دولت ایتالیا درصدد تمدید وضعیت اضطراری ناشی از شیوع ویروس کروناست

08/05/1399 09:03 ب.ظ

نخست وزیر ایتالیا می‌گوید با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا در کشور، تمدید وضعیت اضطراری اقدامی ضروری و اجباری است.

نخست وزیر ایتالیا می‌گوید با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا در کشور، تمدید وضعیت اضطراری اقدامی ضروری و اجباری است. آقای کونته روز چهارشنبه ۲۹ ژوئیه در مجلس سنای ایتالیا تاکید کرد تمدید وضعیت اضطراری به مسئولان دولتی اجازه می‌دهد از طریق صدور بخشنامه برای کنترل کانون‌های ویروس کرونا و تامین منابع مالی مورد نیاز سریعا اقدام کنند.

این تصمیم نخست وزیر ایتالیا و دفاع در حالی اعلام می‌شود که قرار است وضعیت اضطراری در این کشور تا پایان ماه ژوئیه، یعنی جمعه همین هفته ادامه داشته باشد. آقای کونته در جلسه با نمایندگان مجلس سنا اعلام کرد این تمدید وضعیت اضطراری «اجتناب ناپذیر» و از بعضی جهات «اجباری» است. وضعیت اضطراری در ایتالیا از ۳۱ ژانویه آغاز شده و در ۶ ماهه اخیر ادامه داشته است. با تصمیم جدید دولت ایتالیا این دوره دست‌کم به ۹ ماه افزایش خواهد یافت.

نخست وزیر ایتالیا همچنین تاکید کرد: «با وجود منحنی نزولی مبتلایان به ویروس کرونا و همچنین کاهش فشار بر بخش بهداشت و درمان، آمارها از ادامه گسترش ویروس در کشور حکایت دارد.» این تصمیم به دولت اجازه می‌دهد تا پروازها و ورود مسافران از کشورهایی که در وضعیت خطرناکی هستند را به حالت تعلیق در آورد. همچنین اعلام دوباره قرنطینه در مناطق با سطح شیوع بالای کرونا از دیگر اقداماتی است که در دوره وضعیت اضطراری، دولت می‌تواند برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ از آن استفاده کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تمدید محدودیت‌های تهران تا پایان هفته آینده/ پیشنهاد استفاده از سربازان در مراکز درمانیزالی: *محدودیت‌های تهران تا پایان هفته آینده تمدید شد *برپایی هرگونه نمایشگاه در تهران ممنوع است *تمامی تجمعات در تهران اقدامی پرمخاطره تلقی می‌شود *به‌نظر می‌رسد تعداد مراجعه بیماران مشکوک و مبتلابه کرونا به بخشهای بهداشتی رو به افزایش است

علی کریمی: مجیدی در بدترین شرایط ممکن آمد/ هیچ صحبتی با باشگاه درباره تمدید قرارداد نداشته ام/ قلعه نویی در مربیگری ثابت شده استخیلی وقت است که پیراهن بازیکنان گلی نمی‌شود علی کریمی: مجیدی در بدترین شرایط ممکن آمد/ هیچ صحبتی با باشگاه درباره تمدید قرارداد نداشته ام/ قلعه نویی در مربیگری ثابت شده است

سفر برایان هوک به انگلیس برای مذاکره درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimتلاش آمریکا برای تمدید تحریم_تسلیحاتی ایران وزارت خارجه آمریکا: برایان هوک برای مشورت و رایزنی با متحدان اروپایی ما به بریتانیا و استونی سفر خواهد کرد هوک با مقام‌های ارشد قطر و کویت نیز درباره تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران مذاکره کرده است

مراسم متفاوت حج در سایۀ نگرانی‌ها از شیوع کرونا آغاز شدسرانجام با وجود نگرانی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، مراسم حج روز چهارشنبه ۲۹ ژوئیه (۸ مرداد) با حضور شمار محدودی از زائران شهروند یا مقیم عربستان سعودی آغاز شد.

پیش‌بینی موسسه فیچ: تبعات اقتصادی شیوع کرونا تا سال ۲۰۲۵ باقی خواهد ماندموسسه رتبه‌بندی فیچ پیش‌بینی کرد که افزایش بیکاری و کاهش سرمایه‌گذاری ناشی از شیوع ویروس کرونا پتانسیل رشد اقتصادی جهان را برای چندین سال آینده کاهش خواهد داد.

منع آمد و شد در کربلا و نجفمنع آمد و شد در کربلا و نجف مسؤلان دو استان کربلا و نجف اشرف در عراق به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از سی‌ام ماه ژوئیه تا نهم ماه اوت مقررات منع آمد و شد را اعمال می‌کنند.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا از تمدید شدن وضعیت اضطراری در این کشور تا نیمه ماه اکتبر دفاع کرد و چنین تصمیمی را درست و ضروری خواند.

آقای کونته روز چهارشنبه ۲۹ ژوئیه در مجلس سنای ایتالیا تاکید کرد تمدید وضعیت اضطراری به مسئولان دولتی اجازه می‌دهد از طریق صدور بخشنامه برای کنترل کانون‌های ویروس کرونا و تامین منابع مالی مورد نیاز سریعا اقدام کنند.

این تصمیم نخست وزیر ایتالیا و دفاع در حالی اعلام می‌شود که قرار است وضعیت اضطراری در این کشور تا پایان ماه ژوئیه، یعنی جمعه همین هفته ادامه داشته باشد.

آقای کونته در جلسه با نمایندگان مجلس سنا اعلام کرد این تمدید وضعیت اضطراری «اجتناب ناپذیر» و از بعضی جهات «اجباری» است. وضعیت اضطراری در ایتالیا از ۳۱ ژانویه آغاز شده و در ۶ ماهه اخیر ادامه داشته است. با تصمیم جدید دولت ایتالیا این دوره دست‌کم به ۹ ماه افزایش خواهد یافت.

نخست وزیر ایتالیا همچنین تاکید کرد: «با وجود منحنی نزولی مبتلایان به ویروس کرونا و همچنین کاهش فشار بر بخش بهداشت و درمان، آمارها از ادامه گسترش ویروس در کشور حکایت دارد.»

این تصمیم به دولت اجازه می‌دهد تا پروازها و ورود مسافران از کشورهایی که در وضعیت خطرناکی هستند را به حالت تعلیق در آورد. همچنین اعلام دوباره قرنطینه در مناطق با سطح شیوع بالای کرونا از دیگر اقداماتی است که در دوره وضعیت اضطراری، دولت می‌تواند برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ از آن استفاده کند.

دستگاه اخطار فاصله‌گذاری؛ امیدی برای بازگشت گردشگران به ایتالیا

کونته در بخش دیگری از اظهاراتش خطاب به نمایندگان گفت: «تصمیم ما بر اساس بررسی علمی، سازمانی و عملیاتی است.»

تصمیم دولت به تمدید وضعیت اضطراری، مخالفت ماتئو سالوینی رهبر حزب لگا که پیش‌تر خود عضوی از دولت ائتلافی با جنبش ۵ ستاره بود را به همراه دارد.

مجلس سنای ایتالیا با ۱۵۷ رای موافق در مقابل ۱۲۵ رای مخالف با درخواست دولت آقای کونته موافقت کرده است. مجلس سفلی ایتالیا نیز به این این درخواست دولت تا پایان امروز رای خواهد داد.

ادامه وضعیت اضطراری در ایتالیا در حالی در پارلمان این کشور به بحث گذاشته می‌شود که تاکنون بیش از ۲۴۶ هزار نفر در این کشوربه ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۳۵ هزار و ۱۲۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.