دولت یمن: شورای امنیت درباره حمله امارات به نیروهایمان تشکیل جلسه دهد

30/08/2019 10:04:00 ق.ظ

دولت #یمن: شورای #امنیت درباره حمله #امارات به نیروهایمان تشکیل جلسه دهد

یمن, امنیت

دولت یمن : شورای امنیت درباره حمله امارات به نیروهایمان تشکیل جلسه دهد

دولت یمن از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا در مورد حمله متجاوزانه امارات متحده عربی به نیروهای این کشور تشکیل جلسه دهد. - خبرگزاری آناتولی

30.08.2019عدن/ خبرگزاری آناتولیوزارت امور خارجه یمن در حساب توئیتر خود اعلام کرد که دولت این کشور از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است تا در مورد حمله متجاوزانه امارات متحده عربی به نیروهای یمنی تشکیل جلسه دهد.بر اساس گزارش فوق، این حمله هوایی زمانی صورت گرفته که نیروهای یمنی در چارچوب قانون علیه شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب مبارزه می‌کردند.

صالح الجبوانی، وزیر حمل و نقل یمن شب گذشته در گفتگو با خبرنگار"آناتولی" اظهار داشت: جنگنده‌های امارات متحده عربی به منظور پشتیبانی از شورای انتقالی جنوب یگان‌های ارتش یمن در عدن، زنجبار و ابین را 15 بار هدف قرار داد که بر اثر آن بیش از 100 نفر کشته و صدها نفر دیگر زخمی شده اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

حمایت شورای امنیت از تلاش‌ سعودی برای گفت‌و‌گو میان دولت قانونی و شورای انتقالی یمنشورای امنیت سازمان ملل متحد از تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی برای ایجاد گفت‌وگو در جده میان دولت

بخش‌هایی از عدن پایتخت موقت یمن بار دیگر به کنترل شورای انتقالی در آمدمنابع محلی یمن روز پنج‌شنبه 29 آگوست 2019 گزارش کردند که عدن، پایتخت موقت یمن دوباره به دست نیروهای

وال‌استریت جورنال: دولت آمریکا برای گفت‌وگو با حوثی‌های یمن آماده می‌شودوال‌استریت جورنال: دولت آمریکا برای گفت‌وگو با حوثی‌های یمن آماده می‌شود روزنامه وال‌استریت جورنال در گزارشی اعلام کرد دولت آمریکا در حال بررسی شروع مذاکرات با حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن است تا به جنگ داخلی چهارساله در این کشور پایان دهد.

نیروهای دولتی یمن از آزادسازی زنگبار مسیر عدن در پیش گرفتندنیروهای دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 28 آگوست 2019 شهر زنگبار، مرکز استان ابین را آزادسازی کرده و

نیروهای دولتی یمن وارد عدن شدند | DW | 28.08.2019نیروهای دولتی پس از سه هفته خروج از عدن اکنون موفق شده‌اند دوباره وارد این بندر استراتژیک شوند. طبق آخرین خبرهای رسیده از یمن فرودگاه عدن در کنترل نیروهای دولتی است. جدایی‌طلبان جنوب بعد از درگیری‌های سخت تسلیم شده‌اند.

جنگ یمن؛ جدایی‌طلبان جنوب دوباره کنترل عدن را به دست گرفتنددر نبرد برای کنترل شهر عدن دست کم ۵۰ نفر از نیروهای وفادار به منصور هادی رئیس جمهوری یمن جانشان را از دست دادند. دولت منصور هادی گفته است که ۳۰ نفر در جریان حملات هوایی امارات کشته‌ شده‌اند.

دولت یمن از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا در مورد حمله متجاوزانه امارات متحده عربی به نیروهای این کشور تشکیل جلسه دهد.قانونی و شورای انتقالی یمن به منظور حل اختلافات میان طرفین درگیر در مناقشه در جنوب یمن استقبال کرد.شورای انتقالی افتاد.نظرات بیشتر شهریور ۰۶, ۱۳۹۸ پمپئو: اگر ایران شرایط ما را بپذیرد و مانند یک کشور عادی رفتار کند، رسیدن به توافق امکان‌پذیر است وزیر خارجه آمریکا در دو مصاحبه جداگانه که روز سه شنبه انجام داد، جزئیات بیشتری را درباره احتمال توافق احتمالی با ایران بیان کرد.

30.08. اعضای شورا در این نشست همچنین ضمن اظهار نگرانی نسبت به تلاش برای به کنترل در آرودن نهادهای دولتی در جنوب یمن بر ضرورت حفظ یکپارچگی سرزمینی این کشور تأکید کرد.2019 عدن/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه یمن در حساب توئیتر خود اعلام کرد که دولت این کشور از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است تا در مورد حمله متجاوزانه امارات متحده عربی به نیروهای یمنی تشکیل جلسه دهد. نام سرهنگ ولید الجلد، رئیس امنیت بندر عدن نیز در میان کشته‌شدگان گزارش شد. بر اساس گزارش فوق، این حمله هوایی زمانی صورت گرفته که نیروهای یمنی در چارچوب قانون علیه شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب مبارزه می‌کردند.. صالح الجبوانی، وزیر حمل و نقل یمن شب گذشته در گفتگو با خبرنگار"آناتولی" اظهار داشت: جنگنده‌های امارات متحده عربی به منظور پشتیبانی از شورای انتقالی جنوب یگان‌های ارتش یمن در عدن، زنجبار و ابین را 15 بار هدف قرار داد که بر اثر آن بیش از 100 نفر کشته و صدها نفر دیگر زخمی شده اند. دیگر اینکه نمی‌خواهیم به سلاح هسته‌ای دست یابند.

گفتنی است شورای انتقالی جنوب یمن از اوایل ماه جاری شهر عدن و استان ابین را تصرف کرده است. این نیروها در مسیر بین دو شهر الحوطه در استان لحج و عدن و همچنین در ورودی‌های غربی و شمالی عدن مستقر شده‌اند. نیروهای حزام الامنی روز 10 اوت جاری کنترل کاخ ریاست جمهوری «معاشیق» در عدن و نهاد‌های استراتژیک دولت یمن در این شهر را به دست گرفتند. مقامات و فرماندهان دولت یمن با خودروهای زرهی عربستان سعودی کاخ معاشیق را ترک کردند. بر اثر درگیری‌های 4 روزه میان نیروهای دولتی و حزام الامنی 40 نفر از جمله تعداد زیادی غیرنظامی کشته و 260 نفر دیگر زخمی شدند.. عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن که در ریاض به سر می‌برد، این اقدام نیروهای حزام الامنی را «کودتا» خواند. ما شرایط را معکوس کردیم.

شورای انتقالی مذکور خواهان جدایی مناطق جنوبی یمن از دولت مرکزی است. امارات متحده عربی به عنوان عضو ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از دولت مشروع یمن نیز حمایت می‌کند. .