دولت در نحوه تعامل با مجلس تجدیدنظر کند/ نظر یک نماینده نظر کل مجلس نیست

27/01/1401 08:33:00 ق.ظ

عنابستانی در گفت‌وگو با ایلنا: دولت در نحوه تعامل با مجلس تجدیدنظر کند/ نظر یک نماینده نظر کل مجلس نیست

یک نماینده مجلس تاکید کرد: دولت حتما باید در مسیر تعاملی خودش با مجلس و نمایندگان یک تجدید نظر کند چرا که ما تعامل و همراهی مثبت را از دولت انتظار داشتیم اما این تعامل را خیلی با نمایندگان خوب نمی‌بینیم. نماینده مردم سبزوار، جغتای و جوین با بیان این‌که نمایندگان با توجه به وظیفه‌ای که دارند، در هر مسئله‌ای که ضرورت ببینند تذکر می‌دهند و این تذاکرات هم به معنی نظرات کلی مجلس نیست، خاطرنشان کرد: مجلس دارای ۲۹۰ نماینده است و باید خروجی‌اش را بر اساس...

نماینده مردم سبزوار، جغتای و جوین با بیان این‌که نمایندگان با توجه به وظیفه‌ای که دارند، در هر مسئله‌ای که ضرورت ببینند تذکر می‌دهند و این تذاکرات هم به معنی نظرات کلی مجلس نیست، خاطرنشان کرد: مجلس دارای ۲۹۰ نماینده است و باید خروجی‌اش را بر اساس عقل جمعی مورد ارزیابی قرار دهیم که نتیجه این خرد جمعی در مجلس، قانون است.

وی با اشاره به این‌که تک تک نمایندگان مجلس نظرات شخصی خودشان را دارند اما این به معنی نظر کل مجلس نیست، عنوان کرد: مجلس یک شخصیت حقوقی دارد که از ۲۹۰ نماینده خودش می‌گیرد و نتیجه‌اش در رأی جمعی متبلور می‌شود، در واقع در مجلس یکسری شخصیت‌های حقیقی که همان نمایندگان باشند، شخصیت حقوقی را می‌سازند. بازهم تاکید می‌کنم باید به این نکته توجه کرد که نمایندگان هرکدام‌شان با گفتمان و فکر‌های مختلف در مجلس حضور دارند و نظر می‌دهند اما این نظر کل مجلس نیست. متاسفانه بعضی از رسانه‌ها نظر هر شخصی را به نظر کل مجلس تعمیم می‌دهند در صورتی که نظر مجلس را باید در خروجی قوانینش جستجو کرد که آیا منطبق با ضرورت‌های کشور است یا خیر.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شکایت حقوقی علیه دولت بایدن برای جلوگیری از توافق هسته‌ای با ایرانگروهی از حقوقدانان «بنیاد حقوقی اول آمریکا» طی نامه‌ای به کاخ سفید، هشدار دادند، که اگر دولت بایدن بدون تصویب اعضای کنگره، با ایران به توافق هسته‌ای برسد

نامه سرگشاده ۳۸ نظامی بازنشسته آمریکایی در مخالفت با احیای برجام۳۸ نظامی بازنشسته آمریکایی طی نامه‌ای سرگشاده، بر مخالفت با احیای برجام و بازگشت واشنگتن به این توافق تأکید کرده‌اند.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه؛ دانشجویان با شعار «نه ماکرون، نه لوپن» دانشگاه سوربن را تصرف کردندصدها دانشجوی فرانسوی عصر روز چهارشنبه ۱۳ آوریل با شعار «نه ماکرون، نه لوپن» بخشی از دانشگاه سوربن را به تصرف خود درآوردند.

چرایی رفتار ناشایست با مهاجران افغان در ایران⭕️چرایی رفتار ناشایست با مهاجران افغان در ایران وضعیت مهاجران افغان در ایران همواره تحت تاثیر عواملی؛ مانند نبود قوانین مناسب، استفاده ابزاری از آن‌ها در بازار کار، فشار بر جامعه جهانی برای کاهش تحریم‌ها و غیره بوده است. آناتولی داری زیاد گوه میخوری دقیقا اصلا از رفتار پلیس مرزی خودتان با مهاجرین خبر دارین؟

اینتر میلان با شکست اسپتزیا موقتا صدر جدول را تصاحب کردتیم فوتبال «اینتر میلان» در نخستین بازی از هفته سی‌و‌سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایتالیا (سری آ)، موفق به شکست «اسپتزیا» شد و موقتاً به صدر جدول راه یافت

ابراز نارضایتی رئیسی از 'روابط اقلیم کردستان عراق با اسرائیل' | DW | 14.04.2022ابراهیم رئیسی در دیدار با وزیر خارجه عراق گفت که اقلیم کردستان 'دچار غفلت‌هایی شده است'. او گفت اجازه نمی‌دهد امنیت ایران از طریق عراق به خطر افتد. ایران از عادی‌سازی روابط کشورهای همسایه با اسرائیل به شدت ناراضی است. کردستان و اسرائیل پشتیبان یکدیگر خواهند بود. تا کور شود هر آنکه نتواند دید.