دولت آلمان با هدف تامین عرضه، کنترل «گازپروم جرمنیا» را در اختیار گرفت

16/01/1401 07:10:00 ق.ظ

دولت آلمان بطور موقت و با توجه به اهمیت موضوع تامین انرژی، کنترل شرکت آلمانی «گازپروم جرمنیا» که به عنوان یک شرکت تابعه با غول روسی گازپروم همکاری داشت را در دست خواهد گرفت. جزئیات بیشتر🔽

دولت آلمان بطور موقت و با توجه به اهمیت موضوع تامین انرژی، کنترل شرکت آلمانی «گازپروم جرمنیا» را که به عنوان یک شرکت تابعه با غول روسی گازپروم همکاری داشت، در دست خواهد گرفت. رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که دولت آلمان بطور موقت و با توجه به اهمیت موضوع تامین انرژی، کنترل شرکت آلمانی «گازپروم جرمنیا» را که به عنوان یک شرکت تابعه با غول روسی گازپروم همکاری داشت، در دست می‌گیرد.

بر این اساس، «آژانس شبکه فدرال آلمان» به نمایندگی از دولت تا ۳۰ سپتامبر سال جاری میلادی مدیر شرکت «گازپروم جرمنیا» خواهد بود که تا کنون تنها مالک آن گازپروم روسیه محسوب می‌شد. پیش از این در روز جمعه و در بحبوحه مناقشات بر سر گاز روسیه، شرکت گازپروم بدون ارائه توضیحی اعلام کرده بود که فعالیت‌های تجاری‌اش را در آلمان متوقف می‌کند و با این تصمیم آینده این شرکت و فعالیت‌های آن را در ابهام فرو برده بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

لحظه‌ به لحظه با جنگ اوکراین؛ حمله موشکی روسیه به بندر اودسااوکراین می‌گوید روسیه با هدف حذف حداکثری دست به «کشتار عمدی» ساکنان شهر بوچا در حومه شمال کی یف زده است. جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: I didn’t see any blood near the body

دادگاه اندونزی معلمی را به جرم تجاوز به ۱۳ دانش آموز دختر به اعدام محکوم کردهری طی ۵ سال، به ۱۳ دختر که بین ۱۲ تا ۱۶ سال سن داشتند، تعرض جنسی کرده که هشت نفر از قربانیان باردار شده‌اند. همین الان چشاش از حدقه زده بیرون. خدا به دادش برسه. در مورد سعید طوسی تصمیمی گرفته نشد؟

روسیه: دولت طالبان خواستار تعمیق روابط با مسکو استروسیه: دولت طالبان خواستار تعمیق روابط با مسکو است ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان طی مصاحبه با شبکه تلویزیون دولتی «روسیه-1» اعلام کرد که دولت طالبان در افغانستان قصد دارد روابط خود با مسکو را تعمیق کند.

واکنش راهداری به فیلم جابه‌جایی روستایی‌ها با سیم بکسلواکنش راهداری به فیلم جابه‌جایی روستایی‌ها با سیم بکسل: *قطعا این مسئله از سوی اداره کل راهداری استان خوزستان پیگیری خواهد شد *همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا اگر چنین مشکلی در این روستا وجود داشته باشد آن را حل کنیم اگر این فیلم بیرون نمی اومد غیر ممکن بود مسولین کاری انجام بدن نماد و بروز عینی ۴۳ سال حکمیت حاکمان نادان بعد از بررسی به این نتیجه میرسید که تهیه این کلیپ کار استکبار جهانی بوده و استفاده از سیم بکسل برای سلامتی جسم و روان خیلی هم لازم و مفید به فایده است.

ایلان ماسک با خرید ۹ درصد از سهام توییتر بزرگترین سهامدار این شرکت شدایلان ماسک که ثروتمندترین مرد جهان محسوب می‌شود، حدود ۷۳.۵ میلیون سهم از سهام عادی توییتر معادل ۹.۲ درصد از کل سهام این شرکت در بازارهای مالی را در ازای پرداخت رقمی نزدیک به ۲.۹ میلیارد دلار خریده است. سلطه فاشیستها و نازی ها بر رسانه ها کامل شد

روسیه تسهیل صدور ویزا با اعضای اتحادیه اروپا را به حالت تعلیق درآوردروسیه تسهیل صدور ویزا با اعضای اتحادیه اروپا را به حالت تعلیق درآورد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با امضای فرمانی دستور داد تا برخی مفاد قراردادهای تسهیل صدور ویزا با اعضای اتحادیه اروپا، نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن‌اشتاین به حالت تعلیق درآید.