش چی شد بهاره جان؟ حداقثر چندتان ؟:)
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: نبرد مهمی در شرق اوکراین در پیش است؛ روسیه پیش‌نویس توافق صلح را نپذیرفتوزیر خارجه ترکیه می‌گوید گزارش‌های مربوط به کشتار دسته‌جمعی در شهر بوچا، مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین را تحت‌الشعاع قرار داده‌ است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حادثه تروریستی در مشهد شائبه‌ای در جایگاه ملت افغانستان ایجاد نمی‌کندوزیر کشور: *حادثه تروریستی در مشهد شائبه‌ای در جایگاه ملت افغانستان ایجاد نمی‌کند *تمامی ریشه‌های جریان‌های تروریستی و تکفیری دنبال شده و آن‌ها شناسایی خواهند شد *داعش و گروه‌های تروریستی را استکبار ایجاد کرده است فساد_سازمان_تحقیقات_آموزش_کشاورزی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

احتمال «بروز بحران» در ائتلاف سیاسی اسرائیل در پی کناره‌گیری یک عضو حزب بنتنماینده‌ای که کناره‌گیری کرده، مخالف آوردنِ نان پخته شده با مخمر و غذا به بیمارستان‌های دولتی در دوران عید پسح بود که برای یهودیانِ معتقد، بودن چنین غذاهایی در بیمارستان حلال نیست. تو اسرائیل این همه احمق وجود داره چرا رسانه ها سریع ازش رد میشن یا همه حماقتهای صهیونیست ها رو برای مردم روشن نمیکنن. از این دست حماقتها پره تو اسرائیل خاک برسرش بدبخت متعصب !
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »