دولت جدید آلمان به روایت تصویر؛ کابینه‌ای زنانه‌تر و جوانتر | DW | 07.12.2021

16/09/1400 05:31:00 ب.ظ

گزاش تصویری: دولت جدید آلمان که از ائتلاف سه حزب سوسیال دموکرات، سبزها و دمکرات‌های آزاد تشکیل شده، روز چهارشنبه ۸ دسامبر ادای سوگند می‌کند. کابینه اولاف شولتس زنانه‌تر و جوان‌تر شده است. با دولت آلمان در این گزارش تصویری آشنا شوید:

دولت جدید آلمان که از ائتلاف سه حزب سوسیال دموکرات، سبزها و دمکرات‌های آزاد تشکیل شده، روز چهارشنبه ۸ دسامبر ادای سوگند می‌کند. کابینه اولاف شولتس زنانه‌تر و جوان‌تر شده است. با دولت آلمان در این گزارش تصویری آشنا شوید: آلنالنا شارلوته آلما بربوک متولد سال ۱۹۸۰ در هانوفر است.

او ریاست وزارت خارجه آلمان را برعهده می‌گیرد. بربوک از سال ۲۰۰۵ عضو حزب سبزها و از سال ۲۰۱۸ یکی از دو رهبر حزب شده است. او از سال ۲۰۱۳ عضو پارلمان است. بربوک تحصیل‌کرده علوم سیاسی در آلمان و اقتصاد و حقوق بین‌الملل در بریتانیا است.

نانسی فیزر کارل لاوترباخ متولد سال ۱۹۶۳ در شهر دورن است. او ریاست وزارت بهداشت را برعهده می‌گیرد. لاوترباخ از سال ۲۰۰۱ عضو حزب سوسیال دمکرات است و از سال ۲۰۰۵ نماینده پارلمان آلمان. او تحصیل کرده علوم پزشکی در دانشگاه‌های آخن، تگزاس و اپیدمیولوژی از هاروارد آمریکا است. لاوترباخ در سال ۱۹۹۶ پرفسور و رئیس انستیتو در دانشگاه کلن شد. تا کنون بیش از ۳۰۰ مقاله علمی و ۱۰ کتاب از او منتشر شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تصاویری از نمایشگاه نقاشی‌های سیلوستر استالونه در آلمان | DW | 05.12.2021شهر هاگن آلمان میزبان نمایشگاه نقاشی‌ سیلوستر استالونه، بازیگر نامدار سینماست. درهای نمایشگاه آثار هنری نقش‌آفرین 'راکی' و 'رامبو' تا بیستم فوریه به روی علاقمندان باز است. بخشی از تابلوها را در این گزارش تصویری ببیند.

آلمان پیشنهادات هیئت ایرانی در مذاکرات وین را غیرقابل پذیرش دانستدر حالی که تاریخ بازگشت طرف‌های مذاکرات وین به میز گفت‌وگوها هنوز مشخص نیست، آلمان در ادامه ابراز بدبینی‌ طرف‌های مذاکرات نسبت به روند احیای برجام، اعلام

واکسیناسیون از اولویت های دولت بودآیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی با تبیین شرایط کشور در زمانی که دولت را تحویل گرفت یادآور شد که زمانی که دولت سیزدهم آغاز به کار کرد امید و اعتماد مردم آسیب دیده بود و از وظایف مهم دولت این بود که آن را بازآفرینی کند. نمره ۲ با ارفاق ارزش همین شیبای بیصاب بدون پشتوانه جوریه که اساسا ریده تو دهن تک تک کارشناسان و اساتید اقتصاد ایران اقایون دهنتون و خوب پاک کنید گوهی شده همه مدیران و اساتید و کارشناسان اقتصادی برید کونتون و بدین بیسوادها هر یک شیبا معادل۱۵ریال خاک تو سرت ج ا اسکل مقایسه قیمت گوشت، مرغ، لبنیات و سایر اقلام و همچنین دلار با ۱۰۰ روز پیش که اون کفتار سرکار بود نشون میده که شما هم کم از اون نداشتید. در ضمن انتصابات فامیلی هم که ۱۰۰۰ ماشاالله داره غوغا میکنه.

ادامه جلسات فوق‌العاده دولت برای تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱/ تصویب ۵ درصد معافیت مالیاتی واحدهای تولیدیدر دو نوبت صبح و بعد از ظهر تشکیل شد ادامه جلسات فوق‌العاده دولت برای تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ تصویب ۵ درصد معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی

۴۰ هزار نفر در وین علیه تدابیر کرونایی دولت تظاهرات کردند | DW | 05.12.2021دولت اتریش برای مهار موج جدید کرونا محدویت‌های شدیدی اعمال کرده است. در مرکز شهر وین بیش از ۴۰ هزار نفر در اعتراض به این محدودیت ها تظاهرات کردند. چی شد ؟ اینا که فوتبال جام ملت های اروپا رو با تماشاگر انجام میدادن ((:

دانشجویان با تشکیل هسته های مشاوره ای به دولت کمک کنندمعاون معاون اول رییس جمهور ضمن دعوت از دانشجویان برای ارائه راهکارهای پیشنهادی و طرح هایشان به دولت در جهت پیشبرد امور، گفت: بهره گیری از نظرات کارشناسی و تخصصی دانشجویان و جامعه دانشگاهی برای دولت سیزدهم اهمیت اساسی دارد، لذا دانشجویان باید با ایجاد کانون های پشتیبانی و خدمات مشاوره ای به دولت در اداره کشور کمک کنند.